Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Co myślicie o crossficie?
#11

o ja Cie Big Grin SUPER FILMIK Big Grin I to jeszcze dzieciaki kontra dorośli hehe
#12

Filmik genialny! Jeden z crosfitowców chyba "nawrócił wiare" bo zaczął robić gimnastyczne muscle upy ;-p wie co dobre ;-0
#13

Moje zdanie jest takie, ze gdyby w crossficie wykonywałoby się ćwiczenia siłowo i czysto technicznie nazywałoby się to obwodem gimnastycznym Wink

Co do filmu to jakaś katastrofa, Ci dorośli nawet z talkiem i kopaniem nie są wstanie zrobić muscle upa
#14

To jest przykład że USA to mistrzowie marketingu !!
Duże pieniądze stoją za CrossFitem i duże firmy m.in. Reebok.
A sam CrossFIT to dość sprytny "wytwór".
Składa się z kilku kluczowych ćwiczeń i ich kombinacji, które oczywiście nie są niczym nowym zostały tylko "pożyczone" i ubrane w nowe kolorowe ciuszki.

Są to m.in. :
- z gimnastyki : Wspieranie ciągiem , Wchodzenie po linie , Podciąganie na drążku
- z ciężarów : Podrzut i rwania -> angażuje mięśnie całego ciała, ale tutaj bardzo ważna jest technika !!
- skoki na skrzynie plyometryczną
- bieganie z obciążeniem itp.

Ćwiczeń i WODów jest bardzo dużo.

Wydaje mi się, że popularność CrossFitu wynika też z samego układu takiego treningu, który dobrze wpisuje się w obecne czasy,
gdzie każdy się spieszy i ma mało czasu.

Każdy ma rozpiskę treningową dopasowaną do swojego poziomu zaawansowania.
Dzień wcześniej wie jaki WOD (workout of day) będzie na treningu.
Taka osoba przychodzi na trening na gotowo, nie musi się zastanawiać co by tu dzisiaj zrobić tylko ma wszystko podane na tacy.
Instruktor prowadzący zbiera grupę robią rozgrzewkę i przeprowadzają dany WOD.
Trwa to powiedzmy ok. 30 minut po których ludzie leżą na sali i łapią oddech.

Robią to w grupach gdzie wszyscy się znają poprzez regularne ćwiczenia i treningi.

Także podsumowując dlaczego CrossFit jest popularny.
Raz że treningi są dość szybkie, konkretne i dopasowane do możliwości każdego.
Dwa trenuje się w grupach, gdzie każdy się zna. Silniejsi dopingują słabszych także tutaj jest też silne nastawienie na integrację społeczną.
Po prostu na takie treningi ludzie chcą przychodzić, gdzie jeden wspiera drugiego i każdy się zna.


Podsumowując CrossFit jest jak najbardziej ok, coraz więcej osób to trenuje i trzeba to uszanować.


W crossFicie chodzi o ilość i szybkość pod to jest podporządkowana cała technika.
#15

Maciej rzeczowo napisał, faktycznie Crossfit wpasował się w obecne trendy, szybko łatwo i skutecznie, sylwetki crossfiterów wyglądają naprawdę mocno i tylko ktoś kto się zna na temacie może wytykać braki, ale w obecnych czasach jest to mało potrzebne i dzięki temu taki mężczyzna czy kobieta może sobie poradzić z domowymi sprawami np. przeniesienie kilka metrów drewna do magazynku albo przeprowadzka.
#16

Jeśli chodzi o podniesienie własnej wydolności i sprawności w fajnym klimacie to crossfit jest bezkonkurencyjny - takie jest moje zdanie, trzeba sobie uświadomić że w wielu ćwiczeniach nie chodzi o technikę więc nie ma co porównywać crossfitu z gimnastyką. Sama struktura treningu, która jest na prawdę bardzo intensywna może sprawić że będziesz błagać żeby cie dobili ;-) co jest dla niektórych wadą dla innych zaletą, ale na pewno może sprawić dużo frajdy. Wszystko jest kwestią indywidualnych potrzeb, ale zawsze warto chociaż raz spróbować czegoś innego ;-)
#17

technika jest bardzo ważna bo bez niej można sobie krzywdę zrobić. Zauważyłem, że crossfitowcy (niektórzy) zaczynają to rozumieć i uczą się od znanych gimnastyków jak David Durante i Brandon Wynn czy ludzi z zapleczem gimnastycznym jak Dusty Hyland i Sean Lind.
Filmik widziałem już kiedyś i uśmiałem się trochę, ale też inaczej by to wyglądało jakby kazali tym dzieciom toczyć opony czy podrzucać sztangi Wink
Do tego zapewne inny jest staż treningowy i czas poświęcany na treningi, masa ciała itp więc w sumie nie wiem jaki był sens tych "zawodów".
Poza tym widać że chyba 2 crossfitowców robi czyste MU co jest miłym zaskoczeniem.
Nie ma co hejtować, trzeba edukować Smile

"W crossFicie chodzi o ilość i szybkość pod to jest podporządkowana cała technika."
sztuką jest to połączyć tak, żeby było dużo, szybko ale też czysto technicznie Wink

Myślę o crossficie to samo co o SW - za mało siły w sile Big Grin

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#18

Maciej bardzo fajnie opisał idee Crossfit. Dodamn, że i w Polsce coraz więcej crossfitowców uczy się elementów gimnastycznych od gimnastyków, co bardzo mi się podoba i powoduje, że poziom wzrasta.

Puenta Rafała odnośnie Crossfitu i street workoutu genialna Big Grin
#19

Maciej przyznaj się ,że sam uczęszczasz na crossfit dlatego tak dużo wiesz Smile

Mój kolega sam stosuje taki trening, oczywiście pokazywał mi filmiki za oceanu i trzeba przyznać ,że poziom rywalizacji i obszerność tego treningu jest olbrzymi. Było to podobne do wszystkich ironman z dodatkami właśnie gimnastyki, podnoszenia ciężarów, kettli itp.
#20

Jak dla mnie to już było, a Strongmani to nie robili crossfitu ? Wielkie ciężary w jak najkrótszym czasie gdzieś przenieść ?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości