Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Niedzielny trening :)
#11

Julo, widzę, że Twoja żona, to twarda kobitkaSmile Szykuje się mocna żeńska grupa na następnym seminarium. Sonia trenuj ostro, by nie być w tyleSmile

Adam, nie dorzuciłbyś do tego planu typowych ćwiczeń na siłę? Drążek, kółka, poręcze itp.?
#12

(2013-06-08, 20:29)zahir napisał(a):  Julo, widzę, że Twoja żona, to twarda kobitkaSmile Szykuje się mocna żeńska grupa na następnym seminarium. Sonia trenuj ostro, by nie być w tyleSmile

Adam, nie dorzuciłbyś do tego planu typowych ćwiczeń na siłę? Drążek, kółka, poręcze itp.?

Nie no.. spoko, mówiłem tylko o punktach z rozgrzewki, natomiast podpowiedzi ćwiczeń mogą być dla żony, Julo niech tyra to co napisał i więcej Smile
#13

Adam, dziękuje za pełną odpowiedż Smile i zainteresowanie !

Spidermany Smile znane ćwiczenie i zapewne pojawi sie na rozgrzewce Smile

Ćwiczenie z unoszeniem rąk przy ścianie daje popalić, a niby takie proste z wyglądu.

Żona przeczytała wątek i rady Adama i powiedziała że łatwo nie będzie z podciąganiami jak i innymi ćwiczeniam ale sie postara iść tą drogą, ważne że jest chętna do treningu i gimnastyka jej się podoba.
Trenujemy raczej osobno na przestrzeni całego miesiąca a jedynie gdy razem jesteśmy w domu i mamy sporo czasu to coś kombinujemy Smile.

Julo, tyra tyra co by na seminarium nie stać w kącie ;D

Inspiracja do wspólnych treningów !
#14

Julo, podciągnięcia mogą być faktycznie z początku trudne dla kobiety ale zawsze może zacząć od negatywówSmile

P.S. Stanie w kącie chyba ci nie groziSmile
#15

Ok Jacek, dobra podpowiedż o której nie pomyślałem a jutro prawdopodonie bedziemy mieli wspólny trening z Żoną która widze załapała bakcyla na gimnastyke Smile.Wziałem Wasze rady do siebie i jutro wplote w trening !
#16

Daj znać, jak poszłoSmile
#17

Kolejny trening jaki wspólnie zrobiliśmy miał miejsce około dobry tydzień temu ale z braku dłuższej chwili pisze dopiero teraz.

ROZGRZEWKA -
Bez zmian poza wymianą supermanów na spidermany Big Grin oraz dodaniem maksymalnego wyskoku w góre wraz z wyrzutem nóg w tył.

TRENING GŁÓWNY -
1. - Unoszeni rąk stojąc przy ścianie 3 serie x 20 powt.
- Stanie na rękach brzuchem do ściany 4 serie x 30 sek. a żona stanie na głowie plecami do ściany 3 serie x 40 sek.
- Stanie na rękach z asekuracją i bez 6 serii na maksymalny czas a żona stanie na głowie z asekuracją dojścia do pozycji końcowej 3 serie x 25-30 sek.
i tutaj radość żony że od czasu szkoły pdst. udaje jej się ustać tyle czasu Smile a celem końcowym jest stanie na rękach.Zwróciłem uwage że największy problem u niej stanowi element wyrzutu nóg prowadzący do stania na głowie bez asekuracji i tutaj będziemy moment dojścia osobno trenowali.

2. - Przejścia na uchwytach do pompek ze straddle l-sit do handstand z zachowaniem jak najlepszej techniki wykonania, 5 serii z maksymalną ilością powt. a żona l-sit na uchwytach 3 serie 5-10 sek.

3. - Planche ze stopami na stołku 3 serie x 10 sek. i samolot ze stopami na stołku 3 serie x 8 sek. oraz tuck planche na ziemi, dłonie pod kątem 45st.(ręce w łokciach proste) 2 serie x 28 sek. a żona pompki na kolanach 3 serie x 5-10 powt. i po 2 serie planche na stołku i samolot.
widze że jestem w stanie podnieść się już do advance na kilka sekund ale nie wiem czy tak właśnie postepować czy dojść do sumarycznego czasu pełnej minuty i dopiero przejść do advance??

4. - Przejścia ze straddle front lever do advance back lever po 10 na strone i przytrzymaniem 2-3 sek. x 3 serie
- Wznosy prostego tułowia będąc brodą ponad drążkiem do poziomu 3 serie x 8-10 powt.
- Wznosy nóg do poziomu będąc w german hang 3 serie x 8-10 powt. a żona podciaganie na drążku w średnim nachwycie wraz z moją pomocą (trzymanie ugietych nóg za stopy) 3 serie x 5 powt.

5. - Flaga w dwóch seriach na strone po 3 powt. po czym dojscie do końcowej pozycji z pomocą i unoszenie prostego ciała w góre z pomocą partnera 3 serie
- Unoszenie ciała na boki wraz z piłka trzymaną w rękach a druga osoba trzyma nogi 3 serie x 15 powt.

6. - German hang x 5 obrotów i odrazu odchylenia do poziomu x 5 powt. oraz nogi do drażka w zwisie x 10 powt., 3 serie

ROZCIĄGANIE 15 minut

Zwróciłem ostatnio uwage ze najsłabiej idzie mi back lever, powód nie jest mi znany a jedynie sobie myśle że poprostu nie widze tej pozycji i nie moge kontolować tego co robieSmile.

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !
#18

Julo, back lever taki już jest. Ja ostatnio się cieszyłem, że wyszedł mi na kółkach. A potem to sfilmowałem i zobaczyłem, że wiszę prawie w pionieBig Grin Błędnik trochę szaleje i trzeba czasu, żeby się przyzwyczaić i złapać prawidłową postawę.
#19

Jacek, bardziej z przejściem do kolejnej progresji niż z samą prawidłową pozycją w porównaniu do innych ćwiczeń.Zrobie back lever powiedzmy w poziomie ale tyłek jest blisko drążka a z tego co wiem to nie jest prawidłowa pozycjaSmile

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !
#20

Uchylę rąbka tajemnicy i zdradzę, że back lever na drążku będzie w lipcowych Konfrontacjach. Zobaczysz film nagrany z tej okazji przez Adama i pewnie wywiąże się ostra dyskusja na ten temat. Dla mnie było dużym zaskoczeniem, że poprawny back lever na drążku wykonuje się podchwytem.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości