Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mała intensywność
#1

Witam
Mam pytanie odnośnie treningu z małą intensywnością, wiadomo w dzisiejszych czasach, praca,szkoła ogólny brak czasu przeszkadzają w treningach.
I tak zastanawia mnie czy przy treningu co trwa mniej więcej 30-40minut da radę zbudować siłę,wytrzymałość a co za tym idzie też mięśnie.
Przykładowy trening 2-3 seriie po 5 powtórzeń 3 ćwiczenia + ćwiczenia statyczne i koniec? np hspu , oapush up i planche(60s łącznego czasu) albo oa pull up, fl i bl ?
Co o tym sądzicie?
#2

co masz na myśli zbudować mięśnie ?

Wytrzymałości nie zbudujesz, jeśli nie wykonasz dużej ilości powtórzeń czyli 30+ w jednym ćwiczeniu, jednocześnie nie można robić siły i wytrzymałości na tę i samą partię mięśniową. Jedynym rozwiązaniem w tym przypadku będzie crossfit lub klasycznie uderzanie w piramidę odwrotną np. pompki 50 powtórzeń, druga seria 40, trzecia 30 itp. ale nie mniej niż 30 powtórzeń, jeśli chodzi o wytrzymałość, natomiast siłę 1 powtórzenie ok CM, druga seria 5% mniej obciążenia 2 powtórzenia, 3, 4 aż do 5 powtórzeń i zmiana ćwiczenia
#3

Ja osobiście doszedłem do tego, że moje ciało najlepiej reaguje na krótki intensywny wysiłek. Jeśli przesadzę z natężeniem długo się regeneruję. Tak więc mój trening trwa ok. 40 min + rozgrzewka. 2 - 3 serie to raczej mało, według mnie powinny być co najmniej 3.

Ponieważ wciąż ćwiczę na dworze, siłą rzeczy trening musi być krótki i intensywny, bo aura nie sprzyja. Na wiosnę zamierzam zająć się wytrzymałością i wtedy treningi będą trochę dłuższe.

Osobiście widzę efekty takich krótkich, intensywnych treningów.
#4

Pomyliles pojecia mala intensywnosc i mala objetosc.Tytul mowi o okresie regeneracyjnym, a tresc posta o mnieszej objetosci treningu czyli ilosci wykonanej pracy, bo przeciez mozna trenowac krotko a bardzo intensywnie.
Sam zaleznie od okresu trenuje np.1h30min. a w innym 2h30min.Stala i niezmienna jest ze po 4 tygodniach robie tydzien malo intensywny, gdyz po takim czasie zamiast miec postepy zaliczam regres.

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !
#5

Ogólnie zawsze trenowałem według paula, siła szła ale kg nic, ogólnie wszystko z braku czasu zastanawiam się czy nie skorzystać z planów z madbarz np http://www.madbarz.com/components/com_rs...7ed73c.jpg w 30minut całą rutynę ale pytanie jak wsadzić na to pozycji statyczne i progres do jednorącz podciągania, da radę jakoś to połączyć?
#6

(2013-12-02, 13:26)armpower napisał(a):  Ogólnie zawsze trenowałem według paula, siła szła ale kg nic, ogólnie wszystko z braku czasu zastanawiam się czy nie skorzystać z planów z madbarz np http://www.madbarz.com/components/com_rs...7ed73c.jpg w 30minut całą rutynę ale pytanie jak wsadzić na to pozycji statyczne i progres do jednorącz podciągania, da radę jakoś to połączyć?

ciekawa rutyna - prawie 400 podciągnięć na jednym treningu (4 serie po 95 w 7 ćwiczeniach z przerwą 30s) i jeszcze chcesz podciąganie na 1 ręce dorzucić...
wytrzymałość pewnie zrobisz o ile dasz radę to wykonać Wink

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#7

http://www.madbarz.com/components/com_rs...42905c.jpg ta jeszcze lepsza hehe
ale tak do tematu czy jak będę robić coś w stylu skazanego czyli np 3-4 serrie po 3-5 powtórzeń np progres do podciągania na 1 ręce
czyli podciąganie z asystą ręcznika,podciąganie nierówne, typewriter pull ups(nie wiem jak po polsku się nazywa) + bl osiągnę tym siłę i trochę kg? czyli lepiej z madbarz walić?
#8

Według mnie odpuśc sobie zarówno skazanego, jak i mad barz. Już kiedyś natknąłem się na dyskusję, że nie jest możliwe, by te ich rutyny dawały takie efekty jakie prezentują ich niektórzy przedstawiciele.
#9

Czyli co proponujesz?
#10

Trochę kg osiągniesz dobrze skomponowaną dieta i praktycznie każdym treningiem, choć trening gimnastyki nie służy do nabijania kg na wadze Wink.Rutyny odpuść, przeczytaj Sommera to może i kiedyś sam sobie poukładasz rutynke najbardziej efektywną dla ciebie.

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości