Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Foundation 1
#21

trzy razy w tygodniu F1
Dwa razy w tygodniu hand stand- zacząłem teraz
Trzy razy w tyg program 5x5 na złomie
Dodatkowo codziennie rozciąganie
I do każdego dnia dokładam jakieś inne ćwiczenia np. Zwisy i podpory ale nie robię ich czasowo zgodnie z sommerem obecnie raczej w formie zabawy, czasami tez jakieś maszyny no i ekspander
Trening około 2h dziennie Smile
dodam ze jestem na redukcji i trace okolo 1kg na tydzien nie tracac na progresji silowej Smile

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink
#22

(2015-01-28, 21:56)Goral1001 napisał(a):  Czyli robie przykladowo FL1 week 1, jesli zrobie poprawnie technicznie zalecana ilpsc serii i czas to na nastepnym treningu moge przejsc do week 2 itd az dojde do master step i potem robie FL2 tak? sorki ale chce to dobrze zrozumiec zeby nie popelniac bledow w przechodzeniu miedzy cwiczeniami.
Robie program 4 dniowy, czy moge dorzucic do drugiego dnia stanie na rekach?

nie robisz od pierwszego tygodnia jak nie musisz...

1. na pierwszym treningu sprawdzasz ile dasz radę zrobić z mastery pierwszego ćwiczenia np FL/PE1
a) zrobiłeś mastery - na następnym treningu sprawdzasz mastery FL/PE2
b) nie zrobiłeś mastery - w zależności od tego ile zrobiłeś wybierasz od którego tygodnia zacząć -> 1, 5 lub 9 i jedziesz wg tabelki do 12 tygodnia po czym sprawdzasz mastery FL/PE2

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#23

Dzięki rafał, Twoja odpowiedź wytłumaczyła mi jak działa ten system bo dalej do końca nie wiedziałemWink Mam jeszcze jedną wątpliwość, jak zrobię master w pompkach na poręczach (dipsy) to co mam w takim razi robić z tej części podczas gdy w innych ćwiczeniach nie daję rady np. w FL czy SL? Robić dipy i po kolei przechodzić dalej ćwiczenia w których jestem słaby?
#24

Ja bym tak zrobił jak piszesz
Ćwiczenie zaliczone jadę dalej kolejne z danej serii
Natomiast jak z którymś mam problem to pracuje nad nim np.
Fl pl 1
a
Sl pl 3

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink
#25

ok dzięki PanowieSmile Aktualnie mam ten tydzień luźniejszy bo to 4 tydzień więc regeneracja sił i od przyszłego jadymy dalejSmile
#26

Dokładnie tak. Tylko zaliczaj po kolei od pierwszego ćwiczenia - nie zakładaj, że skoro umiesz np ugięcia to możesz olać poprzednie progresje.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#27

No dokładnie za zawsze zrób master danego ćwiczenia nawet jeżeli zaliczysz go podczas jednego treningu Smile

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink
#28

Jasne, dzięki PanowieWink
#29

Hej, mam parę pytań do tego planu Sommera. Smile

1) Czy jest sens trzymać te wszystkie pozycje po 60 sekund? Wiem, że temat był wielokrotnie poruszany, ale nie chodzi mi o szkodliwość dla ciała itp. tylko o prostą rzecz - po co (aż tyle)?
2) Jeśli jestem w stanie z jednego ćwiczenia zrobić poziom 6, a z innego 3, to mam robić oba na trzecim, czy dobrać je tak, aby pracować nad sowim "maksem"? Niby oczywiste, ale trzymanie zwisu przez 5x60sek nie jest oczywiste, więc wolę się zapytać Smile
3) Co jeśli jestem w stanie zrobić np. mastery poziomu 5, a nie mogę zrobić mastery poziomu 4 (czasami różnica jest jeszcze większa)? Który ćwiczyć?
4) I ile średnio zajmuje wykonanie ćwiczeń wg tego co jest w F1, a ile jeśli robiłbym je wszystkie naraz (łączenie F1 z HS1)?

Z góry dzięki za pomoc Smile
#30

1) skoro tak to rozpisał to sens jest np. robisz 5x60s FL/PE1 po to żeby mieć bazę do FL/PE2 5x60 R
2) proponuje przejsc przez każdy etap ćwiczeń od PE 1 do PE 6, jeżeli robisz master danego PE przy pierwszym podejściu to na następnym treningu ogarniasz kolejne PE. Ja mam tak że robię niektóre ćwiczenia od PE1 a inne od PE 2 lub PE3 natomiast przyjąłem (dla ułatwienia rozpisek itp) iż zaczynam wszystkie od tego samego tygodnia np. 5
3) mastery przechodzisz po kolejno, skoro nie możesz zrobić PE4 a robisz PE6 to znaczy że gdzieś kiedyś coś pominąłeś w podstawach treningów
4) ja robię wg sommera tydzień 3 dniowy dla F1 i dwu dniowy dla HS1, F1 z rozgrzewka około 1h na tydzień 09 natomiast HS1 z rozgrzewka jakieś 30min na tydzień 02.
program jest dość logiczny i fajnie rozpisany, kolejne progresje na dzień dzisiejszy oceniam jako wykonalne
zobaczymy co będę mówił po 12 tyg Big Grin

bazuje na własnych doświadczeniach z sommerem którego przerabiam od 5 tygodni, nie mam również problemów z oddechem czy dotlenianiem w czasie wykonywania ćwiczeń
przerwy między ćwiczeniami mam różne, niektóre ćwiczenia wykonuje natychmiast po wykonaniu tych na mobilność (IM), przy innych tak jak pompki mam do 1min,

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości