Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kilka porad Anny Lewandowskiej dot. brzucha
#1

http://hpba.pl/pozostale/brzuch-jak-stra...dpowiedzi/

polecam artykuł moja odpowiedź pewnie nie przejdzie przez moderację

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#2

hyh
*Chcesz zmniejszyć brzuch? Postaw na trening tlenowy: biegi, rower, skakankę, aerobik, step, zumbę itp. Pomogą ćwiczenia w systemie tabaty. Jeśli masz dużą nadwagę uważaj na stawy.
*Pamiętaj o ćwiczeniu mięśni głębokich brzucha – wpisz w grafik treningu deskę (plank), podpory bokiem itp. (Jakoś dało radę napisać podpór bokiem ale przodem już nie Big Grin)
#3

A ja mam pytanie, czy można miejscowo spalić tłuszcz, bo coś mi świta, że się da. Jak to zrobić? Bo mnie brzuch wkurza.
#4

kilka wskazówek, których ja się trzymałem by osiągnąć efekt:

1. podnieść temperaturę ciała wymaga to czasu
2. wpleść w trening dużo napięć izometrycznych mięśni brzucha ( polecamy Nasze sylwetki gimnastyczne )
3. ograniczyć cukry proste w tym chleb, makaron, ziemniaki, ale nie znaczy żeby całkowicie z nich zrezygnować są potrzebne jako źródło energii. Wprowadzić kwasy omega-3 lub można wesprzeć się L-karnityną jeśli ktoś cierpi na nadwagę
4. Wprowadzić zmienny charakter pracy w treningu, angażujący najlepiej całe ciało im więcej grup mięśniowych tym więcej energii zużyjemy tym większa szansa, że potem będą zużywana większa ilość tłuszczu
5. najlepszy efekt spalania tłuszczu wynika z dużej ilości mięśni i zarazem okresu trwania treningu, uznaje się, że średnio po 60-90 minutach ćwiczeń największy udział w zużyciu energii przez organizm to tłuszcze i dopiero po tym czasie jest realna utrata tłuszczów
6. Regularny trening i chyba to powinno być jako pierwszy podpunkt

Fakty:

Niestety organizm ma to do siebie, że najczęściej pozbywa się tkanki tłuszczowej stamtąd gdzie nie jest to tak dla nas ważne

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#5

Dlaczego dużo izometrii? Dlatego że przy stałym napięciu podnosimy temperaturę w mięśniach?
#6

Chyba dlatego, że pracuje całe ciało Smile
#7

(2014-10-17, 00:53)Newcio napisał(a):  http://hpba.pl/pozostale/brzuch-jak-stra...dpowiedzi/

polecam artykuł moja odpowiedź pewnie nie przejdzie przez moderację

A co takiego napisałeś? Smile

Niech progres będzie z Tobą!
Michał
#8

obie odpowiedzi są poprawne. Stałe napięcie mięśnia wymaga pewnej pracy mięśni czyli podniesienia jej temperatury a tutaj wchodzą tłuszcze, które są odpowiedzialne za podniesienie temperatury ciała. Czyli im wyższe napięcie mięśniowe ciała tym większe zaangażowanie tłuszczów w uzyskaniu napięcia ( to jest defacto nic innego jak prąd a prąd to energia cieplna skondensowana w postaci impulsu elektrycznego - niech ktoś mnie poprawi jeśli jest inaczej mało się znam na elektryce i elektronice ). Mówimy tutaj o mikrowoltach, ale w skali powierzchni mięśni całego ciała to już robi swoje. Wyższa temperatura powoduje utratę tłuszczu na rzecz utrzymania tej temperatury, dlatego termogeniki, albo gorączka czy dobra rozgrzewka powoduje sporą utratę tłuszczu na rzecz podtrzymania temperatury. Stąd te pomysły na pianki polimerowe, by utrzymać ciepłotę ciała lub bieganie w dresach czapce i szaliku ( patrz na bokserów ).

Śmieszne się może wydawać, ale być może przewiewne koszulki do biegania nie są po to by odprowadzać pot i ciepło, ale zmuszać ludzi do tego by nie tracili na wadze zbyt szybko aby dłużej biegali i wkręcali się w bieganie by kupować więcej gadżetów do tego. Znam wiele osób które dużo biegały i nie mogły zrzucić zbędnego tłuszczu ( pomijam fakt złej diety, która jest ważna ). A kiedy powiedziałem im o dresach i izolujących ciepłotę ciała ubraniach to od razu konsternacja i oświecenie. Wiem to tylko teorie spiskowe ale jeśli uznamy powyższe zasady za wyznacznik, który jest kluczem do sukcesu to może być coś nie tak. Owszem przewiewne koszulki są dobre, ale dla takich osób które zawodowo uprawiają bieganie i chcą utrzymać ciało w homeostazie, żeby wykrzesać więcej energii do biegania. Z kolei Ci co chcą użyć biegania do schudnięcia niestety dresy, czapka, kaptur na łeb i biegać Wink

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#9

Musze przyznać, że wielokrotnie czytałem gorsze rzeczy od tego. Wręcz uznałbym ten wpis za delikatny. Smile

[Obrazek: logo.png]
#10

(2014-10-17, 14:14)Michał napisał(a):  
(2014-10-17, 00:53)Newcio napisał(a):  http://hpba.pl/pozostale/brzuch-jak-stra...dpowiedzi/

polecam artykuł moja odpowiedź pewnie nie przejdzie przez moderację

A co takiego napisałeś? Smile

Your Comment Is Awaiting Moderation.

Witam,

Odnośnie porad:

1. Otyłość brzuszna, do której może doprowadzić lekceważenie rosnącej nadwagi to wyjątkowo groźny stan. Nie dopuszczajmy do niej, a jeśli już ją macie pozbądźcie się.

Pozbądźcie się ? To nie jest książka, którą można wyrzucić na śmietnik, tylko efekt zaniedbania siebie i swojego ciała.

2. Podczas treningów tkanka tłuszczowa NIE zamienia się w mięśniową. Rozbudowa mięśni nie ma nic wspólnego ze zmniejszaniem objętości tkanki tłuszczowej, choć czasem procesy te mają miejsce w tym samym czasie.

Ma dużo wspólnego, tkanka tłuszczowa przede wszystkim jest odpowiedzialna za dostarczenie energii organizmowi w długotrwałych wysiłkach. ALE jest jeszcze kolejna ważna kwestia, tkanka tłuszczowa jest zużywana do poniesienia temperatury ciała jak również, podniesienie stałego napięcia mięśni.

Aby zrzucić tkankę tłuszczową i zmusić ją do tego by była źródłem energii potrzebne jest:
- Doprowadzenie do wysokiej temperatury ciała ( np. intensywnie ćwiczenia, dobra rozgrzewka, zwiększanie deficytu tlenowego )
- Stosowanie ćwiczeń o zmiennym charakterze pracy, co daje wysoki bilans energetyczny potrzebny do uzupełnienia m.in. tłuszczami ze względu na pracę dużej grupy mięśniowej
- czas pracy, najlepsze efekty uzyskuje się od minimum 60-90 minut, po tym czasie spada poziom glikogenu w organizmie i wzrasta poziom zapotrzebowania na energię w postaci tłuszczów

3. NIE można zmniejszać objętości tłuszczu w wybranych miejscach, np. w talii.

Nie można ? A ja myślę, że można, nie da się robiąc tylko brzuch zrzucić tłuszcz z brzucha. Rzeczywiście trzeba do tego zaangażować całe ciało, najlepiej całe ciało. Jak już wspominałem dużą rolę spełnia tutaj temperatura ciała, więc robiąc bardzo dużo ćwiczeń na brzuch angażujemy tak naprawdę całe ciało mimo tego, ale są lepsze ćwiczenia ogólne na całe ciało niż robienie samych brzuszków, które dadzą szybsze efekty.

4. Chcesz zmniejszyć brzuch? Postaw na trening tlenowy: biegi, rower, skakankę, aerobik, step, zumbę itp. Pomogą ćwiczenia w systemie tabaty. Jeśli masz dużą nadwagę uważaj na stawy.

A ćwiczenia siłowe już nie ? Pływanie sprintami nie jest wskazane ? A co z crossfitem ? Stawiałbym raczej na zmienny charakter pracy mięśniowej efekt gwarantuje ja trener gimnastyki

5. Warto pracować nad tkanką mięśniową brzucha, nie tylko z uwagi na wygląd. Mięśnie okolic przepony i talii stabilizują sylwetkę i chronią organy wewnętrzne. Ale pamiętaj by ćwiczenia na brzuch równoważyć ćwiczeniami mięśni pleców! Wiele osób mając pogłębioną lordozę lędźwiową ćwiczy tylko brzuch – ogromny błąd!

Niby czemu ogromny błąd ?! Przecież to wbrew podstaw z korekcji mięśniowej na korektywie. Nigdy nie słyszałem, żeby ktoś narzekał na kręgosłup z powodu przerostu mięśni brzucha, TYM BARDZIEJ ŻE TO NIEMOŻLIWE ! A dlaczego gdyby Pani Anna znała podstawy anatomii, nie proponowałaby takich rzeczy i by się 5 razy zastanowiła by coś doradzić. Pani nie ma pojęcia o mięśniach i ich strukturze, skoro jeśli ktoś ma pogłębiona lordozę odcinka lędźwiowego to właśnie WSKAZANE JEST odciążanie odcinka lędźwiowego ćwiczeniami na brzuch, żeby zniwelować pogłębienie i zmniejszyć napięcie mięśniowe lędźwi. Znając anatomię można zorientować się, iż na podstawie struktury mięśniowej określono, iż mięśni odcinka lędźwiowego są 5 razy SILNIEJSZE od mięśni brzucha, ponieważ głównie są białymi mięśniami ( dzięki temu możemy duże ciężary dźwigać ) natomiast mięśnie brzucha są mieśniami słabymi czerwonymi ( są odpowiedzialne za niewielkie skurcze w małym zakresie ruchowym ). Co oznacza, że warto ćwiczyć mięśnie brzucha CODZIENNIE, PONIEWAŻ NIE JESTEŚMY WSTANIE WYRÓWNAĆ SIŁY I NAPIĘCIA MIĘŚNIOWEGO MIĘDZY LĘDŹWIAMI A MIĘŚNIAMI BRZUCHA z powodu struktury mięśniowej.
Trzeba też działać korekcyjnie ale to temat szeroki i zarezerwowany dla specjalistów tej dziedzinie. Ja dzięki swoim ćwiczeniom na brzuch z gimnastyki sportowej poprawiłem wiele sylwetek ludzi, a przynajmniej odciążyłem i oddaliłem problem z przeciążonymi lędźwiami od siedzenia i trybu siedzącego.

6. Brzuszki ze skrętem tułowia itp. nie wysmuklą talii, wręcz przeciwnie – rozbudowane mięśnie skośne mogą ją optycznie powiększyć. Ale nie rezygnuj z tych ćwiczeń, bo to mięśnie istotne dla stabilizacji.

Bzdura, wysmuklanie talii = pozbycie z tej okolicy zbędnej ilości tłuszczu, który się odłożył. U kobiet zbudowanie masy mięśniowej to bite 4-5 lata pracy, w głównej mierze widoczne mięśnie to efekt po prostu pozbycia się tkanki tłuszczowej. Kobiety mają od 20 do 40 mniej testosteronu, a bez tego hormonu budowa masy mięśniowej się nie odbywa, dlatego kobietom trudno zbudować masę mięśniową, więcej zależy od genetyki. Skośne brzucha również są mięśniami czerwonymi i pomagają przy różnych ćwiczeniach na mięśnie brzucha i bardzo trudno wypracować u nich masę z powodu codziennego ich użytku. Wymaga to dużej ilości powtórzeń.

7. W mm brzucha przeważają włókna szybkokurczliwe, dlatego lepiej wykonywać ćwiczenia z obciążeniem przy małej liczbie powtórzeń.
Efektywne są kombinacje różnych ćwiczeń na wybraną partię mięśni, np. 4 ćwiczenia po 15 powtórzeń rób w jednej serii.
Ciało potrzebuje regeneracji, mięśnie brzucha także. Setki ćwiczeń na brzuch robionych codziennie nie przyniosą efektów, wybrane partie mięśni ćwicz 2 – 3 x w tygodniu.

Zalecam najpierw zapoznaniem się z podstawami z anatomii, zamiast wypisywać takie herezje. To się kupy nie trzyma, Powyżej opisałem dlaczego. Ja trenuję brzuch 6 razy dziennie i nie mam z tego powodu ŻADNYCH PROBLEMÓW, gdybym ćwiczył tak jak Pani sugeruje rzeczywiście nabawiłbym się przepukliny albo jakiejś kontuzji. Kto robi ćwiczenia na brzuch o małej ilości powtórzeń i z dużym obciążeniem WTF ?! Setki ćwiczeń na brzuch PRZYNOSZĄ EFEKTY gdyby tak nie było gimnastycy nie byliby najsprawniejszymi ludźmi na świecie, a tam w ciągu 6 godzin treningów robi się tysiące skurczów mięśni brzucha.

8 Ćwicz dokładnie. Lepiej wykonać mniej powtórzeń, ale prawidłowo.
Pamiętaj o spokojnym, regularnym oddechu współgrającym z ćwiczeniem. Np. przy brzuszkach rób wydech przy spinaniu mięśni.
Pamiętaj o ćwiczeniu mięśni głębokich brzucha – wpisz w grafik treningu deskę (plank), podpory bokiem itp.
Trening nie da efektów, jeśli zaniedbasz dietę!

Jakie to są mięśnie głębokie brzucha ? Z tego co się orientuje to chyba tylko skośne wewnętrzne i przepona. Podpory czy deski są napięciami izometrycznymi i źle wykonane DAJĄ WIĘCEJ SZKÓD NIŻ POŻYTKU np. źle ułożone biodra obciążają mocno odcinek lędźwiowy a powinny zmuszać do pracy mięśnie brzucha. Ale czego możemy się spodziewać po kogoś kto nie przeczytał ani jednej książki z anatomii ?

Z całym szacunkiem Pani Anno, ale żeby zalecać jakieś ćwiczenia TRZEBA MIEĆ O TYM POJĘCIE i coś poczytać

Pozdrawiam

(2014-10-17, 14:20)BeF1990 napisał(a):  Musze przyznać, że wielokrotnie czytałem gorsze rzeczy od tego. Wręcz uznałbym ten wpis za delikatny. Smile

Pominąłbym krytykę gdyby nie to, że pojawiło się stwierdzenie "mięśnie brzucha są w przewadze białymi mięśniami i trzeba ćwiczyć mięśnie brzucha z obciążeniem i małą ilość powtórzeń" - kompletna dezinformacja coś tam usłyszała ale źle zinterpretowała po prostu brak wiedzy elementarnej. Owszem jest ze sposobów czasem konieczny by uzyskać dany efekt siłowy w gimnastyce np. wysoka poziomka, ALE mając na uwadze strukturę mięśni brzucha i jak jest słabym mięśniem ( momenty sił ) to dla osób nietrenujących to może być szkodliwa metoda rozwijania siły mięśni brzucha i na pewno nie jest to SKUTECZNY sposób na zrzucenie tkanki. W gwoli ścisłości znowu się pojawia kluczowe pytanie, które uważam że góruje na tym forum W JAKIM CELU chcesz użyć mięśni brzucha ?

Jeśli cel zrzucenia tkanki tłuszczowej polecam dużo powtórzeń i mixować z napięciami izometrycznymi a najlepiej izotonicznymi czyli sławetne sylwetki robią swoje. Jeśli w kształtowaniu SIŁY pod dany element np. wysoka poziomka czy różnego rodzaju wagi, to fakt dodatkowe obciążenie może być pomocne

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości