Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

sekcja środkowa aka "core"
#1

Polecam przeczytać kilka słów na ten temat autorstwa znanego pewnie niektórym Ido Portal tutaj.
Co sądzicie o takim podejściu do sekcji środkowej?

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#2

Cos w tym jest. Slowo "core" dzisiaj zastapilo popularny "szesciopak" w kolorowych gazetkach i roznych portalach. Teraz cwiczy sie "core", nawet jezeli cwiczy sie A6W
#3

Mógł byś przetłumaczyć ten artykuł Rafał ? Smile Wtedy więcej osób mogło by wziąć udział w dyskusji.
#4

Core i mięśnie brzucha to nie to samo. Core to twarz, szyja, klatka piersiowa, brzuch, tyłek czyli wszystko oprócz rąk i nóg. Najbardziej witalne organy bez których nie możesz żyć, możesz żyć bez rąk i nóg. Czyli po krótce core jeśli utrzymujesz ciało jak np. front lever, L sit, dragon fly w szczególności, wszystko musi stanowić jedność, cały rdzeń musisz mieć silny a nie tylko brzuch.

Mogę schodzić z góry do wagi przodem napiąć brzuch, ale nie utrzymam tego jeśli nie będę miał silnego całego rdzenia, nawet jeśli brzuch mam ciągle spięty.
#5

(2013-09-19, 17:50)Chudini napisał(a):  Core i mięśnie brzucha to nie to samo. Core to twarz, szyja, klatka piersiowa, brzuch, tyłek czyli wszystko oprócz rąk i nóg.
Niezupełnie tak to wygląda, trochę się zagalopowałeś. Ale tylko trochę. Smile

Pisałem już wielokrotnie tu na forum czym dokładnie jest CORE, więc nie będę się powtarzać i odeśle wszystkich do tematu gdzie już został ten temat poruszony:
http://gimnastycy.pl/forum/watek-pomysl-...42#pid1842

[Obrazek: logo.png]
#6
Video 

(2013-09-19, 18:34)BeF1990 napisał(a):  
(2013-09-19, 17:50)Chudini napisał(a):  Core i mięśnie brzucha to nie to samo. Core to twarz, szyja, klatka piersiowa, brzuch, tyłek czyli wszystko oprócz rąk i nóg.
Niezupełnie tak to wygląda, trochę się zagalopowałeś. Ale tylko trochę. Smile

Pisałem już wielokrotnie tu na forum czym dokładnie jest CORE, więc nie będę się powtarzać i odeśle wszystkich do tematu gdzie już został ten temat poruszony:
http://gimnastycy.pl/forum/watek-pomysl-...42#pid1842

Hmm.. przeczytałem co napisałeś, teraz pytanie skąd to wziąłeś? tzn. jakie źródło.


Core definition by Elliot Hulse Smile
#7

http://kalistenikapolska.pl/topic/6141-3...si%C5%82y/

inne spojrzenie na core, które z języka angielskiego oznacza rdzeń lub korpus, więc nie mam pojęcia co się tak wszyscy czepili tylko tego brzucha ;]
#8

Luko, nikt tu się nie czepił brzucha. Większość naszych użytkowników ma świadomość co składa się na core i jak ważne są wszystkie mięśnie wchodzące w jego skład. choćby lędźwie są jedną z najistotniejszych w gimnastyce. Natomiast stereotyp głosi, że tak jest, więc zawsze warto obalać mity.
#9

Pisząc ten wątek nie chodziło mi o to żeby kolejny raz wałkować co to jest core. Pytanie było o to co sądzicie o tym konkretnym podejściu do treningu sekcji środkowej. Konkretnie to czy rzeczywiście jest potrzeba wykonywania ćwiczeń ukierunkowanych na te partie mięśni (ale bez wnikania czy twarz się zalicza do core czy nie itp)

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#10

(2013-09-19, 21:59)rafal napisał(a):  Pisząc ten wątek nie chodziło mi o to żeby kolejny raz wałkować co to jest core. Pytanie było o to co sądzicie o tym konkretnym podejściu do treningu sekcji środkowej. Konkretnie to czy rzeczywiście jest potrzeba wykonywania ćwiczeń ukierunkowanych na te partie mięśni (ale bez wnikania czy twarz się zalicza do core czy nie itp)
Uważam, że wcześniej trzeba jednak odpowiednio uświadomić ludzi w temacie czym jest CORE. Jeśli tego nie ustalimy to dojdzie właśnie do takiej sytuacji jak teraz... czyli dowiemy się, że twarz jest częścią CORE. Absurd, który trzeba sprostować.

[Obrazek: logo.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości