Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wznosy prostych nóg na drabinkach - Brandon Wynn
#1

Myśle że warto się zapoznać, dobrej wiedzy nigdy dość Smile


Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !
#2

Moje ulubione ćwiczenie na brzuch, trzeba pamiętać :
Nogi złączone
Palce obciągnięte
Ręce wyprostowane
Kontrolujemy cały ruch !

Gdy dochodzimy do pełnego ruchu (powyżej poziomu) należy oprzeć się na górnej części pleców, starać się prowadzić nogi jak najbliżej do twarzy i zaraz nad głowę. Smile
#3

Bez podparcia plecow , na samym drazku chyba znacznie trudniej jest.
#4

Na drążku jest łatwiej, bo nie blokuje Ci pleców i możesz lekko cofnąć do tyłu, a tutaj drabinka/materac trzyma Ci plecy prosto i jest trudniej. Przynajmniej dla mnie tak było. Na prostych nogach jakieś 3 wznosy nóg zrobię do drążka, a przy drabince z 1 jest ciężko.
#5

już o tym pisałem w ostatnim temacie dotyczący zginaczy biodra. Mam zestaw elitarnych ćwiczeń na brzuch, dajcie mi trochę czasu, jeśli będę miał kamerę nagram o tym tutorial i pokażę co i jak
#6

Newcio to czekam z niecierpliwoscia

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !
#7

problem mam z kamerą, nie mam dostępu do niej, natomiast jestem praktycznie codziennie na sali, więc mam gdzie to zrobić Wink
#8

(2013-10-06, 14:23)Chudini napisał(a):  Na drążku jest łatwiej, bo nie blokuje Ci pleców i możesz lekko cofnąć do tyłu, a tutaj drabinka/materac trzyma Ci plecy prosto i jest trudniej. Przynajmniej dla mnie tak było. Na prostych nogach jakieś 3 wznosy nóg zrobię do drążka, a przy drabince z 1 jest ciężko.
No ja mam w takim razie odwrotnie. Przy drabince to moge wachlowac, na drazku o wiele trudniej. Zreszta drazek bardziej pasuje do idei brzuszkow Jandy, nie uruchamia tak bioder jak z podparciem.
Oczywiscie, jezeli ktos sie buja to moze sie cofnac, ale jezeli sie robi takie cos jak wklejal Satetsu, russian leg costam to nie ma latwo.
Tak sobie dywaguje Big Grin
#9

ja uważam, że akurat przy kształtowaniu siły mięśni brzucha, drabinki są ważne by wykonywać prawidłowo ćwiczenie. Na drążku korzystasz z zamachu chcąc nie chcąc. Poza tym na drążku ciężko opuszczać nogi powoli, zdecydowanie drabinki dla początkujących i średnio zaawansowanych, potem jak najbardziej dla zaawansowanych dodatkowy bodziec by redukować wahania ciała.
#10

Oczywiście, że drabinki to trudniejsza wersja. Gdy jestem już na tyle zmęczony, że nie daję rady zrobić 10 poprawnych wznosów (robię na razie do poziomki), to przerzucam się na drążek i tam spokojnie mogę wycisnąć 15Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości