Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Planche na jednej ręce/One arm planche
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

Siwek998

Witam wszystkich Big Grin jestem nowy na forum wiec jeśli wybrałem zły wątek przepraszam. Szukałem dużo w internecie i gdybym znalazł nie byłoby tutaj tego postu, przechodząc do sedna. Jak wyglada nauka one arm planche? Fulla trzymie raczej na spokojnie i handstand dobry, one arm hs raz za czas też wyjdzie i chciałbym iść w stronę one arm planche tylko nie wiem jak sie totalnie za to zabrać. Interesują mnie ćwiczenia wzmacaniajace i przede wszystkim progresję do tego wiec jeśli ktoś posiada wiedzę która mógłby się podzielić byłoby świetnie.
na pewno żaden z tych elementów nie jest elementem gimnastycznym więc mam przeczucie, że szukasz nie tam gdzie powinieneś. Aczkolwiek mogę się mylić Wink
(2017-05-29, 16:37)Siwek998 napisał(a): [ -> ]Fulla trzymie raczej na spokojnie
Bardzo pewny siebie jesteś :v
Pokażesz?

Siwek998

(2017-05-30, 01:51)Seth napisał(a): [ -> ]
(2017-05-29, 16:37)Siwek998 napisał(a): [ -> ]Fulla trzymie raczej na spokojnie
Bardzo pewny siebie jesteś :v
Pokażesz?
(2017-05-30, 01:51)Seth napisał(a): [ -> ]
(2017-05-29, 16:37)Siwek998 napisał(a): [ -> ]Fulla trzymie raczej na spokojnie
Bardzo pewny siebie jesteś :v
Pokażesz?
Siwek, coś w poprzednim poście Ci się chyba źle zedytowało.

A ja podejdę od innej strony - jak to w ogóle ma wyglądać? Bo nie potrafię sobie tego zwizualizować. Masz jakieś zdjęcie, czy cuś? (albo opisz porządnie)

PS. A tak w ogóle to po co? Tongue
Spytaj o to kure, ostanio dodal nagranie tego elemntu na grupe WK. Moze ci pomoze.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka

Siwek998

(2017-05-30, 17:54)Wylfryd napisał(a): [ -> ]Siwek, coś w poprzednim poście Ci się chyba źle zedytowało.

A ja podejdę od innej strony - jak to w ogóle ma wyglądać? Bo nie potrafię sobie tego zwizualizować. Masz jakieś zdjęcie, czy cuś? (albo opisz porządnie)

PS. A tak w ogóle to po co? Tongue

Generalnie moim celem jest nauka elementów Big Grin wyglada to mniej więcej tak ;
IMO bardziej to przypomina krokodylka...

Skoro trzymasz wagę w podporze, to po prostu musisz złapać balans i dobrze się oprzeć na łokciu. Podłóż sobie lewy łokieć pod miednicę, drugą rękę wyciągnij do boku. Przenieś ciężar ciała na tę rękę na której się podpierasz i próbuj oderwać prawą

For reference
https://www.youtube.com/watch?v=RuFOMMj7wQU

Siwek998

(2017-05-31, 12:12)Wylfryd napisał(a): [ -> ]IMO bardziej to przypomina krokodylka...

Skoro trzymasz wagę w podporze, to po prostu musisz złapać balans i dobrze się oprzeć na łokciu. Podłóż sobie lewy łokieć pod miednicę, drugą rękę wyciągnij do boku. Przenieś ciężar ciała na tę rękę na której się podpierasz i próbuj oderwać prawą

For reference
https://www.youtube.com/watch?v=RuFOMMj7wQU

Chodzi o to że w planche na jednej nie wspierasz się na łokciu Big Grin
Akurat wspierając się jest całkiem prosto
(2017-05-31, 20:22)Siwek998 napisał(a): [ -> ]Chodzi o to że w planche na jednej nie wspierasz się na łokciu Big Grin

W planche masz proste ciało i ręce Tongue A gościu na zdjęciu jest powykrzywiany i ma ugiętą rękę (jest prościej Tongue )

Próbowałbym progresować trochę jak do stania na jednej ręce. Zacznij od wagi z jedną ręką na piłce, później próbuj ją odciążać, rób wagę jedną ręką się podpierając normalnie, a drugą tylko palcami - coś w ten deseń. Tylko IMO jeśli to ma być waga w podporze, to łokieć prosty i nie możesz się tak wykrzywiać.
Stron: 1 2