Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Front Lever - porada
#1
Rainbow 

Witam wszystkich. Wczoraj skończyłem 2 tydzień treningów pod fronta, wychodzi już całkiem ładnie, niestety troszku za wysoko trzymam nogi, spowodowane jest to pewnie brakiem siły, może w plecach? może w czymś innym, nie wiem, dlatego piszę tutaj, z nadzieją że ktoś mi pomoże, i będzie tylko lepiej Smile

@BTW: Od poniedziałku spróbuje przez tydzień porobić same negatywy, najwolniej jak potrafie, myślicie że pomoże?

FILMIK:
#2

Zgięte ręce, łopatki nie ściągnięte, tyłek za nisko, nogi za wysoko. Wniosek - ego na bok i zacznij od wagi kucznej bo na wagę przodem jeszcze za wcześnie.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#3

Patryś - podpór wagą rekrutuję kilka dużych grup mięśniowych nie tylko mięśnie pleców, dlatego uważam ,że problem leży w ogólnym przygotowaniu siłowym ciała. Warto rozpocząć trening od łatwiejszych wariantów wagi, w celu wzmocnienia pracujących grup mięśniowych i wyeliminowania błędów, dlatego tak ważne jest ogólne przygotowanie.

Na początek polecam przejrzeć http://gimnastycy.pl/forum/watek-cwiczenia-statyczne
i zastosowanie ćwiczeń i wariantu z wagą o plecach prostych, czyli takiej w której plecy są w jednej linii a nogi zgięte pod kątem 90 stopni (tułów i uda).
Warto też wprowadzić ćwiczenia stabilizujące czyli podpory przodem, bokiem i tyłem, "dragon flag", podciąganie w sylwetce i dowolne własne ćwiczenia na brzuch i mięśnie lędźwiowe.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości