Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

wegan w gimnastyce
#1

Mam zamiar przejść na weganizm,przyczyny są proste zdrowie i siła bo na tym mam obsesje,moje cele są długo trwałe nie jak większości osób dowalić testosteron i wyglądać na plaży dobrze,ja mam zamiar dojść do takiego stopnia że w wieku 80lat czuć się świeżo , być zdrowym i silnym dlatego rzuciłem siłę i zacząłem trening z masa ciała i widzę efekty,nie mam dużej klasy ale stawy przestały mnie boleć nie czułem się tak nigdy i mam pełno energii więc trzeba zrobić krok dalej i zmienić dietę, bo nie od dziś wiadomo że mięso zabija ale pomnimy te kwestie bo zaraz będzie dużo dyskusji na ten temat.Z każdym dniem ograniczam mięso i nabiał,dużo eksperymentowałem i udało mi się znaleźć mleko co jest trzy krotnie lepsze od mleka zwierzęcego np z ryżu czy orzechów.Teraz czas na odstawienie mięsa całkowicie ale to powolutku.Muszę ustalić z czego będe brał białko,węglowodany i tłuszcze.Na internecie znalazłem diete kulturysty wegana.
Śniadanie:

1 szklanka mleka sojowego
150g płatków owsianych
1 średni banan
1 łyżka siemienia lnianego
1 porcja odżywki sojowej
Witamina B12

Posiłek potreningowy:

40g odżywki białkowej z grochu
1 średni banan


Obiad:

100g makaronu pełnoziarnistego
200g gotowanej ciecierzycy
2 duże pomidory
1 łyżka oliwy z oliwek
1 pomarańcz
Suplement DHA na bazie alg

Kolacja:

4 kromki chleba pełnoziarnistego
45g masła orzechowego
105g tofu naturalnego
150g brokułów gotowanych na parze

Witamina D2 (szczególnie w okresie jesienno-zimowym)

Energia: 3179kcal
Białko: 176g (21% energii)
Węglowodany: 465g (57%)
Tłuszcz: 79g (22%)
Ale wiem że niektóre rzeczy muszę zamienić np tofu po kosztuje 40zł na kg czy masło orzechowe bo też bardzo drogie.
Suplementacje będę brał:
białko-sojowe,z konopi
b12 i d2
Owoce będę jadł kilogramami białko będę dostarczał z soji,konpi,grochu,soczewicy,orzechów i ciecierzycy
węglowodany to owoce,ryż,kasz,płatki owsiane.
Pieczywa będę unikał
Więc muszę jakoś ułożyć sobie dietę na podstawie wyżej.
Jakieś uwagi,propozycji ,dobra rada?
#2

(2013-10-15, 23:10)armpower napisał(a):  Jakieś uwagi
Zdecydowana wiekszosc soi to GMO.
#3

Rozwiązałem ten problem,soje będę kupował z allegro zapewniają że nie jest modyfikowana.
#4

(2013-10-16, 10:58)armpower napisał(a):  Rozwiązałem ten problem,soje będę kupował z allegro zapewniają że nie jest modyfikowana.

Upewnij sie dobrze, bo
Cytat:Większość soi na polskim rynku to soja genetycznie modyfikowana.
Ale sporo sprzedawcow kosi kase na wegetarianach, tylko "Zapewniajac". Popros o certyfikaty.
http://www.icppc.pl/antygmo/pliki/zagroz...owotne.pdf
http://srodowisko.ekologia.pl/ochrona-sr...15928.html

Poza tym pamietaj o zenskich hormonach w soi powodujacych ginekomastie i bezplodnosc.
#5

Armpower, nie znam się na diecie wegańskiej ale polecam stronę Emila www.veganworkout.org.pl
#6

Zahir tą stronę przeglądam regularnie
Jugger mity o soji to bzdura,nigdy ich nie potwierdzono badaniami a po za tym to roślinny hormon, na człowieka nie działa.A teraz coś dla ciekawostki mleko zawiera bardzo dużo żeńskich hormonów.Ale jeśli naprawdę soja by wpływała tak na męski organizm to 60%społeczeństwa miała by ginekomastie.Czemu? może dlatego że soja dodawana jest wszędzie chleb,szynki,słodycze itp.
#7

Dieta, którą skopiowałeś była układana głównie pod kątem białka. Jest trochę mało zróżnicowana. Musisz dołożyć tam więcej warzyw. Do głównych posiłków ale nie tylko. Koktajle z zielono listnymi warzywami też się sprawdzają. Dodawaj do nich owoce do smaku + jeśli masz taką potrzebę odżywkę białkową.

Zadbaj o odpowiedni poziom wapnia - poza zielonymi warzywami zwróć uwagę na niełuskany (!) sezam i ziarna maku.

Dbaj o odpowiednią kaloryczność całej diety. No i to menu jest pisane pod kątem budowania mięśni, niekoniecznie musisz się go trzymać przy innym rodzaju aktywności fizycznej.

Co do soi to fakt - większość soi jest gmo, tylko ta soja gmo jest głównie przeznaczana na paszę dla zwierząt. Nie widziałem u nas w sklepach nie certyfikowanego mleka sojowego czy tofu.

Metaanaliza wpływu soi na feminizację facetów - http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19524224

Pomijając, że soi jak ktoś nie chce może na weganizmie w ogóle nie jeśc.
#8

Emil a szejki które są w książce ukryta siła sprawdzą się?Albo mrożone warzywa w sklepach?
Co do soji to mam zamiar korzystać z niej tylko w odżywce białkowej soja pro raz dziennie na śniadanie lub po treningu,nie jestem zwolennik pakowania w organizm ogromnej ilości biała bo wystarczy tylko 60g dziennie aby widać było przyrost mięśni.
A co do białka znasz może jakieś Polskie sklepy z białkami roślinymi np z grochu,konopi?
#9

Nie mam w tej chwili pod ręką książki Rolla ale przypuszczam, że tak bo on ładował w siebie sporo warzyw.
Mrożone czy świeże warzywa to nie ma znaczenia. Ważne żeby ich nie przegotować albo nie smażyć wszystkiego tylko starać się poddać je takiej obróbce termicznej żeby zachować jak najwięcej składników. Część warto jeść na surowo w koktajlach czy sałatach z orzechami, a reszta może być duszona na patelni (np. na pomidorach, nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek olejów i oliwy), robiona na parze lub gotowana na wodzie.

Co do ilości białka nie wiem jaki masz wzrost i wagę ale 60 g to moim zdaniem bardzo mało dla kogoś kto chce zobaczyć przyrost mięśni. Ale nie o tym jest temat więc nie robię offtopu.

W sklepach stacjonarnych z odżywkami znajdziesz tylko białko sojowe z dodatkiem całej gamy cukru i innych niepotrzebnych dodatków.

Musisz szukać w necie, np. na stronie http://sklep.fit-up.pl/index.php?route=p...duct_id=92
#10

O dzięki o to właśnie mi chodziło.
Co myślisz to stosowaniu białko sojowego rano a tej mieszanki po treningu?
Widze że emil jesteś weganem powiedz co sądzisz o białku soja pro? bo na polskim rynku nie za bardzo są dobre produkty.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości