Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zmiana treningu. Na jaki?
#1

Witam. Od jakiegoś czasu (1 miesiac) nie mam praktycznie żadnego progresu pod względem powtórzeń. Przy podciąganiu nachwytem suma powtórzeń wzrosła o 1 powtórzenie, przy dipach na kółkach o 2 więcej. Tylko stanie na rękach idzie coraz lepiej.
Dotychczasowy program to FBW 3x push, 3x pull + nogi+brzuch (push i pull na zmianę), przerwy między seriami to 2-2,5 minut. Ale czuję że ten plan to za dużo, poza tym trening trwa długo (czasami wychodzi 2h z haczykiem 5minut). Przykładowy plan jaki wykonywałem

Rozgrzewka
Skill practice (handstand, elbow lever) 15-20minut - większość przeznaczam na handstand.
HSPU 3x - półpompki
Pullups/L-Pullups 3x
Dips - L/Dips 3x na kółkach
Wide Rows 3x - podciaganie horyzontalne
RTO pushups 3x
Muscle up 3x -najczęściej same przejście bez wymachów itp.
Pistol squats 3x
Deadlift 3x
hanging leg raises 3x
rozciąganie 10-15 minut

Powtórzenia na poziomie 3-10 w zależności od trudności, na nogi 15-20
Taki plan wykonywałem pon,wt,pn. Natomiast we wtorek,czwartek czasami i soboty bieganie:

max.30 minut trucht
rozgrzewka+skipy
5-10x 100m sprint
5x50-100m przebieżki

Co byście zaproponowali teraz? Zmiana planu na inny niż FBW, jakiś dzielony? Obecnie mam czas i możliwość aby ćwiczyć każdego dnia. Bardziej zależy mi na sile niż na masie ale cisnąłem taki poziom powtórzeń jak wyżej by przygotować stawy. Obecnie jestem w stanie zrobić jedno powtórzenie dipów RTO ze słabą techniką,5 L-dipów, 4 L-pullups,5 muscle up na kółkach,1 muscle up na drążku. Może ta wiedza na coś wam się przyda Smile

Zastanawiam się czy trening siłowy wpłynie dość dobrze na pozycje statyczne wystarczająco by były w nich efekty. Oraz czy trening samych pozycji statycznych wpłynie na siłę i sprawność.
#2

Ok, więc tak polecam zmienić formę treningu skrócić czas przerwy, do maksymalnie 1min, zwiększyć ilość powtórzeń do 15 i zmniejszyć ilość serri do 2. Zastosować zmienność pracy mięśniowej wymieszać ćwiczenia nóg z górą. To wszystko wykonać jako obwody siłowe i po tym dodać ćwiczenia takie jak stanie na rękach itp. Jest to bardzo trudna forma treningu ponieważ będziesz pracować w granicy swojego maksa pod względem tętna więc będzie bardzo ciężko go wykonać samemu w domu.

Podsumowanie obwód z 8 stacji, 15 powtórzeń na każdej stacji albo tyle ile dasz radę, przerwy między stacjami w pierwszej 15s, w drugiej 0s możesz zmniejszyć ilość powtórzeń do 10, przerwy między obwodami 1min. Pamiętaj o wymieszaniu partii mięśniowych. Dodał bym po jeszcze jednym ćwiczeniu na odcinek lędźwiowy i brzuch.
Brzuch - tik taki - wisimy tyłem do drabinki , wykonujemy poziomkę i przenosimy nogi z lewej strony na prawą
Lędźwia - w leżeniu przodem na skrzyni na wysokości bioder, wznosy nóg w górę
#3

Wattie, zamiast zmieniać trening z FBW na dzielony, zmienił bym po prostu ćwiczenia. Jeśli za długo wykonujesz te same, progres się zatrzyma, bo organizm przygotował się do bodźców treningowych.

Druga sprawa, co 4 - 6 tygodni rób sobie lżejszy tydzień z natężeniem 50% normalnego treningu. Będzie Cię to chronić przed przemęczeniem i zapewni świeżość.
#4

Zmiany ćwiczeń były.
Dipy na krzesłach>L-dipy na krzesłach>Dipy na kółkach
Pompki na kółkach>pompki na kółkach szerokie>RTO pushups
Pompki pikowane>pompki pikowane z nogami wyżej>półpompki hspu
Wiosłowanie na kółkach>szerokie wiosłowanie>szerokie z obciążeniem
Podciąganie podchwytem>Podchwytem L-nogi lekko zgięte>Nachwytem
To wszystko leci jakoś od marca.

Chyba, że ja nie ogarnąłem i robi się to w inny sposób Smile


Przy FBW chciałbym zostać, bo nie lubię gdy jakaś partia ciała na koniec jest zimna i niezmęczona Smile

Wymyśliłem więc takie coś:

HSPU - półpompki
Power clean
Pullups
Pistol squats
Dips
Deadlift
Wide rows
Hanging leg raises

Po tym tik taki (mogą być w zwisie na drążku?), lędźwia i stanie na rękach.

Coś zmienić? Ile czasu wykonywać ten trening? Ile razy w tygodniu?
#5

Trochę ciężko mi się połapać w tych nazwach, jeśli jest zmienność pracy to wszytko będzie okey Smile. Stanie na rękach daj sobie na koniec obwodów.
Możesz taki trening wykonywać 4 x w tygodniu, otrzymasz spory zastrzyk wytrzymałości i odświeży to twój stary trening.
Przerwy między ćwiczeniami 15s, między obwodami 1min i w każdy następnym obwodzie skracaj czas odpoczynku. Polecam też dodawać i wymieniać ćwiczenia co tydzień, po 3 tygodniach takiego treningu zrób lżejszy dzień a później sprawdź swoje ulubione ćwiczenia Smile
#6

Ok, pocisnę ten trening do końca czerwca. Po tym wezmę się za jakiś statyczny. Dzięki wielkie.
#7

Statyczny możesz spokojnie dodać na koniec tego treningu po 5min przerwie Smile
#8

Wattie, jak i cała reszta chłopaków dawajcie swoje plany treningowe co by można było porównywać i wplatać w swój pewne elementy aby robic lepsze postępySmile
#9

Mrówek, odstępy między ćwiczeniami i obwodami podałeś na wytrzymałość? Na ile zmieniają się przy sile?
#10

Tak są to odstęp do treningu na wytrzymałość. Zmniejszamy liczbę powtórzeń , zwiększamy czas między stacjami i pomiędzy obwodami. Obwody są głównie skierowane na trening wytrzymałościowy, więc ciężko tutaj mówić o "prawdziwym treningu siły" Smile.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości