Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Gimnastyka w pigułce
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Do tej pory myślałem, że w zwisie przerzutnym, sylwetka powinna być bardziej w stylu hollow body, a barki ściągnięte do przodu... dzięki za sprostowanie powyższym wpisem Smile
No właśnie, barków nie wypychamy w przód?
Myślę, że tu występuje ruch ciągnący i dlatego są barki schowane... A jak wiemy przy podciąganiu przyciskamy do siebie, zaś w ruchu pchającym, wypychamy..
Byłem tam i widziałem na własne oczy jak mrówek wykonywał zwis przerzutny i skromniś z niego ale jak na moje oko to idealnie ;-p
Nie zawsze wypychamy barki, to już zależy od ćwiczenia, tak samo w zwisie na drążku staramy się wyciągać z barków aby ruch był jak najbardziej obszerny.

Zwis na drążku jest odwróceniem stania na rękach, w którym staramy się jak najbardziej "wyciągać" z barków.

Taka wyciągnięta sylwetka przekłada się na siłę zamachów na kółkach czy drążku.
Szybka dawka wiedzy na temat gimnastyki, dzisiaj sportowiec 24/7.

W latach '30 ubiegłego stulecia, sportowcy rozpoczynali trening 3-4 miesiące przed zawodami, obecna myśl treningowa poszła znacząco do przodu zostawiając tamte czasy daleko w tyle. W dzisiejszych czasach trenujemy cały rok i aby osiągnąć sukces nie wystarczy tylko trening, aby osiągać odpowiednie wyniki należy stosować dietę, suplementację, odnowę biologiczną itp. Najważniejsza w sporcie jest regeneracja ponieważ to rozwój umiejętności następuje nie w trakcie treningu a po jego zakończeniu, proces ten nazywamy adaptacją. Nasz organizm w trakcie odpoczynku adaptuje się do obciążeniu które mu zadaliśmy, jeśli to obciążenie spełnia pewne zasady następuje wzrost naszych umiejętności. Stąd trening trwa 24/7 nawet gdy odpoczywamy w domu ma to wpływ na jutrzejszy trening, tak więc pamiętajcie ! Śpijcie dużo, jedzcie zdrowo i zawsze dawajcie 100% z siebie na treningach !

Pozdrawiam SIŁA !
Szybka dawka wiedzy na temat gimnastyki, dzisiaj rozgrzewka.

Każdy z nas wie ,że należy się rozgrzewać przed treningiem, ale dlaczego ? Dzisiaj postaram się przybliżyć odpowiedź na to pytanie, zapraszam !

W wszystkich dyscyplinach sportowych rozgrzewka ma znaczący wpływ na procesy adaptacyjne w celu przyśpieszenia i przygotowania organizmu zawodnika do optymalnego stanu motorycznego. Czyli pobudzenie czynności fizjologicznych, procesów termoregulacji, poprawy zaopatrzenia tlenowego, zapotrzebowania energetycznego, gospodarki wodno-elektrolitowej i gospodarki wewnątrz wydzielniczej. Najważniejszym zadaniem rozgrzewki jest wprowadzenie dróg nerwowo-mięśniowych przewodzących impulsy nerwowe do optymalnej pracy i pobudzenia ośrodkowego układu nerwowego. Przygotowanie mięśni, przyczepów mięśniowych, więzadeł i stawów do wykonywania specyficznych ruchów.

Obecnie najważnieszym celem rozgrzewki jest osiągnięcie progu psychomotorycznego zmęczenia oraz najwyższej sprawności ośrodkowego układu nerwowego. Dodatkowym celem rozgrzewki jest rozładowanie napieć przed startowych i poprawa nastawienia psychicznego.

Rozróżniamy dwa rodzaje rozgrzewki:
Aktywną Wymaga dużego zangażnowania od zawodnika w trakcie realizacji ćwiczeń rozgrzewających mięśnie i całe ciało. Do tego rodzaju rozgrzewki zaliczamy wszystkie formy ruchu ogólnorozwojowe, rozciągające, wzmacniające, koordynacyjne itp.
Pasywną Charakteryzuje się zastosowaniem pasywnych form rozgrzewania mięśni i ciała, poprzez stosowanie masaży, kąpieli, prysznicy ciepłą i zimną wodą, elektrostymulacji i środkami farmaceutycznymi. Ten rodzaj rozgrzewki stanowi funkcję wspomagającą i nie przygotowywuje w pełni do wysiłku fizycznego.

Na podstawie "Przygotowanie Sprawnościowe w Zespołowych Gra Sportowych"
Tudor Bompa, Adam Zając, Zbigniew Waśkiewicz, Jan Chmura.
Szybka dawka wiedzy na temat gimnastyki, dzisiaj głęboki chwyt

Podstawowy chwyt na kółkach gimnastycznych, polegający na oparciu ciężaru ciała na nadgarstku. Wykonujemy go poprzez "zachaczenie kciuka" o kółko, przełożeniu reszty palców do środka i "zawinięciu" palców wokół kółka a następnie zamknięciu chwytu.

Najlepszym sposobem nauki są zwisy a następnie podciąganie w głebokim chwycie.

[Obrazek: 7?token_hash=AAF5nujtd7Eq4x10LizqetOdFp6...FVGKVAqjkQ]
Mrówek, robisz się strasznym szydercom. Popłakałem się ze śmiechu widząc moje zdjęcieSmile

Podam kulisy: kółka były strasznie wysoko i pod nimi mięciutki materac. ciężko z niego podskoczyć i ciężko kogoś podsadzić grzęznąc stopami na materacu. Próbowały trzy osoby i nie dały rady. Doszedłem więc do wniosku, że trzeba sobie jakoś radzić i ku ogólnej uciesze wszystkich wszedłem po krześleBig Grin
zahir, ale zobacz, jako czarno - białe za 50 lat będzie pełne wartości historycznej Smile
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9