Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Trening mięśni nóg
#21

salta są po to by w czasoprzestrzeni się orientować. Skakanie na materacu, wskakiwanie, wieloskoki, skoki na palcach jest mnóstwo, ale wszystko to dynamika i skoczność
#22

w programie zapasnikow jest tez mnostwo pracy z drazkiem. a najfajniejsza byla (mialem przyjemnosc pocwiczyc) sciana z drewna z otworami na odpowiednich wyskosciach - do tego dwa pasujace kolki i trzeba bylo sobie "pochodzic". ale... zeby byc dobrym w zapasach - trzeba cwiczyc... zapasy, reszta to istotne, ale uzupelnienie.

kp
#23

Pistolet -jest bardzo fajnym ćwiczeniem nóg dla osób średnio zaawansowanych w trakcie przygotowania ogólnego, wyrabia on dobre zaplecze stabilizacyjne mięśni nóg, siłę wolną/dynamiczną w zależności od tempa ruchu, koordynację ponieważ nie jest wcale tak łatwo utrzymać się na jednej nodze i na tym się kończą zalety tego ćwiczenia z faktu jak wspomniałem jest ono ćwiczeniem ogólnym. Jeśli chcemy w pełni rozwijać nasz układ ruchu musimy stosować wszystkie dostępne środki i bodźce.

Nie znam dokładnie dziedziny jaką są zapasy ale mam wrażenie ,że przepychanie skrzyni na odpowiednim dystansie z doskoku czy bieg z oponą np. na plecach będzie bardziej rozwojowy.
Czyli do rzeczy, pistolet będzie dobrym ćwiczeniem zabezpieczającym nasze kończyny dolne do pracy ukierunkowanej ! W której znajdziemy siłę wolną, dynamiczną i zrywową a także siły działające w statyce czyli bierne i aktywne. Które powinny być przystosowane do danej dyscypliny. Warto jeszcze dodać ,że w trakcie przygotowanie musimy dodać część koordynacyjną a także kondycyjną i kompleksową.
Wszystko jest zależne od dyscypliny, a ciężko rozpisać plan jeśli jej nie znamy w pod względem działających w niej przemian i sił, czyli polecenie komuś pistoletów jako ćwiczenie i "tyle" jest pójściem na łatwiznę.

Parura
Na podstawię wątków zawartych w tych działach
http://gimnastycy.pl/forum/forum-metodyka
Określ dokładnie czego potrzebujesz a my postaramy się pomóc.
#24

Ok Mrowek. Zapoznam się z tematami i napisze niedługo co konkretnie jest dla mnie ważne i czego potrzebuje.

Poczytałem artykuły i moja wiedza była naprawdę małaBig Grin Nawet nie wiedziałem o tylu rodzajach siłySmile

Przejdę do rzeczy. Podam wam pod jakimi aspektami jest za słaby i co chcę poprawić.
Z tego co zrozumiałem po przeczytaniu artykułu o rodzajach siły brakuje mi mocy i siły statycznej. Czy da się ułożyć trening który połączy dane rodzaje siły?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości