Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Gimnastyka w pigułce
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
No właśnie, ja też tak robiłem jak mówi Satetsu, fronta z rozciągniętymi, a back z ciągniętymi. Planche też jak back.
Myślę, że prawidłowa sylwetka, to podstawa. Niestety wiele osób ją lekceważy i stąd potem banany w wadze, cze staniu na rękach. W sekcjach gimnastycznych sylwetkę morduje się do upadłego, bo tdenerzy wiedzą jakie to daje efekty.

Bylon

Satetsu - przecież jedno nie wyklucza drugiego! Oczywiście, że podciągam się z spiętymi barkami. Ja jestem ze szkoły, w której pierwsze co robimy w dowolnym ćwiczeniu, to spinamy łopatki. I tak: biceps na modlitewniku: ściągnięte łopatki. Wiosłowanie sztangą: ściągnięte łopatki. Wyciskanie hantli: ściągnięte łopatki. Martw ciągi: ściągnięte łopatki. Pompki: ściągnięte łopatki. Oczywiście nie chodzi o ciągle identyczne, pełne ściągnięcie i wymuszanie nienaturalnego ruchu, tylko o pozostawienie pewnego spięcia w tym obszarze. Ruch ciągle ma pozostać naturalny, nieprzesadzony.
Wiecie, ja - mimo stosowania prawie samych ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała - jestem taką hybrydą kalisteniczno-siłownianą. Big Grin Z pewnością niektóre poglądy, które głoszę mogą być dziwne albo niepopularne. No i na pewno wiele się muszę jeszcze nauczyć, wiele kwestii skorygować, tym chętniej podyskutuję.
Akurat na punkcie techniki, a zatem też sylwetki, mam fioła absolutnego, jestem wręcz jej maniakiem. Z przyjemnością dowiem się czegoś nowego albo przekonam Was do innego podejścia (to jeszcze się okaże Smile ).
(Dobra, trzasnę se playometrię nóg, wieki całe tego nie robiłem... Pozdrowienia!).
Bylon, podciąganie w pozycji hollow body w pełnym zakresie ruchu. Czy to miałeś na myśli pisząc "ze spiętymi barkami"? "Pompki ściągnięte łopatki" może nie załapałem ale czy jest jakiś cel poza tym że Pavel tak napisał?

Bylon

Ależ oczywiście, że cel jest. Pavla nie traktuję tak jak niektórzy (jako wyrocznię), spokojnie. Smile
Dla mnie pompki ze ściągniętymi łopatkami to pompki bez dodatkowego, niepotrzebnego z punktu widzenia pracy mięśni (tak mi się wydaje, tylko wydaje) ruchu wypchnięcia barków i lepsze zaangażowanie łańcucha "pchaj".
Co do pompek polecam ten motyw. Utrzymanie sylwetki i inicjowanie ruchu barkami.

Sylwetki jedno z najważniejszych ćwiczeń gimnastycznych są niczym innym jak pozycjami statycznymi i dynamicznymi wykorzystywanymi w celu stabilizacji, poprawnego ułożenia ciała i wyrabianiu nawyków ruchowych które wykorzystujemy w wielu elementach i ćwiczeniach gimnastycznych.

Najważniejsze w "sylwetkach" jest zachowywanie odpowiedniej techniki, ponieważ to na tym etapie wyrabiamy nawyki które będą się przekładać na poprawność wykonywania ćwiczenia a także nasze bezpieczeństwo. Skurcz izometryczny wykorzystywany w tych ćwiczeniach ma na celu dodatkowo naukę napinania całego ciała ale także wzmacnianie nie tylko mięśni ale także tkanki łącznej między innymi stawów w celu zabezpieczenia ich przed urazami i przeciążeniami treningowymi.

Sylwetki można wykonywać jako pojedyncze ćwiczenie izometryczne lub kilka połączonych, dobrym rozwiązaniem jest wstawienie ćwiczeń dynamicznych wyrabiających nawyk utrzymywania sylwetki w trakcie ruchu.

Prezentacja sylwetek w wątku : http://gimnastycy.pl/forum/watek-sylwetki-gimnastyczne
(2013-09-29, 12:04)Mrowek napisał(a): [ -> ]Zwróć uwagę na :
Przyrząd powinien być trzymany nachwytem (w momencie przejścia do zwisu podchwytem)
tutaj od 2:10, jest pokazany, że od podchwytu wchodzi się do zwisu tyłem German hang [undergrip]
sam wiem, że gdy wejdę do zwisu z nachwytem to jest łatwiej tą pozycje utrzymać po przewróceniu niż wchodząc z podchwytu

Marcin88

(2014-08-25, 13:19)Hannibal napisał(a): [ -> ]
(2013-09-29, 12:04)Mrowek napisał(a): [ -> ]Zwróć uwagę na :
Przyrząd powinien być trzymany nachwytem (w momencie przejścia do zwisu podchwytem)
tutaj od 2:10, jest pokazany, że od podchwytu wchodzi się do zwisu tyłem German hang [undergrip]
sam wiem, że gdy wejdę do zwisu z nachwytem to jest łatwiej tą pozycje utrzymać po przewróceniu niż wchodząc z podchwytu

Czy pozycja do stania na rękach w (1:30) jest prawidłowa? Dotyka głową i klatką ściany a stopy odrywa.Można tak trenować?
Imo on próbował stać samodzielnie, miednica też odeszła od ściany w którymś momencie. Nie pierwszy raz spotykam się z tym sposobem w tutorialach. Pozwala próbować samodzielnego stania, jednocześnie wymuszając spięcie mięśni brzucha tj. mamy ograniczone pole do popisu przy wygięciu się w łuk (chociaż na filmiku mu się to trochę udało). Nawet jak nie uda nam się ustać to najczęściej wrócimy na ścianę (a nie ziemię) i spróbujemy ponownie. Myślę, że jest to ciekawe ćwiczenie, fajnie uzupełniające handstandowe wojaże.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9