Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Trening gimnastyczny i bieganie. Idą ze sobą w parze?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, zadam może dość banalne pytanie ale jako laik ciesze się tym przywilejem, że chyba mogę Wink do niedawna łączyłem trening ze "Skazanego..." z treningiem biegowym (kilometraż w przedziale 10-20 km) w celu zwiększenia/poprawienia wytrzymałości. Obecnie-po zaopatrzeniu się w kółka gimnastyczne zamierzam przekierunkować się na trening typowo gimnastyczny -moimi celami są front oraz back lever, perfekcyjny handstand, podciąganie na jednej ręce (mimo zapewnień Paula Wade jego program raczej nie przyblizył mnie do tego celuWink ), oraz-w dalszej perspektywie planche. Oczywiście cele-z biegiem czasu- będą ewoluować Wink. Czy rozsądnie jest łączyć trening gimnastyczny z biegowym? Ma to ujemny wpływ na siłę mojego organizmu czy jest może neutralne? Jeśli nie, jaka jest gimnastyczna odpowiedź na trening wytrzymałościowy?
Niema problemu jeśli nie będziesz wykonywał tak długich dystansów na jednej sesji treningowej. Początkowo będziesz mieć problem z przestawieniem metody treningowej ponieważ twój organizm ustawił się teraz na trening dużej objętości, dlatego możesz wprowadzić początkowo trening adaptacyjny w celu opanowania ćwiczeń. Po czym zastosować trening "wstrząsowy" Big Grin polegający na bardzo wysokiej intensywności w celu wybicia twojego organizmu z "rytmu" w którym wcześniej pracował.
Czyli np. trening interwałowy na bieżni załatwiłby sprawę?
Maniek, czy możesz napisać więcej o treningu biegowym? Jakie dystanse robisz, dla czego zależy Ci na bieganiu (jaki cel spełnia)? Chodzi mi o to, czy celem jest redukcja, zwiększenie wydolności, czy jeszcze coś innego?
Biegając chciałem uzupełnić trening street workoutu celem było zwiększenie wytrzymałości/wydolności organizmu (biegałem długie dystanse w granicach 10-20 km), teraz kiedy postanowiłem zmodyfikować swój trening i nastawić się na gimnastykę zastanawiam się czy takie dystanse nie kolidują z celami gimnastycznymi (tzn czy nie ubywa mi od nich siły, masy mięśniowej itp). Od Mrowka wiem,że długie dystanse nie są pożądane i zastanawiam się, jaki trening wytrzymałościowy byłby najlepszy pod trening gimnastyczny Smile tzn interwały (trening biegowy na bieżni) czy też może trening obwodowy.
Może nie o tyle co "nie pożądany" a inny, nasz organizm adaptuje się do wysiłku w jakim pracujemy, jeśli biegasz tak długie dystanse domyślam się ,że twój organizm pracuje właśnie w takim typie pracy. Stąd moja propozycja abyś zmienił teraz o 180 stopni plan i skupił się nad intensywnością a nie objętością treningu. Wytrzymałość tlenowa utrzymuje się około 30 dni Smile
To pójdę za Twoją radą i spróbuję Wink dobra koniec gadania trza się wziąć do biegania Big Grin