Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

moja "prawie waga" tyłem:D
#11

Rozmawiałem na ten temat z Adamem i powiedział mi, że to się nie wyklucza. mówił, że barki trzeba wypchnąć do przodu a potem napiąć najszerszy grzbietu i ścisnąć go tricepsem. W ten sposób barki są wypchnięte a łopatki ściągnięte.
#12

Ok, żeby dokładnie wyjaśnić samą zasadę, można to ćwiczenie wykonać gdziekolwiek, wystarczy stanąć. (zdecydowanie w wadze tyłem pomaga dobrze zbudowany najszerszy grzbietu)
Stajemy prosto, odkręcamy nadgarstki tak, aby biceps był skierowany do przodu, triceps do tyłu, prostujemy ręce napinając mocno triceps, napinamy najszerszy grzbietu, przyciągamy ręce do ciała (oczywiście ma być to najmocniejsze przyciągnięcie jakie możesz wykonać).
W tej chwili mamy sylwetkę, która anatomicznie po tych czynnościach ma wypchnięte barki i ściągnięte łopatki. Teraz waga tyłem jest sporo łatwiejsza, ponieważ dźwignia jaką trzeba wykonać rękami jest znacznie skrócona (od stawu barkowego o tyle, na ile mamy szerokie plecy, czyli liczy się najniższy pkt podparcia ramion).
Więcej na seminarium Smile
#13

Jestem wściekły na siebie za filmik który zaprezentuje poniżej, bo nie nagrywając udawało mi się utrzymać pozycję jakieś 2 - 3 sek. Ale tak to jest gdy nagrywa się będąc z dziećmi które płaczą i rozpraszają. Ciężka dola ojcaWink

#14

Ale za to ma super klimat, cwiczenia gimnastyczne na kolkach zima bajka

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#15

Jacek, nie jesteś sam bo i mnie także czasami coś lepiej wyjdzie a następnym razem nie mogę wykonać tak samo bądź lepiejSmile.Trzeba patrzeć na to z większą rezerwą.Powodzenia w doskonaleniu umiejętności Smile !

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !
#16

Na drążku wychodzi już bardzo ładnie. Na kółkach potrafię ustabilizować sylwetkę tylko na chwilę ale trzeba dobrze się rozgrzać i mieć spokój Wink Mam do tego jednak dystans i dlatego wstawiłem ten filmik. Niedługo obiecuję nowy z pełną wagą. Co powiecie na temat sylwetki?
#17

Ja powiem, że chciałbym zobaczyć Twoją wagę tyłem na drążku. Na razie tylko widziałem wspaniałe zdjęcie, które mnie bardzo zmotywowało.
#18

Nie ma sprawy. Tylko poczekaj chwilę, bo na razie drążek cały oblodzonyWink Waga na drążku jest prostsza bo:
1) Możesz wskoczyć od razu do poziomu.
2) Możesz odepchnąć się od drążka, by łatwiej i szybciej się ustawić.
3) Masz stabilne oparcie, więc jak ściśniesz najszerszy tricepsami, to nic się nie rozjeżdża.

Oczywiście nie jest to ćwiczenie proste i trzeba się namęczyć ale z kółkami nie ma porównania.
#19

No wiem, że nie ma. Kółka to jest najwyższy poziom, ale dają niesamowitą satysfakcję.
#20

Na treningu inaugurującym sekcję w Katowicach wreszcie udało mi się osiągnąć pełną wagę. co do sylwetki, to ciekawa sprawa, bo do niedawna uważał bym, że nie jest poprawna a okazuje się, że jak najbardziej. Ponieważ powiedział to Michał Bogus, doświadczony trener i sędzia klasy międzynarodowej od kółek, przyjmuję, że tak jest. Swoją drogą warto rozwinąć temat sylwetki w wadze tyłem, bo są dwie możliwe i każda ma swoje plusy i minusy. Mrówek z Newciem przerabiali ostro ten temat przy okazji kręcenia tutorialu na ten temat, więc liczę że się wypowiedzą szerzejSmile

https://www.facebook.com/photo.php?v=587232558031837

Sorki, że z fejsa a nie youtuba ale właścicielem filmu jest Mrówek i tak to udostępnił Wink


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości