Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Co myślicie o crossficie?
#81

według mnie też technika jest ciut inna, bo jest bujaka za mała ;P
#82

Dwie rzeczy które widać Smile
1. brak pełnego wyprostu w łokciach,
2. podciągnięcie siłowe nie zamachowe bez widocznej płynącej siły z zamknięcia i otwarcia biodra

Biodra nie widać na tym filmiku z czego wnioskuje że nie było tego ruchu. Wink
#83

Polecam tutki tego gościa - gimnastyk w crossfitowym świecie.

Tuataj cz.3 butterfly pull up ktoś chce to dwie poprzednie rozbijaja progresję do nauki tego fajnego stylu podciągania. Mi bardzo przypadło do gustu podciąganie zapętlone bo całe ciało pracuje i przy dużej liczbie pwt fajnie można sie zmęczyc a o to tu chodzi ;-p

#84

W zasadzie fajny schemat do tabaty Big Grin
#85

najśmieszniejsze jest to, że w Stanach i innych liczących się boxach, na stałe zatrudniają gimnastyków do współpracy, bo to jest przyszłość, a w Polsce tacy jak ja są zagrożeniem dla trenerów Crossfit, bo nagle okazuje się, że nie ma wiedzy, albo ma słabą i źle interpretuje pracę mięśniową podczas ćwiczeń. To przykre jak w Polsce ludzi się traktuje, choćby to że mój znajomy wydał grę, teraz bije rekordy popularności na świecie, a w Polsce w serwisach gier mobilnych nie jest nawet w top 10 hehe

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#86

chcesz sobie zaoszczedzic frustracji i mnostwa energii, ktora to pochlania - nie zajmuj sie takimi sprawami, rob swoje.
czesto ludzie na tzw. Zachodzie maja po prostu inne upodobania.

pozdrawiam
kp
PS. ja osobiescie lubie tzw. crossfit i znam go od wielu lat, zanim wymyslono dla niego aktualna nazwe. Po prostu roznorodnosc, choc w formie wyczynowej - siega niekiedy absurdu.
#87

nie no wiesz chciałem być pomocny i popchnąć do przodu rozwiązania, bo zauważyłem że zaczęli kopiować rozwiązania pod siebie, więc w tym temacie mam coś do powiedzenia, niestety chyba za dużo Big Grin zresztą szukałem nowego środowiska, gdzie mógłbym sprawdzić metody, bo skoro na Legii mamy tylko małe dzieci to nie bardzo jest jak prześledzić rozwój treningowy trudniejszych elementów

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#88

Trenowałem obwodowo zanim pojawiło się pojęcie crossfit oczywiście nazwa wykupiona przez Reebok i tylko oni mogą oficjalnie takowego używać a że w Polsce poleciało masę cross treningów itp nazewnictw tak i instruktorzy co poniektórzy pokończyli nie wiadomo jakie kursy nie związane z oficjalnym LV1 - no chyba garstka jest takich wykwalifikowanych trenerów crossfit w naszym kraju.
#89

Z faktu ,że nikt nie podejmuje rękawic Czillaut wygrywa koszulkę, proszę o adres, jest jeszcze możliwość odbioru osobistego na terenie Śląska i w sobotę w Rzeszowie Smile
#90

Witam Smile
Trenuję crossfit Wink i zgadzam się z większością rzeczy, o których piszecie. Choć obserwuję to środowisko stosunkowo krótko, to jednak wnioski da się wysunąć - bardzo dużo zależy trzech elementów: ćwiczącego, trenera i ich interakcji.
Świadomy trener + świadomy zawodnik = progres.
Świadomy trener + nieświadomy zawodnik = frustracja zawodnika i zrzucanie winy na trenera.
Nieświadomy trener + świadomy zawodnik = zmiana trenera/boksu.
Nieświadomy trener + nieświadomy zawodnik = "mam strój reeboka i jestem zaj...sty!" Wink
Czasem jest też tak, że zawodnik myśli, że jest już mądrzejszy od trenera...

Takie sytuacje można zaobserwować w krajowych boksach. Sami zawodnicy przez presję "wyników", "osiągnięć" czasem niemal ekstremalnie olewają jakąkolwiek technikę, choć teoretycznie "ego należy zostawić za drzwiami" Wink taaaaa... Byłem świadkiem przypadków, gdzie zawodnik obrażał się na trenera i rezygnował z treningów u niego, bo ten non-stop korygował jego technikę.

Osobiście staż mam mały, ale rozsądku sporo i generalnie staram nie zrobić sobie krzywdy, nawet jak wyciskam z siebie 120% - o kontuzję łatwo, rekonwalescencja trwa Tongue
Dlatego wszyscy ludzie szukający tego rodzaju treningów powinni szukać trenerów, którzy bardzo serio traktują poprawność wykonywania ćwiczeń i nie śpieszyć się z wynikami - one same przyjdą Smile
Moim ulubionym elementem w cf jest... gimnastyka Big Grin (jednocześnie nabrałem mnóstwo szacunku do ludzi trenujących ten sport - to tylko wygląda łatwo Wink ) Staram się podpatrywać filmiki, niekoniecznie te crossfitowe Wink i praktykować, ale zdecydowanie wolałbym to robić pod okiem kogoś doświadczonego w tej dziedzinie i również uważam, że współpraca box'ów z profesjonalnymi trenerami poszczególnych elementów treningu powinna być czymś absolutnie naturalnym (gimnastyka, podnoszenie ciężarów, trening biegowy itp.).
Jakiś czas temu sugerowałem mojej trenerce zaproszenie właśnie jakegoś/jakiejś specjalisty z dziedziny gimnastyki i pomysł jest jak najbardziej zaakceptowany - cała reszta to kwestia organizacji i kosztów. Możecie coś na ten temat powiedzieć? Praktykujecie tego typu "warsztaty"?

Pozdrawiam Smile
Michu


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości