Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gimnastyka w pigułce
#21

Chudini, zapewniam cię, że Iza potrafi prawidłowo stać na rękach. To że ma przeprost to taka uroda Wink a dłonie raczej nie muszą przylegać całą powierzchnią do podłogi.
Jakby ktoś miał wątpliwości odnośnie jej profesjonalizmu:
Treningi gimnastyki artystycznej rozpoczęła w wieku 5 lat w gdyńskim Stowarzyszeniu Gimnastyki Artystycznej. W 1997 roku została powołana do Kadry Narodowej Seniorek i Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. Dwukrotna Mistrzyni Polski, zajęła 1 miejsce na Międzynarodowym Turnieju Gimnastyki Artystycznej w Szwajcarii, 2gie miejsce na Pucharze Świata w Berlinie, 3 miejsce na Gand Prix Europy w Holandii. Była także finalistką Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata.
Obecnie można ją podziwiać w duecie akrobatycznym "PI Acrobats".

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#22

(2013-10-01, 17:36)Mrowek napisał(a):  Szybka dawka wiedzy na temat ćwiczeń gimnastycznych, dzisiaj stanie na rękach.

Podstawowa pozycja statyczna w gimnastyce, jest podstawowym ćwiczeniem, które przekłada się na prawie każdy element gimnastyczny.

Zwróć uwagę na :
Ułożenie dłoni, palce powinny być skierowane w przód
Łokcie zablokowane
Barkami staramy się "odepchnąć od ziemi" (barki i dłonie powinny znajdować się w osi pionowej)
Wzrok skierowany miedzy dłonie
Odcinek lędźwiowy i brzuch "wciągnięte" (brak wygięcia)
Nogi napięte i palce obciągnięte
Całe ciało powinno tworzyć jedną linię od dłoni po palce stóp.

http://www.gimnastycy.pl/wp-content/gall...w_2275.jpg

Dziewczyna która stoi tu na rękach to ta dziewczyna Smile

#23

Zaraz wiedziałem, że to gimnastyczka. Ładne nogi! Uwielbiam nogi gimnastyczek Big Grin
#24

Mrówek, jakbyś dał radę to zapodaj zwis przewrotny i przerzutny bo ciągle mi się mylą i szczegółów nie znam.
#25

Tylko stwierdziłem fakt, bo patrząc na zdjęcie od razu bardzo rzuca się w oczy, nie kwestionuję nikogo umiejętności, ja tu szanuję wszystkich Smile Tylko może tak to zabrzmiało.
#26

W takim razie sprostujemy, przeprost Big Grin
Ruchy czynne "łokcia"
- 140-150 stopni zakres zgięcia łokcia, zatrzymany zetknięciem przedramienia i ramienia.
- Wyprost 0-10 stopni, zatrzymany poprzez zablokowanie przez wyrostek łokciowy w dole kości ramiennej. Przeprost jest uznawany za fizjologiczny jeśli zachodzi symetrycznie w obu stawach i nie było przebytych chorób. Najczęściej występuje u dzieci i kobiet.
#27

Szybka dawka wiedzy na temat ćwiczeń gimnastycznych, dzisiaj najlepsze ćwiczenia gimnastyczne na "bica" Big Grin.

Podciąganie podchwytem
Podciąganie podchwytem na jednej ręce
Podciąganie w głębokim chwycie
Podciąganie podchwytem z zwisie przerzutnym
Przywodzenie kółek w zwisie (podchwytem)
Wspieranie ciągiem
Zwis wagą przodem (podchwytem)
Zwis wagą tyłem

Zapraszam do budowania "bicków" Big Grin

Piątek więc dzisiaj luźniejsza wersja "pigułki" zapraszam do podzielenia się waszymi ćwiczeniami ! Smile
#28

Ja mojego bicusia buduję głównie wspinaniem na linieBig Grin
#29

podoba mi sie zwis wagą przodem podchwytem - wersja jak najbardziej hard dla mnie to lubię ;-p co do mojego uzupełnienia i tak szerokiej gamy ćwiczen jakie zapodał kolega Mrówek to ja stosuje jeszcze przyciągnięcia na drążku z racji jego stabilności bo na kółkach to raczej cale ćwiczenie nie zdało by egzaminu. Przyciągnięcie polega na tym iż podciągamy sie czy to nachwytem czy podchwytem ( na biceps) i odciągamy się jak najdalej potrafimy . Robimy tak kilka razy .


1:10
#30

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http:...CC4Q9QEwAA Jej nogi Big Grin


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości