Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Back Lever
#1

Mój pierwszy filmik w "Okiem trenera", który jest wynikiem dzisiejszego treningu z Rafałem, czekam na opinie ;D.


Drugie podejście, pierwsze nie nagrywane było zrobione oczywiście 1000x lepiej, ale w pewnym momencie Rafał dla żartów powiedział "a teraz wróć do góry", wyszło więc postanowiłem nagrać kolejny raz.;D


I trzecie podejście, tym razem miało być na czas, jak najdłużej, ale co chwila wydawało mi się ze spadają mi nogi i niepotrzebnie podciągałem je wyżej.;/

#2

Brakuje mocnego spięcia całego ciała stąd nie potrafisz utrzymać jednej pozycji, pamiętaj o mocnym napinaniu mięśni brzucha i lędźwi a barki powinieneś wypychać w przód i ściągać na dół ! Taka jeszcze drobna korekta powinieneś jeszcze odrobinę niżej zejść, spójrz na ułożenie głowy względem ciała Smile

Ogólnie bardzo fajna sylwetka leci rep Smile
#3

całkiem nieźle gratuluję, Mrówek nie bardzo rozumiem "ściąganie na dół barków ?" Jak dla mnie brakuje głowy do góry i rozciągnięcia barków, bo to brak rozciągnięcia barków i klatki piersiowej powoduje , że nie masz 100% poziomej pozycji, ale i tak jest bardzo dobrze w porównaniu z innymi wyczynowcami, tak trzymaj

Ćwiczenie na rozciągnięcie barków - zwis na drabinkach, chwytamy nachwytem drabinki za plecami i opuszczamy stopy ( ciągle mam mętlik z tym zawrotny czy odwrotny ? ) ekstra ćwiczenie rozwija wytrzymałość ramion i rozciąga jednocześnie barki oraz klatkę piersiową.
#4

Mrówek "barki powinieneś wypychać w przód i ściągać na dół"- to odnosi się do ułożenia ciała w poziomie czy w pionie ?
#5

odnosi się to do ułożenia ciała w pionie, niektórzy kojarzą to pewnie jako "scapulas protracted and depressed" Big Grin
tak jak w podporze na kółkach czy w planche - plecy okrągłe (barki wypchnięte do przodu) i barki opuszczone (jak najdalej od uszu).
U Czarka wydaje mi się że jest poziom, tylko głowa nurkuje w dół - powodem tego jest zbyt mocne zapieranie tricepsem o najszerszy grzbietu (w celu ułatwienia sobie). Przy tak mocnym zapieraniu o plecy nie da się skierować głowy w przód Smile

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#6

(2013-09-14, 18:31)Robert napisał(a):  Mrówek "barki powinieneś wypychać w przód i ściągać na dół"- to odnosi się do ułożenia ciała w poziomie czy w pionie ?

Pisząc o pracy barków raczej używa się określeń "względem ciała" (niezależnych od pozycji i tego, czy ciało jest w pionie, poziomie, do góry nogami, ...) - w przód, czyli w stronę klatki piersiowej; w dół - czyli od uszu...
#7

Ja zrozumiałem radę Mrówka jako opuszczenie barków będąc w poziomie. Zgodnie ze starą zasadą gimnastyczną, że jak coś jest łatwiej, to jest źleBig Grin Przy wadze tyłem barki automatycznie idą do tyłu i ciało wygina się w banana. By wykonać pozycję prawidłowo trzeba je wypchnąć w drugą stronę, czyli do przodu. Mrówek popraw mnie proszę, jeśli się mylę.
#8

Mam rację że najpierw porządnie lepiej opanować hollow body, a później się brać dopiero za back lever/handstand i inne, bo jak próbowałem się uczyć stania na rękach to problem moim zdaniem był w pozycji tzn, nie spięte mięśnie. Często się widzi na filmikach jak ludzie się wyginają w banany przy handstandzie i wadze tyłem, to dlatego że nie mają opanowanej pozycji hollow body, gdzie całe ciało jest spięte i stanowi jedność, dobrze to rozumiem?

[edit] Czarek ładny back lever, tylko jak ktoś napisał, dużo łatwiej jest jeśli się mocno pcha tricepsem o najszersze grzbietu, ale pozycja jak dla mnie jest ładna, drobne zmiany i będzie doskonale.
#9

(2013-09-14, 19:51)Chudini napisał(a):  Mam rację że najpierw porządnie lepiej opanować hollow body, a później się brać dopiero za back lever/handstand i inne, bo jak próbowałem się uczyć stania na rękach to problem moim zdaniem był w pozycji tzn, nie spięte mięśnie. Często się widzi na filmikach jak ludzie się wyginają w banany przy handstandzie i wadze tyłem, to dlatego że nie mają opanowanej pozycji hollow body, gdzie całe ciało jest spięte i stanowi jedność, dobrze to rozumiem?
Masz rację. Ja się uczyłem i handstanda i back lever nawet nie wiedząc co to jest hollow body i wprawdzie teraz jestem w stanie zrobić i jedno i drugie poprawnie technicznie to opanowanie tego zajęło mi znacznie więcej czasu niż mogło. Najlepiej zacząć uczyć się nowych rzeczy wolniej ale poprawnie niż za szybko polecieć do przodu a potem bardzo długo męczyć się i walczyć ze złymi nawykami.
#10

Kingsvid, Zahir, Chudini, Brachu - rep Smile
Chudini - warto stosować pozycje gimnastyczne (hollow body ) jak ćwiczenia pomocnicze, do opanowania pozycji statycznych i innych elementów gimnastycznych.
Ale na pewno nie warto z nich rezygnować, po prostu trzeba zacząć od łatwiejszych wersji ćwiczenia i dbać o technikę Smile.
Rafał - ja bym powiedział ,że głównie chodzi o zbyt słabe ściągnięcie barków w dół. Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości