Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Back lever
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
(2013-12-10, 18:24)Patryś napisał(a): [ -> ]Miałem też problem z back leverem, stałem na advanced tucku, i nie mogłem ruszyć dalej, o dziwno pomogły mi mostki, wykonywałem je 3-4 razy w tygodniu, nie ćwicząć przy tym Back Levera, i po 4 tygodniach od advanced tucka, trzymałem IDEALNEGO back levera około 4 sekund. Więc może mostki są rzeczą, której potrzebujesz, a dokładniej schodzenie po ścianie Smile

Z chęcią bym zobaczył idealną wagę tyłem, jeśli masz gdzie nagrać.
Patryś, mostki na pewno wzmocnią plecy ale by waga tyłem była idealna niezbędna jest sylwetka gimnastuczna (hollow body) a mostki są jej zaprzeczeniem.
(2013-12-05, 22:09)Mrowek napisał(a): [ -> ]Po pierwsze popracuj nad sylwetką widać ewidentnie rozluźnienie "całego" ciała, barki staraj się ściągać do przodu tak aby klatka była wklęsła. Sylwetka ma być w jednej linii od barków po pośladki u ciebie spada w dół. Jeśli chodzi o ćwiczenia polecam z tego wątku : http://gimnastycy.pl/forum/watek-cwiczenia-statyczne
W wadze tyłem jest identyczna sylwetka jak w pozycji gimnastycznej w leżeniu tyłem (hollow body)

Dodatkowo wagę zaczynamy z podchwytu, polecam wrócić do kulonej wagi.


Mrówek, a jak na kółkach? Dłonie tak jak podchwytem na drążku?
Zawsze kciuki na zewnątrz
Na drążku zaczynamy z podchwytu aby w momencie przejścia do wagi ręce ułożyły się jak fajnie ujął Rafał kciukami na zewnątrz. Na kółkach początkowy chwyt jest dowolny ponieważ kółka kręcą się w pełnym zakresie, końcowe ułożenie zawsze jest w nachwycie.

Podchwyt można stosować jako progresje do ćwiczenia prostszą wersję.
Czyli odwracamy ręce kciukami na zewnątrz Big Grin
Ostatni trening

Dobrze czy coś do poprawy?
Jeśli jest to trening kucznej wagi to wszystko wygląda super !: )
Natomiast jeśli chcesz wykonać jej zaawansowaną wersję musisz popracować nad odcinkiem lędźwiowym ponieważ ewidentnie opada dolna część ciała. Dobrymi ćwiczeniami są podpór przodem na przedramionach, sylwetka w leżeniu tyłem, wznosy nóg i tułowia w leżeniu na podłodze czy na skrzyni.
narazie kucznej wagi ale jak trochę siły nabiorę polecę dalej , możesz mi jeszcze napisać te ćwiczenia po ang
podpór przodem na przedramionach - plank
sylwetka w leżeniu tyłem - hollow body hold
wznosy nóg - reverse leg lifts (RLL)
wznosy tułowia - arch ups
Stron: 1 2 3 4 5