Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Maltese/Samolot
#1

Witam
Chcialem zapytac o ten element, a dokladnie jak wygladaja cwiczenia pomocnicze, jak robic sile, ile trwa adaptacja organizmu.Wiem ze to bardzo trudna pozycja i zeby wogole sie za nia 'zabierac' trzeba wiele miesiecy treningu a poza tym powinno sie miec opanowane wiele innych pozycji..waga przodem, tylem, planche...
#2

Ja bym raczej stawiał na lata, a nie miesiące Tongue
#3

Tak jak powiedział Seth, to są lata, świetlne w dodatku jezeli przyjmujemy zwykły trening,
Gimnastyka nie jest sportem który działa od zaraz, to jest tak samo jakbyś zapytał jak wygląda trening i cwiczenia zeby wrzucić 250 kg na klate, i 250kg nie jest tutaj wyssane z palca
#4

haha, przypomniało mi się jak ktoś, gdzieś (może Sommer) napisał, że planche, to jak położyć się plecami na piłce gimnastycznej i balansując nogi w powietrzu, wyciskać na klatę swój ciężar ciała Big Grin - taki żart, ale mnie to rozbawiło Smile.
#5

przede wszystkim musisz zrzucić z 10-20 kg swoje obecnego ciężaru ciała chyba, że masz 165 cm i 50 kg, po drugie lata przygotowań. Przy samolocie, podpór w wadze to pikuś i rozgrzewka, po trzecie bez specjalnych trenażerów i wspomagania gumami i trenera to będą lata świetlne, nie wystarczą tylko kółka, musi ktoś Cię podtrzymywać, odciążać narzucać kąty i dopiero przy takim ćwiczeniu wychodzi to co od wielu miesięcy podkreślam ćwiczenia:

kumulacja ćwiczeń i regularnego treningu
- ćwiczenia koncentryczne
- ekscentryczne
- izotoniczne
- izometryczne

i w kolejności:
1. ekscentryczne
2. izometryczne
3. izotoniczne
4. koncentryczne

trening dzielony na siłę i dynamikę, a nawet nie wiem, czy ćwiczenia izotoniczne czyli z gumami i koncentryczne nie występują na samym końcu siły, nawet nie wiem czy to w tym przypadku konieczność by dobić mięsień tlenowymi ćwiczeniami koncentrycznymi i izotonicznymi. Jak sobie myślę, o tym to już mnie mięśnie bolą
#6

Tak sobie myślę upraszczając temat, że o ile gimnastyka na drążku zaczyna się od olbrzymów, to na kółkach od rozpięcia. Wszystkie inne pozycje (wagi, podpory wagą itp.) są tylko przedszkolem. w momencie jak opanujemy rozpięcie można powiedzieć, że coś tam umiemy i zacząć się brać za poważne elementy typu samolot. a ile to potrwa? z tego co opowiadał Adam, to trenując amatorsko (4 razy w tygodniu po 5 godz.) Samolot opanowywał trzy lata! A zabrał się do niego po ogarnięciu rozpięcia.
#7

ja dopiero się biorę za rozpięcie i w progresji która składa się z 14 ćwiczeń dopiero jestem na 5 etapie, a w międzyczasie walę 5 ćwiczeń z gumami, 5 ćwiczeń z hantlami + trenażer + wzmocnienie najszerszego grzbietu i 3 aktonów naramiennego. Po 3 seriach tych ćwiczeń wychodzę tak wypompowany, że nie mam siły zrobić na sam koniec siły ogólnej
#8

(2014-05-12, 09:54)zahir napisał(a):  Wszystkie inne pozycje (wagi, podpory wagą itp.) są tylko przedszkolem.

W sumie to przykre, my jak dzieci się cieszymy ze zrobienia wagi przodem na drążku, a to tak naprawdę gimnastyczne przedszkole. Big Grin
#9

no niestety jesteśmy w dupie Big Grin

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#10

Ja słyszałem, żeby zrobić wagę przodem trzeba przynajmniej dwa razy wagę swojego ciała podnieść.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości