Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Rozciąganie - czy dobrze, efekty
#21

A prawidłowy mostek powinien wyglądać jak odwrócone logo NIKE Smile
#22

Dobra, dzięki za odpowiedzi Big Grin Właśnie zrobiłem sobie kilka mostków, niżej wrzucam zdjęcie, abyście mi powiedzieli, co i jak Big Grin

Wiem, o co Ci chodziło Chevelle, widziałem to chyba kiedyś na fp Gimnastycy.pl. Ten mostek w konturze odwróconego NIKE coś mi nie wychodzi jeszcze. Trudne jakieś, bo jak wychylę nogi do przodu, to ręce zaczynają się ślizgać i muszę się szybko wywinąć, żeby nie upaść na głowę Tongue Domyślam się, że musiałbym wychylić się bardziej do tyłu (żeby głowa przeszła przez linię barków), ale tego na razie zrobić nie mogę. Ale w sumie dopiero zaczynam, a przez ostatni okres nie robiłem mostków częściej niż raz na tydzień Tongue

Tutaj fotka z dzisiaj. Sory, że ścięło mi trochę górę, ale źle położyłem telefonik i tak wyszło Tongue Większość widać, więc pewnie będzie ok. Jbc to mogę dograć później na nowo Tongue

[Obrazek: tjbEEKJ.png]

W mostku jestem zupełnie niezorientowany i nwm, jak powinien wyglądać poprawny, więc chętnie przyjmę wszelkie uwagi.

Pozdro Wink
#23

Barki powinny być na wysokości dłoni, głowa ustawiona tak, byś patrzył na dłonie, nogi proste w kolanach.
#24

Od razu na bank nie wyjdzie, także spokojnie Smile Tak jak wspomniał Zahir, tak być powinno Smile

"Trudne jakieś, bo jak wychylę nogi do przodu, to ręce zaczynają się ślizgać i muszę się szybko wywinąć, żeby nie upaść na głowę" - no, bo nie możesz wychylać nóg do przodu, tylko je prostować, a klatką piersiową kierować się do przodu Smile Wczoraj 6-klasistkom pokazałam ćwiczenie na poprawę mostka i wyszło całkiem fajnie Big Grin Mianowicie - szukasz pustej ściany w domu, kładziesz się głową do ściany i wykonujesz mostek, przy tym twoim zadaniem jest jak najbardziej wychylić się klatką piersiową do ściany, aby jej dotknąć tą klatką. Zobaczysz, że przy tym ćwiczeniu automatycznie zaczniesz prostować nogi i zwiększać zakres ruchu w barkach i klatce piersiowej Smile Gdyby coś było niejasne, postaram się nagrać filmik, albo zdjęcie zrobić Wink
#25

Dzięki. Porobię trochę więcej tych motków teraz, bo raz na tydzień to pewnie za wiele nie daje Tongue

Tego ćwiczenia przy ścianie nie znałem, a wydaje się być naprawdę dobre Big Grin Wiem, o co chodzi. Ręce nie będą uciekały do tyłu, a ja będę mógł wyrównać barki z dłońmi i powoli rpostować nogi. Dzięki, będę stosowal Big Grin
#26

(2016-11-04, 16:49)Firentis napisał(a):  Dzięki. Porobię trochę więcej tych motków teraz, bo raz na tydzień to pewnie za wiele nie daje Tongue

Tego ćwiczenia przy ścianie nie znałem, a wydaje się być naprawdę dobre Big Grin Wiem, o co chodzi. Ręce nie będą uciekały do tyłu, a ja będę mógł wyrównać barki z dłońmi i powoli rpostować nogi. Dzięki, będę stosowal Big Grin

Szczerze powiedziawszy, wczoraj je "wymyśliłam" w chwili weny, bo raczej trenerzy tego nie stosują (a przynajmniej ja się z tym nie spotkałam) Big Grin A że dobrze wyszło i okazało się przydatne w korygowanie mostka, to myślę, że coś może z tego być Wink
Jeśli to ćwiczenie Ci pomoże, to będę wniebowzięta! Smile No i oczywiście POWODZENIA! Smile
#27

Dzięki, efekty później przedstawię. Mam nadzieję, że będą jak najlepsze Big Grin
#28

Hej, wróciłem. Rozciąganie ciągle praktykowane, metody przedstawione tutaj baardzo mi pomogły. Tak wygląda mój roczny progress Smile

[Obrazek: cIsFqXs.png]

Teraz dążę do osiągnięcia szpagatu rozkrocznego. Od jakiegoś czasu nie widzę już niestety progressu. Są jakieś ćwiczenia, które możecie polecić, aby osiągnąć ten element? Big Grin

Pozdro Wink
#29

Medal się należy. Big Grin Motywujesz!
#30

kurna, trzeba pocisnąć szpagat, bo zaraz siara będzie coś wrzucić na forum Big Grin

Gratki!

EDIT: A jak z drugą nogą? Tongue

Łoboże. SW to gimnastyka bez zasad... W sumie wiesz jak to brzmi? Jak sztuki walki bez zasad. Kopnij go w jaja, wybij mu oko, wyrwij zęba, no o co wam chodzi? Przecież my się bijemy tak samo jak i wy, dlaczego nas dyskryminujecie, my też robimy sztuki walki! Tylko że takie bez zasad.
Neta


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości