Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

potrzebuje pomocy z treningiem na kółkach
#1

Witam!
Tytułem wstępu ... trenuje siłowo od końca grudnia 2012 przez jakieś 4 miesiące był to trening czysto ogólnorozwojowy na bazie treningów z masą własnego ciała (pompki w różnych odmianach, przysiady, podciągania itd itp ogólnie kupa ćwiczeń) a gdzieś od początku maja zacząłem używać w treningu kółka gimnastyczne na początku z trudnością się na nich utrzymywałem ale teraz już jest o niebo lepiej (daje rade robić dipy x6 , truck front lever (ze zgiętymi kolanami), i kilka innych prostych ćwiczeń) ale chciałbym kiedyś (gdzieś w ciągu 2 lat) dojść do front, back leaver, muscle up, planch i na końcu do iron cross. Czy mógłby ktoś podpowiedzieć w jakiej kolejności i co powinienem ćwiczyć? Czy da się to osiągnąć bez siłowni ?
#2

Oczywiście, że da się bez siłowni. W zasadzie trening siłowy mógłbyś robić tylko jako wzmocnienie stawów pod rozpięcia. Na razie, rób wagę przodem i tyłem na zgiętych nogach, zwracaj uwagę, by Twoje ramiona były w pełni wyprostowane (to chyba najczęstszy błąd). Zgięte ręce znacznie ułatwiają ćwiczenia i nie wzmacniają stawów (a do rozpięć trzeba je będzie znacznie wzmocnić dużo cięższymi ćwiczeniami niż te). Następnie robi się wersje z nogami szeroko. Na wszystko mamy nakręcone gotowe tutoriale z cała progresją. Będziemy je sukcesywnie montować i wstawiać na forum. Na razie proponuję Ci przejrzeć te które już są w dziale tutoriale. Zwłaszcza ten o początkach na kółkach gimnastycznych. Wyrabia doskonałe podstawy.
#3

Wszystkie podstawowe pozycje statyczne możesz zacząć trenować już dziś podpór wagą (Planche), zwis wagą tyłem i przodem (BL,FL). Rozpięcie to już wyższa półka ale polecam proste ćwiczenie, wykonujesz podpór na kółkach i odkręcasz nadgarstki na zewnątrz do konta około 45 stopni.

#4

wielkie dzięki, to już wiem w którą stronę iść ;-) BL i FL będę trenował na kółkach ale planch to jednak na ziemi bo wizja tego ćwiczenia na kółkach mnie przeraża ;-)
#5

(2013-08-16, 19:20)satanita napisał(a):  wielkie dzięki, to już wiem w którą stronę iść ;-) BL i FL będę trenował na kółkach ale planch to jednak na ziemi bo wizja tego ćwiczenia na kółkach mnie przeraża ;-)

zdecydowanie planche na kółkach jest nawet trudniejszy od Iron Cross'a.
zacznij od MU bo najłatwiejsze Wink ale oczywiście równolegle możesz trenować FL, BL i planche. Do rozpięć też są progresje więc nic nie stoi na przeszkodzie Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości