Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Back Lever
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mój pierwszy filmik w "Okiem trenera", który jest wynikiem dzisiejszego treningu z Rafałem, czekam na opinie ;D.


Drugie podejście, pierwsze nie nagrywane było zrobione oczywiście 1000x lepiej, ale w pewnym momencie Rafał dla żartów powiedział "a teraz wróć do góry", wyszło więc postanowiłem nagrać kolejny raz.;D



I trzecie podejście, tym razem miało być na czas, jak najdłużej, ale co chwila wydawało mi się ze spadają mi nogi i niepotrzebnie podciągałem je wyżej.;/

Brakuje mocnego spięcia całego ciała stąd nie potrafisz utrzymać jednej pozycji, pamiętaj o mocnym napinaniu mięśni brzucha i lędźwi a barki powinieneś wypychać w przód i ściągać na dół ! Taka jeszcze drobna korekta powinieneś jeszcze odrobinę niżej zejść, spójrz na ułożenie głowy względem ciała Smile

Ogólnie bardzo fajna sylwetka leci rep Smile
całkiem nieźle gratuluję, Mrówek nie bardzo rozumiem "ściąganie na dół barków ?" Jak dla mnie brakuje głowy do góry i rozciągnięcia barków, bo to brak rozciągnięcia barków i klatki piersiowej powoduje , że nie masz 100% poziomej pozycji, ale i tak jest bardzo dobrze w porównaniu z innymi wyczynowcami, tak trzymaj

Ćwiczenie na rozciągnięcie barków - zwis na drabinkach, chwytamy nachwytem drabinki za plecami i opuszczamy stopy ( ciągle mam mętlik z tym zawrotny czy odwrotny ? ) ekstra ćwiczenie rozwija wytrzymałość ramion i rozciąga jednocześnie barki oraz klatkę piersiową.
Mrówek "barki powinieneś wypychać w przód i ściągać na dół"- to odnosi się do ułożenia ciała w poziomie czy w pionie ?
odnosi się to do ułożenia ciała w pionie, niektórzy kojarzą to pewnie jako "scapulas protracted and depressed" Big Grin
tak jak w podporze na kółkach czy w planche - plecy okrągłe (barki wypchnięte do przodu) i barki opuszczone (jak najdalej od uszu).
U Czarka wydaje mi się że jest poziom, tylko głowa nurkuje w dół - powodem tego jest zbyt mocne zapieranie tricepsem o najszerszy grzbietu (w celu ułatwienia sobie). Przy tak mocnym zapieraniu o plecy nie da się skierować głowy w przód Smile
(2013-09-14, 18:31)Robert napisał(a): [ -> ]Mrówek "barki powinieneś wypychać w przód i ściągać na dół"- to odnosi się do ułożenia ciała w poziomie czy w pionie ?

Pisząc o pracy barków raczej używa się określeń "względem ciała" (niezależnych od pozycji i tego, czy ciało jest w pionie, poziomie, do góry nogami, ...) - w przód, czyli w stronę klatki piersiowej; w dół - czyli od uszu...
Ja zrozumiałem radę Mrówka jako opuszczenie barków będąc w poziomie. Zgodnie ze starą zasadą gimnastyczną, że jak coś jest łatwiej, to jest źleBig Grin Przy wadze tyłem barki automatycznie idą do tyłu i ciało wygina się w banana. By wykonać pozycję prawidłowo trzeba je wypchnąć w drugą stronę, czyli do przodu. Mrówek popraw mnie proszę, jeśli się mylę.
Mam rację że najpierw porządnie lepiej opanować hollow body, a później się brać dopiero za back lever/handstand i inne, bo jak próbowałem się uczyć stania na rękach to problem moim zdaniem był w pozycji tzn, nie spięte mięśnie. Często się widzi na filmikach jak ludzie się wyginają w banany przy handstandzie i wadze tyłem, to dlatego że nie mają opanowanej pozycji hollow body, gdzie całe ciało jest spięte i stanowi jedność, dobrze to rozumiem?

[edit] Czarek ładny back lever, tylko jak ktoś napisał, dużo łatwiej jest jeśli się mocno pcha tricepsem o najszersze grzbietu, ale pozycja jak dla mnie jest ładna, drobne zmiany i będzie doskonale.
(2013-09-14, 19:51)Chudini napisał(a): [ -> ]Mam rację że najpierw porządnie lepiej opanować hollow body, a później się brać dopiero za back lever/handstand i inne, bo jak próbowałem się uczyć stania na rękach to problem moim zdaniem był w pozycji tzn, nie spięte mięśnie. Często się widzi na filmikach jak ludzie się wyginają w banany przy handstandzie i wadze tyłem, to dlatego że nie mają opanowanej pozycji hollow body, gdzie całe ciało jest spięte i stanowi jedność, dobrze to rozumiem?
Masz rację. Ja się uczyłem i handstanda i back lever nawet nie wiedząc co to jest hollow body i wprawdzie teraz jestem w stanie zrobić i jedno i drugie poprawnie technicznie to opanowanie tego zajęło mi znacznie więcej czasu niż mogło. Najlepiej zacząć uczyć się nowych rzeczy wolniej ale poprawnie niż za szybko polecieć do przodu a potem bardzo długo męczyć się i walczyć ze złymi nawykami.
Kingsvid, Zahir, Chudini, Brachu - rep Smile
Chudini - warto stosować pozycje gimnastyczne (hollow body ) jak ćwiczenia pomocnicze, do opanowania pozycji statycznych i innych elementów gimnastycznych.
Ale na pewno nie warto z nich rezygnować, po prostu trzeba zacząć od łatwiejszych wersji ćwiczenia i dbać o technikę Smile.
Rafał - ja bym powiedział ,że głównie chodzi o zbyt słabe ściągnięcie barków w dół. Smile