Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Foundation 1
#11

ja bym powiedzial podstawy podstaw Big Grin
z perspektywy czasu uwazam iz aby zaczac zabawe z gimnastyka nalezy zaczac od sylwetek weglog Sommera, ogolnego wzmocnienia oraz rozciagania.
kolka warto miec od poczatku by cwiczyc gleboki chwyt - oswajac sie ze zwisami - czy podporami , przydaja sie rowniez do poprawy mobilnosci obreczy barkowej,
natomiast nie widze sensu rzucania sie na wspieranie ciagiem, wagi itp itd bez opanowania tych podstaw
ja zaczalem cykl dopiero 3 tyg temu wiec na szerszy opis efektow nalezy poczekac
dodam iz widze progresje sily i redukcje BF

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink
#12

Podstawy zawsze są bardzo ważne..nie tylko w sporcie zresztą Smile Ale niestety dużo osób pomija lub nie przykłada się do nich i to skutkuje brakami w bardziej zaawansowanych ćwiczeniach.Choćby wagi.. Bez sylwetek i przykładnej pracy w progresji nie osiągniemy wyprostowanej pozycji.Ile widzi się filmików na których waga robiona jest na "siłę" i mega banan wychodzi.Lepiej zrobić solidne podstawy i dłużej męczyć się z elementem niż wykonywać go byle jak Big Grin
#13

W zupelnosci sie z Wami zgadzam. Dluzszy czas cwicze z masa wlasnego ciala, kiedys byla przygoda z ciezarami, dam rade robic pompki na jednej rece czy pistolety jednak mobilnosc barkow i ogolnie rozciagniecie jest na bardzo niskim poziomie. Dopiero teraz zwrocilem na to uwage i dlatego postanowilem zaczac od poczatku, a po przeczytaniu roznych artykolow doszedlem do wniosku ze gimnastyka bedzie dla mnie najlepsza.
sorki za brak polskich znakow ale pisze z tel
#14

No, to wiemy co robić Panowie. Big Grin Zachęcam zatem, by wstawiać fotki Waszych prac w dziale zdjęcia użytkowników. Wink Na początek wstawię pierwszy, ale 1 lutego, po miesiącu pracy. Big Grin
#15

Ja zrobiłem fotę przed
Zrobię tez fotę po Smile ale raczej po 12 tyg cyklu Big Grin

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink
#16

Czyli robie przykladowo FL1 week 1, jesli zrobie poprawnie technicznie zalecana ilpsc serii i czas to na nastepnym treningu moge przejsc do week 2 itd az dojde do master step i potem robie FL2 tak? sorki ale chce to dobrze zrozumiec zeby nie popelniac bledow w przechodzeniu miedzy cwiczeniami.
Robie program 4 dniowy, czy moge dorzucic do drugiego dnia stanie na rekach?
#17

Tak. Robisz pierwszy tydzien, pozniej drugi, zgodnie z tabelami które sa w książce, nalezy zwrócić uwagę na mastery danego ćwiczenia i dobrać odpowiednia tabele np. 10 powtórek w serii. Uwzględnij rowniez tabele z ilością dni treningowych w tygodniu która pokazuje jakie ćwiczenia w dzien A oraz jakie w dzien B. Warto poświecic jeden dzien na poprawność ćwiczeń i korygować je co trening - przynajmniej ja tak robię. Raz w tygodniu weryfikuje mnie paczaj Rafał Big Grin i jak zle to listewka po łapach, a ze boli to sie staram - opuchlizna juz schodzi Wink

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink
#18

hehe to dobrze, ze ma Cie kto kontrolowac bo ja sam cwicze. Niestety nikt z moich znajomych nie jest chetny do ruchu w formie gimnastyki.
W ktore dni dorzucic stanie na rekach i gleboki chwyt na kolkach? W ten dzien B czy w wolny?
#19

Jeżeli nie masz opcji ażeby ktos Cie skontrolował to jest na to prost rozwiazanie
Nagraj filmik lub fotkę i wrzuć do działu - okiem trenera
Wówczas nasi instruktorzy bedą mogli udzielić Tobie porady, co poprawić , a co jest ok
Wiec do dzieła Big Grin

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink
#20

mlody1410, a robisz tylko te ćwiczenia z F1 czy dodajesz jeszcze coś po tym oprócz rozciągania?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości