Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gimnastyka w pigułce
#41

Do tej pory myślałem, że w zwisie przerzutnym, sylwetka powinna być bardziej w stylu hollow body, a barki ściągnięte do przodu... dzięki za sprostowanie powyższym wpisem Smile
#42

No właśnie, barków nie wypychamy w przód?
#43

Myślę, że tu występuje ruch ciągnący i dlatego są barki schowane... A jak wiemy przy podciąganiu przyciskamy do siebie, zaś w ruchu pchającym, wypychamy..
#44

Byłem tam i widziałem na własne oczy jak mrówek wykonywał zwis przerzutny i skromniś z niego ale jak na moje oko to idealnie ;-p
#45

Nie zawsze wypychamy barki, to już zależy od ćwiczenia, tak samo w zwisie na drążku staramy się wyciągać z barków aby ruch był jak najbardziej obszerny.

Zwis na drążku jest odwróceniem stania na rękach, w którym staramy się jak najbardziej "wyciągać" z barków.

Taka wyciągnięta sylwetka przekłada się na siłę zamachów na kółkach czy drążku.
#46

Szybka dawka wiedzy na temat gimnastyki, dzisiaj sportowiec 24/7.

W latach '30 ubiegłego stulecia, sportowcy rozpoczynali trening 3-4 miesiące przed zawodami, obecna myśl treningowa poszła znacząco do przodu zostawiając tamte czasy daleko w tyle. W dzisiejszych czasach trenujemy cały rok i aby osiągnąć sukces nie wystarczy tylko trening, aby osiągać odpowiednie wyniki należy stosować dietę, suplementację, odnowę biologiczną itp. Najważniejsza w sporcie jest regeneracja ponieważ to rozwój umiejętności następuje nie w trakcie treningu a po jego zakończeniu, proces ten nazywamy adaptacją. Nasz organizm w trakcie odpoczynku adaptuje się do obciążeniu które mu zadaliśmy, jeśli to obciążenie spełnia pewne zasady następuje wzrost naszych umiejętności. Stąd trening trwa 24/7 nawet gdy odpoczywamy w domu ma to wpływ na jutrzejszy trening, tak więc pamiętajcie ! Śpijcie dużo, jedzcie zdrowo i zawsze dawajcie 100% z siebie na treningach !

Pozdrawiam SIŁA !
#47

Szybka dawka wiedzy na temat gimnastyki, dzisiaj rozgrzewka.

Każdy z nas wie ,że należy się rozgrzewać przed treningiem, ale dlaczego ? Dzisiaj postaram się przybliżyć odpowiedź na to pytanie, zapraszam !

W wszystkich dyscyplinach sportowych rozgrzewka ma znaczący wpływ na procesy adaptacyjne w celu przyśpieszenia i przygotowania organizmu zawodnika do optymalnego stanu motorycznego. Czyli pobudzenie czynności fizjologicznych, procesów termoregulacji, poprawy zaopatrzenia tlenowego, zapotrzebowania energetycznego, gospodarki wodno-elektrolitowej i gospodarki wewnątrz wydzielniczej. Najważniejszym zadaniem rozgrzewki jest wprowadzenie dróg nerwowo-mięśniowych przewodzących impulsy nerwowe do optymalnej pracy i pobudzenia ośrodkowego układu nerwowego. Przygotowanie mięśni, przyczepów mięśniowych, więzadeł i stawów do wykonywania specyficznych ruchów.

Obecnie najważnieszym celem rozgrzewki jest osiągnięcie progu psychomotorycznego zmęczenia oraz najwyższej sprawności ośrodkowego układu nerwowego. Dodatkowym celem rozgrzewki jest rozładowanie napieć przed startowych i poprawa nastawienia psychicznego.

Rozróżniamy dwa rodzaje rozgrzewki:
Aktywną Wymaga dużego zangażnowania od zawodnika w trakcie realizacji ćwiczeń rozgrzewających mięśnie i całe ciało. Do tego rodzaju rozgrzewki zaliczamy wszystkie formy ruchu ogólnorozwojowe, rozciągające, wzmacniające, koordynacyjne itp.
Pasywną Charakteryzuje się zastosowaniem pasywnych form rozgrzewania mięśni i ciała, poprzez stosowanie masaży, kąpieli, prysznicy ciepłą i zimną wodą, elektrostymulacji i środkami farmaceutycznymi. Ten rodzaj rozgrzewki stanowi funkcję wspomagającą i nie przygotowywuje w pełni do wysiłku fizycznego.

Na podstawie "Przygotowanie Sprawnościowe w Zespołowych Gra Sportowych"
Tudor Bompa, Adam Zając, Zbigniew Waśkiewicz, Jan Chmura.
#48

Szybka dawka wiedzy na temat gimnastyki, dzisiaj głęboki chwyt

Podstawowy chwyt na kółkach gimnastycznych, polegający na oparciu ciężaru ciała na nadgarstku. Wykonujemy go poprzez "zachaczenie kciuka" o kółko, przełożeniu reszty palców do środka i "zawinięciu" palców wokół kółka a następnie zamknięciu chwytu.

Najlepszym sposobem nauki są zwisy a następnie podciąganie w głebokim chwycie.

[Obrazek: 7?token_hash=AAF5nujtd7Eq4x10LizqetOdFp6...FVGKVAqjkQ]
#49

Mrówek, robisz się strasznym szydercom. Popłakałem się ze śmiechu widząc moje zdjęcieSmile

Podam kulisy: kółka były strasznie wysoko i pod nimi mięciutki materac. ciężko z niego podskoczyć i ciężko kogoś podsadzić grzęznąc stopami na materacu. Próbowały trzy osoby i nie dały rady. Doszedłem więc do wniosku, że trzeba sobie jakoś radzić i ku ogólnej uciesze wszystkich wszedłem po krześleBig Grin
#50

zahir, ale zobacz, jako czarno - białe za 50 lat będzie pełne wartości historycznej Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości