Wątek zamknięty
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Moja dieta
#11

nie wiem bo przestałem jeść, a olej palmowy wcale nie jest zły, chyba że utwardzany, a w przypadku sera chyba tak jest no to trucizna

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#12

duzo (z mojego punktu widzenia) w Twojej diecie zboz. Trzy razy. (No i laczysz weglowodany z bialkami. Nie wiem jakie sa badania na ten temat - teraz nie sledze, ale na moim przypadku sprawdzilo sie). Wyeliminowalbym choc te porcje na noc. Po co Ci na noc zastrzyk weglowodanow?

kp
#13

(2014-08-06, 12:26)Kubus Puchatek napisał(a):  duzo (z mojego punktu widzenia) w Twojej diecie zboz. Trzy razy.
To fakt, dlatego pytalem Newcia gdzie jest ten haczyk i z czego zrezygnowal, bo ja nie zauwazylem. No i nie bardzo rozumiem jak sie robi redukcje i wycinke na chlebach, makaronach ciastkach i dodatkowo dzemach. No ale temat drazliwy wiec nie ma co drazyc.

Autorytety są główną przyczyną tego, że ludzkość stoi w miejscu Johann Wolfgang von Goethe

#14

o cukrach nawet nie wspomnialem... np. dzem nie miesci sie w ogole w mojej diecie.

kp
#15

(2014-08-06, 12:26)Kubus Puchatek napisał(a):  duzo (z mojego punktu widzenia) w Twojej diecie zboz. Trzy razy. (No i laczysz weglowodany z bialkami. Nie wiem jakie sa badania na ten temat - teraz nie sledze, ale na moim przypadku sprawdzilo sie). Wyeliminowalbym choc te porcje na noc. Po co Ci na noc zastrzyk weglowodanow?

kp

Badania są takie, że inne enzymy trawią białka a inne węglowodany. Dlatego dobrze jest ich nie łączyć. Co do węglowodanów na noc, to faktycznie są niepotrzebne.

Dżemy coraz częściej są niskosłodzone a jsk dobrze się poszuka, to można znaleźć bez dodatku cukru. Ja np. znalazłem ostatnio słodzony zagęszczonym sokiem jabłkowym.
#16

ten mit o samym białku na noc został już wielokrotnie wytłumaczony.
#17

(2014-08-06, 13:43)zahir napisał(a):  Dżemy coraz częściej są niskosłodzone a jsk dobrze się poszuka, to można znaleźć bez dodatku cukru. Ja np. znalazłem ostatnio słodzony zagęszczonym sokiem jabłkowym.
Sacharoza czy fruktoza....co za roznica, cukier to cukier, efekt ten sam.

Autorytety są główną przyczyną tego, że ludzkość stoi w miejscu Johann Wolfgang von Goethe

#18

jaki efekt ten sam ? Sacharoza i fruktoza inny czas metabolizowania, najgorsza jest glukoza i maltoza, bo ma wysoki współczynnik indeksu glikemicznego i za nią idzie stężenie insuliny, a zjedzenie sacharozy i fruktozy to wydłuża, tyle że fruktoza jest ciężkostrawna.

A co złego w zbożach ? I pierwsze słyszę, że nie można węglowodanów z białkami łączyć skoro prawie wszystkie produkty codziennego spożywania je zawierają.

Efekt jedzenia zbóż jest taki, że chudnę z tłuszczu, ponieważ najpierw muszę otworzyć kanały energetyczne, a te napędzają węglowodany, a energię na treningi to skąd mam niby brać ? Chce zrzucić tylko tłuszcz a nie przy okazji mięśnie to mnie nie interesuje

Poza tym zapominacie o podstawowej przemianie materii, która pewnie w moim przypadku to 2200 kcal niezależnie od tego co zjem muszę ją dostarczyć, więc nagle okaże się że te makarony są zbawienne.

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#19

(2014-08-06, 13:50)dom_cyl napisał(a):  ten mit o samym białku na noc został już wielokrotnie wytłumaczony.

Mit?! Wobec tego odpowiedz mi na proste pytanie, w jakim celu mam na noc dostarczać węglowodany?

(2014-08-06, 13:59)Jugger napisał(a):  
(2014-08-06, 13:43)zahir napisał(a):  Dżemy coraz częściej są niskosłodzone a jsk dobrze się poszuka, to można znaleźć bez dodatku cukru. Ja np. znalazłem ostatnio słodzony zagęszczonym sokiem jabłkowym.
Sacharoza czy fruktoza....co za roznica, cukier to cukier, efekt ten sam.

Różnice między nimi Newcio już wyjaśnił. Dodam tylko, że trzeba wiedzieć kiedy je jeść.

(2014-08-06, 14:19)Newcio napisał(a):  A co złego w zbożach ? I pierwsze słyszę, że nie można węglowodanów z białkami łączyć skoro prawie wszystkie produkty codziennego spożywania je zawierają.

Nie napisałem, że nie można łączyć, tylko że procesy trawienne przebiegają lepiej jeśli białka i węglowodany są pidawane oddzielnie. Rzecz jasna nie zawsze da się tak robić bo to czasochłonne zajęcie.
#20

(2014-08-06, 14:19)Newcio napisał(a):  jaki efekt ten sam ? Sacharoza i fruktoza inny czas metabolizowania, najgorsza jest glukoza i maltoza, bo ma wysoki współczynnik indeksu glikemicznego i za nią idzie stężenie insuliny, a zjedzenie sacharozy i fruktozy to wydłuża, tyle że fruktoza jest ciężkostrawna.
Wnosze, ze biochemii na zajeciach nie mieliscie, wiec nie bede drazyl tematu, zeby nie bylo kolejnej awantury, skwituje jedynie krotko, ze to co piszesz to kompletne bzdury, bez pokrycia w faktach.

(2014-08-06, 14:19)Newcio napisał(a):  A co złego w zbożach ? I pierwsze słyszę, że nie można węglowodanów z białkami łączyć skoro prawie wszystkie produkty codziennego spożywania je zawierają.
Tzn jakie to "produkty codziennego spożywania" zawieraja bialko i weglowodany?

(2014-08-06, 14:19)Newcio napisał(a):  Efekt jedzenia zbóż jest taki, że chudnę z tłuszczu, ponieważ najpierw muszę otworzyć kanały energetyczne, a te napędzają węglowodany
A o tym chetnie sie dowiem, bo slysze pierwszy raz. Coz to sa te "kanaly energetyczne" napedzane weglowodanami?

(2014-08-06, 14:25)zahir napisał(a):  
(2014-08-06, 13:50)dom_cyl napisał(a):  ten mit o samym białku na noc został już wielokrotnie wytłumaczony.
Mit?! Wobec tego odpowiedz mi na proste pytanie, w jakim celu mam na noc dostarczać węglowodany?
Na przyklad po to zeby zapobiec porannej hipoglikemii i zeby watroba nie musiala w nocy rozkladac swoich zapasow.

(2014-08-06, 14:25)zahir napisał(a):  Różnice między nimi Newcio już wyjaśnił. Dodam tylko, że trzeba wiedzieć kiedy je jeść.
No...powiedzmy, jezeli jakiekolwiek tlumaczenie jest lepsze niz zadne. Ale nie bede drazyl, nic mi do tego kto w co wierzy.

Autorytety są główną przyczyną tego, że ludzkość stoi w miejscu Johann Wolfgang von Goethe

Wątek zamknięty


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości