Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kawa
#71

Jakoś masło do kawy mi nie pasuje... ale może kiedyś przyjdzie czas, że spróbuję Smile
#72

Ja spróbowałem przepisu kawy z masłem śmietaną i olejem kokosowym. Dla mnie porażka, pijąc powstrzymywalem się od zwrócenia kawki... Kocham smak czystej kawy, espresso czy ew.lungo. Przedtreningiem łoję kawę z samym olejem kokosowym, daje energię i smakuje OK.
#73

Ja od długiego czasu codziennie rano piję taką z 50g masła i 2 porządnymi łyżkami oleju kokosowego. Czasami dodaję cynamon. Super sprawa - w zasadzie smakuje tak samo jak z mlekiem czy śmietanką tyle, że ciut tłustsza Smile Oczywiście kawa bez fusów i wymieszana porządnie spieniaczem do mleka, inaczej na wierzchu robi się kożuch i wtedy rzeczywiście jest dość hardcorowo Wink
#74

Ja ostatnio spróbowałem kawy z masłem i w sumie nie zauważyłem jakiejś specjalnej różnicy między kawą ze śmietanką a masłem. No i w sumie nic w tym dziwnego, w końcu masło robi się ze śmietany Tongue
#75

No I właśnie o to chodzi, a przy okazji bardzo pożywna "przekąska". W końcu 50g masła to sporo energii Wink Można oczywiście też dać mniej w zależności od preferencji Smile
#76

Jeśli o mnie chodzi, piję kawę dla smaku i raczej rzadko Smile Aczkolwiek, jeśli już, to lubię mocną bez mleka i cukru (rzadko kiedy słodzę). Kiedyś piłam duże kubki kawy do nauki przed sesją, ale jak tylko wypiłam - zasypiałam nad notatkami... Od tego czasu do nauki wcale nie piję kawy. A poza tym, raczej małą szklankę/filiżankę i działa dłużej Smile

Jednak ostatnio mam "jazdę" na wszelkiego rodzaju koktajle i znalazłam super alternatywę, bardzo pożywną i (przynajmniej dla mnie) pobudzającą do życia Smile Mianowicie KAKAOWO-KAWOWE BANANOWE SMOOTHIE ( http://www.kwestiasmaku.com/przepis/kaka...e-smoothie ). Jak dla mnie rewelacja! Polecam serdecznie! Big Grin

Natomiast, będąc w czerwcu na konferencji naukowej w Szczecinie, dziewczyna przede mną przedstawiała jakieś badania na temat wyciągu z zielonej herbaty podawanego sportowcom jako jakiś tam zastępczy składnik czy coś... Mój promotor zadał jej pytanie (a właściwie dał jej lekki wykład Big Grin) dotyczące usuwania kofeiny i teiny. Otóż, kawa jest o tyle "zdrowsza", bo kofeina jest usuwana z organizmu wraz z moczem (o czym świadczy charakterystyczny zapach podczas wydalania), a teina zalega w organizmie dłuższy czas. Tyle się od Waldusia dowiedziałam, a dziewczyna w sumie na pytanie nie odpowiedziała, tylko broniła się typowym słownictwem dla tematu i tym, co wie Wink
#77

Sporo czasu spędziłem kiedyś we Włoszech, gdzie piłem świetną kawę, dlatego trochę nie do pomyślenia jest dla mnie mieszanie jej z jakimś masłem czy coś, wiem że chodzi o pożywność i energetyczność ale kawa to musi być KAWA ( dla mnie ), już same mieszanie jej z mlekiem to dla mnie lekka profanacja Wink
#78

(2016-09-01, 21:41)wild strawberry napisał(a):  Sporo czasu spędziłem kiedyś we Włoszech, gdzie piłem świetną kawę, dlatego trochę nie do pomyślenia jest dla mnie mieszanie jej z jakimś masłem czy coś, wiem że chodzi o pożywność i energetyczność ale kawa to musi być KAWA ( dla mnie ), już same mieszanie jej z mlekiem to dla mnie lekka profanacja Wink

Dla mnie kawa z mlekiem to nie kawa Big Grin
#79

Dla mnie tylko fusiasta,mocna z 3 łyżeczek Big Grin Bez dodatków.
Zawsze daje mi kopa... Próbowałem z olejem kokosowym.Wtedy jest tłusta i z pewnością jest to dobry pomysł przed treningiem Smile
#80

taak, z kokosowym nieraz też praktykuję, zawsze przed treningiem gdy ostatni posiłek był dość dawno... nie jest zła, czuć smak kawy, jest tylko minimalnie tłustsza. Ogólnie mam dość dobry ekspres do kawy i choć kawa z niego nie wychodzi najmocniejsza to doznania smakowe są jak najbardziej w deskę Wink


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości