Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Maltese/Samolot
#11

na nogi czy na klatę Big Grin ?

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#12

Na klatę. Big Grin Sommer pisał, że gimnastyka na "siłownię" ma przełożenie - będziemy silniejsi, więcej podnosić, ale odwrotnie już nie działa. tj. Podnosimy "na klatę" 200 przy wadze 90 kg, to nie zrobimy wagi przodem. ;d
#13

Myślę, że takie przeliczanie nie ma sensu. wiadomo, że trening siłowy nie przełoży się na gimnastyczny, choćby z takiego powodu, że nie angażujemy tam wszystkich mięśni niezbędnych do takich ćwiczeń jak waga przodem. Mało tego one jeszcze muszą się nauczyć ze sobą współpracować. Trening siłowy ma inne cele i zadania a gimnastyczny inne.
#14

Ja z racji podrozniczego trybu życia często korzystam z siłowni w celu wzmocnienia mięśni, oczywiście przeplatam to ze statyka czy ekspanderem, niestety kolka raz bądź dwa razy w tygodniu. Progres na kółkach ponoć jest zauważalny. W planie jest zgubienie z 5-10kg, ale niestety słaby tryb żywnościowy Smile
#15

No tak, na siłowni robisz ćwiczenia ukierunkowane pod gimnastykę, przekładasz to statyką, czy ekspanderem, do tego dwa razy w tygodniu kółka, więc progres musi być. Pytanie tylko, czy nie byłby większy gdybyś będąc w trasie robił tylko sylwetki i ekspander plus te ćwiczenia które można wykonać w każdych warunkach (stanie na rękach, poziomki itp)?
#16

Ćwiczyłem tak jak mówisz na początku i progres był mniejszy. Teraz zwiększylem liczbę bodźców stymulujące mięśnie ( tak to chyba fachowo nazywane jest na forum Smile ) i progres sie w mojej ocenie zwiększył. Ćwiczenia które wykonuje na silce były opisane i niedawno odświeżone na forum. Dodam ze staram sie ćwiczyć 5 do 6 razy w tygodniu wiec zakwasy są codziennie. Intensywny trening trwa około 3-4 tygodni i pozniej tydzień regeneracji oczywiście tez aktywnie. Obecnie knuje jak dodać więcej kardio by zgubić pare kilo (183cm na 84kg). Smile
#17

Może pomyśl o Tabacie.
#18

Dzieki za podpowiedź, wlasnie zgłębiania temat, dobre to nawet na rozgrzewkę a jeżeli pali sadło przy tym, za miesac zobaczymySmile
#19

Nie brałbym tabaty na rozgrzewkę, bo po "dobrze" zrobionej tabacie nie powinieneś mieć ochoty na trening Big Grin
#20

Dzieki wielkie za odpowiedzi! Chcialem sie dopytac o ten element poniewaz uwazam go za swoisty zenit ludzkich mozliwosci fizycznych Smile Wiem ze jest on poza moim zasiegiem poniewaz jestem amatorem.Jak narazie czeka mnie walka o latwiejsze pozycje, moja pieta achillesowa to stanie na rekach.. Pozdrawiam!


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości