Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Foundation 1
#1

Poszukalem troche informacji na gymnasticsbodies.com i strasznie chwala tam ksiazke Sommera F1. Jest to oczywiste, bo w koncu to jego forum.

Czy ktos z Was robil trening z tej ksiazki? Bo niby patrzac na Master stepy, ktore sa umieszczone na naszym forum pozornie nie wydaje sie az tak trudny, ale jak wyczytalem przerwy miedzy cwiczeniami wynosza tylko tyle ile zajmuje zrobienie cwiczen na ruchomosc stawow. Wtedy te koncowe master stepy sa trudne.

Czy na tym forum jest w stanie ktos wykonac np. ćwiczenie
"FL/PE6 Hollow Body Rock (HBR) Mastery = 5x60r
FL/PE6>iM Shoulder Bridge Rock 5r after each work set"

czyli 60 kolysek, 5 mostkow x 5 bez przerwy? Bo dla mnie to kosmos, w drugiej serii kolysek po 11 padl mi brzuch, a wydawalo mi sie ze mam dosc silny od pilatesa.

Co myslicie o ukladzie cwiczen z tej ksiazki?

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#2

Ja dałem radę tylko 5 x 30 i z przerwą jakieś 90sek : ) Holdy zmasterowałem 5 x 60s ale też oszukałem z przerwą (90s jak nic) bo jakbym miał "odpoczywać" robiąc mobility to bym został zniszczony totalnie : O Generalnie polecam Foundation, można się podciągnąć w podstawach i zdać sobie sprawę ze swoich słabości.
#3

No własnie dlatego sie zastanawiam, skad sie teraz wziely takie krotkie przerwy.
Kiedys Sommer zalecal przerwy od 45s do 90s.
Teraz poziom cwiczen koncowych jest wg bardzo nierownomierny, no bo jak porownac 5 serii po 5 dipow na poreczach do 5x60 Bent Arm Chin Hang? Przeciez to kompletnia inna skala trudnosci. Dipy to pewnie dla kazdego na tym forum beda relaksem, ale holdow poza instruktorami pewnie zrobi gora kilka osob.

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#4

No to kamień spadł mi z serca, bo Satetsu to kozak jakich mało . Ja jestem w takcie hollow body hold, które utrzymuję ok. 36 s, przerwy 90-120 s. Też się zastanawiam nad progresjami. Z jednej strony, nie wiem jakie ćwiczenia są w F2. więc trudno mi ocenić czy Hollow body rock 5x1 min, jest uzasadnione, z drugiej uważam że pompki pseudoplanche 5x10 - poziom 3 w HBP są trudniejsze niż dipy 5x5 poziom 6.
#5

Powód dla którego czas ćwiczenia został wydłużony jest bardzo prosty, ponieważ są to fundamenty (podstawy) do rozpoczęcia pracy z zawodnikiem. Każdy zawodnik zanim zacznie "prawdziwy" trening gimnastyczny musi przejść ten krok.
Natomiast w "gymnastic body" został opisany plan budowania siły maksymalnej gdzie wypoczynek powinien być na tyle długi aby doprowadzić do pełnego wypoczynku mięśni.
#6

Dzięki. Jak trzeba to trzeba
#7

Sorki ze odgrzewam kotleta, żeby nie zakładać nowego tematu;P
Czyli zaczynając F1 spokojnie mogę robić przerwy między seriami od 45-90sec tak?
I ogólnie zaczynam od 1 poziomu i po zmasterowaniu danego ćwiczenia na danym poziomie dopiero przechodzę dalej? czy robię to przez te 12 tyg i następnie znów robię 12 tyg na wyższym poziomie?
#8

Przerwy nie musza byc tak krótkie jak trwa ćwiczenie wspomagające.
Dane ćwiczenie główne mozesz zacząć od tygodnia np. 5 jeżeli czujesz ze jest oki, ale zawsze lepiej zrobic jeden poziom niżej tak zeby technicznie poprawnie wykonać.
Ja zacząłem od tyg 4, ale pompki robię od pm2
Trening 3x na tydzien
Jak na razie pokonuje kolejne tygodnie bez większych problemów, ale obawiam sie ze po tyg 8 zaczną sie schody Smile
Dodam ze jestm na ostrej redukcji obecnie i musze sporo sie napracować by nie spalić mięśni Smile

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink
#9

ok musze to rozkminić bo wydawało mi się że trochę siły mam jednak F1 pokazało jak bardzo się myliłem;P
#10

No cóż. Niby podstawy, ale niestety. Big Grin


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości