Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Z samego rana
#21

Wieczorny trening nieźle resetuje po najbardziej stresującym dniu a że trzeba samozaparcia to inna sprawaSmile
#22

dokładnie, twardy reset i śpisz jak ta lala Smile

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#23

"Podstawą piramidy żywieniowej obecnie są warzywa, a nie nabiał (który zresztą nigdy nie był jej podstawą). Zboża konsumowali już neandertalczycy".

A kto pisal, ze nabial byl? Od jakis 30 lat uprawia sie zboza, ktore maja - jak sie wylicza - ponad 50 proc. glutenu, ktory malo komu sluzy, ale sie swietnie lepi, wiec jest dodawany do produktow, ktorych bysmy nigdy nie przypuszczali, ze go zawieraja.

jesli chodzi o trening rano, to mowie "od zawsze" - nie. tylko na obozach sportowych mi sie zdarzalo, w sumie - bo musialem.

pozdrawiam
kp

[MOD]Zacznij używać cytatów jakie oferuje forum -> przycisk "Odpisz" pod postem, który chcesz zacytować [/MOD]
#24

Wieczorny trening świetnie resetuje po męczącym dniu ale ja osobiście czuje się po nim pobudzony i od razu nie zasnę. Muszą minąć minimum dwie godziny.
#25

Dokladnie czuje to samo. Jeszcze goraca kapiel, czy prysznic i krew buzuje jeszcze dwie godziny.
kp
#26

(2014-03-21, 23:30)rafal napisał(a):  nie każdy wierzy w poranny katabolizm Wink
niektórzy ćwiczą tylko na czczo po 16 godzinach postu i jakoś im mięśnie nie znikają
Dokladnie. Ja cwicze zawsze rano (5-6), na czczo, nie liczac kawy. Sniadanie jem w okolicach poludnia, czasami ok 11, czasami ok 13. (pore wyznacza mi glod, a nie zegarek). Zeby bylo smieszniej (dla niedowiarkow) masa miesniowa od wrzesnia ok 5 kg w gore (co mnie srednio cieszy ogolnie) przy poziomie tkanki tluszczowej 11,9% (pomiar robiony ok miesiaca temu).

Katabolizm i anabolizm sa to procesy ciagle, naprzemienne i rownolegle w kazdym momencie naszego zycia. Nie ma co wierzyc w mity rodem z koksiarskiej pakerni.

(2014-03-22, 19:21)Emil napisał(a):  Podstawą piramidy żywieniowej obecnie są warzywa, a nie nabiał (który zresztą nigdy nie był jej podstawą). Zboża konsumowali już neandertalczycy.
Podstawa piramidy zywieniowej nie ma sie co przejmowac, bo jest ustalana arbitralnie i na podstawie aktualnego widzimisie IZIZ czy czesciej amerykanskiego FDA, w ktore jestesmy slepo zapatrzeni. Jak sie zmienia piramida mozna obserwowac na stronie IZIZ.

Co do spozywania zboz i neandertalczykow to nieprawda. Zboza to rosliny z rodziny traw, wiec teoretycznie mogl je jesc kazdy roslinozzerca od poczatku ich istnienia, bo rosly dziko jak trawy. Jednak "udomowienie" zboz wyznacza poczatek neolitu czyli ok 10 tysiecy lat temu a Neandertalczyk "wyginal" ok 25 tysiecy lat temu. Wiec to nie jest zaden argument.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości