Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytanie o cechę gimnastyczną
#1

Witam. Mam pytanie o cechę gimnastyczną a mianowicie o to jak powinna ona wyglądać. Pomijając obciągnięcie palców to pięty powinny być złączone? Nogi w kolanach zablokowane? Nie wiem jak u innych ale tych dwóch rzeczy nie potrafię zrobić jednocześnie - moja budowa nóg na to nie pozwala. Co stosować jako zamiennik? Jeśli zablokuje nogi w kolanach przerwa miedzy piętami to ok. 3-4 cm.
#2

Pięty powinny być złączone, nogi cały czas napięte, myślę ,że wielką zbrodnią nie będzie przerwa między piętami. Rozumiem ,że przez budowę anatomiczną mówimy o przeroście mięśni na nogach ?
#3

Ja nawet nie wiem co to jest cecha gimnastyczna chociaż pewnie ją robię i znam jej angielską nazwę. Przepraszam za mały offtopic, ale może mi ktoś to wyjaśnić? ; )
#4

Gdy napnę maksymalnie uda i obciągnę palce u stóp to łydki i kolana się stykają w taki sposób że nie mam możliwości złączyć pięt. Żeby je złączyć muszę obrócić nogę (kolana bardziej na zewnątrz) ale wtedy już noga w kolanie się delikatnie ale wyraźnie zgina: na zdjęciu pięty razem https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/h...3822_o.jpg
Czyli się ogólnie nie przejmować i trzymać kolana zablokowane a stopy będą się stykać przy palcach?
#5

(2013-07-11, 21:50)Satetsu napisał(a):  Ja nawet nie wiem co to jest cecha gimnastyczna chociaż pewnie ją robię i znam jej angielską nazwę. Przepraszam za mały offtopic, ale może mi ktoś to wyjaśnić? ; )

Chodzi o obciągnięcie stóp i złączenie kolan wszechobecne w każdym gimnastycznym ćwiczeniu. Dzięki temu napina się łydki, tył ud itp. wyciskając nawet z ugięć ramion na poręczach maksymalne napięcie dolnej partii ciała.
#6

(2013-07-11, 22:07)zahir napisał(a):  
(2013-07-11, 21:50)Satetsu napisał(a):  Ja nawet nie wiem co to jest cecha gimnastyczna chociaż pewnie ją robię i znam jej angielską nazwę. Przepraszam za mały offtopic, ale może mi ktoś to wyjaśnić? ; )

Chodzi o obciągnięcie stóp i złączenie kolan wszechobecne w każdym gimnastycznym ćwiczeniu. Dzięki temu napina się łydki, tył ud itp. wyciskając nawet z ugięć ramion na poręczach maksymalne napięcie dolnej partii ciała.

po angielsku znane jako "pointed toes " Smile
Wattie, twoja cecha jest ok, ważne żeby paluchy były obciągnięte a z tego co widzę to są.
#7

Wattie jak dla mnie wszystko wygląda w porządku, nawet masz minę gimnastyczną ! Big Grin
#8

Do cechy gimnastycznej zalicza się jeszcze oprócz (obciągniętych stóp, złączonych kolan, pięt i palców... tak tak Smile ) jeszcze 2 rzeczy
wyprost w kolanach i rękach, jednak jest to już rzecz w obecnej gimnastyce troche pomijana

Wyjaśniając... jeżeli siądziesz w rozkroku i dociśniesz mocno kolana do podłogi a Twoje pięty uniosą się nad ziemię, dodatkowo stojąc przed lustrem na baczność Twoje pięty i kolana są złączone, masz cechę gimnastyczną dolną.
Jeżeli staniesz przed lustrem, wyciągniesz ręce do góry, barkami dotkniesz policzków, zablokujesz łokieć i Twoje ręce tworzą bardziej literę Y niż U to masz cechę gimnastyczną górną, opis bazujący (niestety) na podręcznikach gimnastyki z lat 20-tych


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości