Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Rozciąganie odprężone
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Czy ktoś z Was próbował programu rozciągania z książki Tsatsoulina "Rozciąganie Odprężone"? jeśli tak, to z jakimi efektami?
Stosuje regularnie, mega pozycja dla każdego , polecam Mrowek Smile
O efektach przekonamy się na seminarium.
Na mnie rozciąganie żadne nie działa... Undecided
Ja przez kilka miesięcy (no tak ze 2, może 3) próbowałem podrasowany skłon i jakiś super efektów nie było. A ja rozciągałem się zawsze bardzo łatwo.
(2013-05-15, 08:59)krzysiek20ino napisał(a): [ -> ]Na mnie rozciąganie żadne nie działa... Undecided

może czas na jakieś nietypowe techniki Smile
spróbuj rozmasować sobie uda z przodu i z tyłu podkładając sobie piłeczkę do tenisa albo wałek jakiś.



Kiedyś widziałem coś co się nazywa myofascial release, może to coś cię odblokuje.
Widzę, że opinie są różne ale spróbuje.
Jacek a moglbys tak pokrotce opisac jak wykonywac owo rozciaganie??
Ciężko opisać to pokrótce, bo Tsatsouline poświęcił na to całą książkę. Wyobraź sobie, że stajesz przed stołem który sięga do wysokości Twoich bioder. Czy jesteś w stanie unieść nogę i położyć na stole? Oczywiście, że tak. a teraz odwróć się i spróbuj na tym samym stole położyć drugą nogę tyłem. Też jest to proste. Dlaczego więc nie jesteś w stanie wykonać szpagatu skoro Twoje nogi mają zakres ruchowy na to pozwalający?! dlatego, że układ nerwowy wysyła z mózgu ostrzeżenie, że mogło by to być niebezpieczne i grozić naderwaniem mięśni lub ścięgien. Tsatsouline proponuje system ćwiczeń który ma na celu oszukać system nerwowy. Przeczekujesz napięcie mięśni i dopiero wtedy się rozciągasz.
Rozumiem, że już jakiś czas ćwiczysz rozciąganie odprężone. Możesz opisać efekty bo sam przeczytałem książkę i od października zaczynam. Jakie pozycje stosowałeś? Mi zależy na rozciągnięciu ud i łydek przede wszystkim Smile
Ooo, a może niech ci doświadczeni z materiałem ów książki zaprezentowaliby swoje plany rozciągania?
Ja w sumie dodałbym rozciąganie do swojego treningu, ale jakoś nie umiem wybrać sobie konkretnych ćwiczeń i mądrze poskładać w kompletny plan. Smile
Stron: 1 2