Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Trening gimnastyczny i bieganie. Idą ze sobą w parze?
#1

Witam, zadam może dość banalne pytanie ale jako laik ciesze się tym przywilejem, że chyba mogę Wink do niedawna łączyłem trening ze "Skazanego..." z treningiem biegowym (kilometraż w przedziale 10-20 km) w celu zwiększenia/poprawienia wytrzymałości. Obecnie-po zaopatrzeniu się w kółka gimnastyczne zamierzam przekierunkować się na trening typowo gimnastyczny -moimi celami są front oraz back lever, perfekcyjny handstand, podciąganie na jednej ręce (mimo zapewnień Paula Wade jego program raczej nie przyblizył mnie do tego celuWink ), oraz-w dalszej perspektywie planche. Oczywiście cele-z biegiem czasu- będą ewoluować Wink. Czy rozsądnie jest łączyć trening gimnastyczny z biegowym? Ma to ujemny wpływ na siłę mojego organizmu czy jest może neutralne? Jeśli nie, jaka jest gimnastyczna odpowiedź na trening wytrzymałościowy?
#2

Niema problemu jeśli nie będziesz wykonywał tak długich dystansów na jednej sesji treningowej. Początkowo będziesz mieć problem z przestawieniem metody treningowej ponieważ twój organizm ustawił się teraz na trening dużej objętości, dlatego możesz wprowadzić początkowo trening adaptacyjny w celu opanowania ćwiczeń. Po czym zastosować trening "wstrząsowy" Big Grin polegający na bardzo wysokiej intensywności w celu wybicia twojego organizmu z "rytmu" w którym wcześniej pracował.
#3

Czyli np. trening interwałowy na bieżni załatwiłby sprawę?
#4

Maniek, czy możesz napisać więcej o treningu biegowym? Jakie dystanse robisz, dla czego zależy Ci na bieganiu (jaki cel spełnia)? Chodzi mi o to, czy celem jest redukcja, zwiększenie wydolności, czy jeszcze coś innego?
#5

Biegając chciałem uzupełnić trening street workoutu celem było zwiększenie wytrzymałości/wydolności organizmu (biegałem długie dystanse w granicach 10-20 km), teraz kiedy postanowiłem zmodyfikować swój trening i nastawić się na gimnastykę zastanawiam się czy takie dystanse nie kolidują z celami gimnastycznymi (tzn czy nie ubywa mi od nich siły, masy mięśniowej itp). Od Mrowka wiem,że długie dystanse nie są pożądane i zastanawiam się, jaki trening wytrzymałościowy byłby najlepszy pod trening gimnastyczny Smile tzn interwały (trening biegowy na bieżni) czy też może trening obwodowy.
#6

Może nie o tyle co "nie pożądany" a inny, nasz organizm adaptuje się do wysiłku w jakim pracujemy, jeśli biegasz tak długie dystanse domyślam się ,że twój organizm pracuje właśnie w takim typie pracy. Stąd moja propozycja abyś zmienił teraz o 180 stopni plan i skupił się nad intensywnością a nie objętością treningu. Wytrzymałość tlenowa utrzymuje się około 30 dni Smile
#7

To pójdę za Twoją radą i spróbuję Wink dobra koniec gadania trza się wziąć do biegania Big Grin


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości