Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Moim celem - full front lever
#21

kurde, jak czytam posty to sobie myślę, jak łatwo jest kiedy się nie trenuje wieloboju tylko jeden element. Ale do rzeczy, trafne są wskazania poprzedników, ja proponuje miksować ćwiczenia, atakować wagę przodem z góry o prostych nogach, w rozkroku, z pozycji kucznej i prostować jedną potem drugą nogę i od dołu. Najlepiej 3 x 10 sec każde ćwiczenie, to tylko teoria w praktyce do momentu, aż poczujemy zbyt duże napięcie w mięśniu i powtarzać różne warianty do momentu odczuwalnego zmęczenia mięśnia. A jak wzmocnić w rutynie, to przy drabinkach leżenie przerzutnie i opuszczać prosty tułów z nogami jak najniżej, nie dotykając podłoża do 6 powtórzeń w serii, z początku tyle ile damy rade. Ze streetworkoutu pomocne ćwiczenie jeszcze jest waga, gdzie jest pionowy drążek stoimy do niego tyłem, chwyt za głową i w oparciu o mięsień kapturowy karku ( może boleć ) próbujemy podnieść tułów z prostymi nogami.
#22

Nie polecam prostowania jednej nogi, ponieważ wpływa to na asymetryczne napinanie ciała. Dodatkowo rozłączenie nóg wpływa na zmniejszenie ogólnego napięcia i często prowadzi do złych nawyków ruchowych.

Cała metodyka opisana szerzej w tym wątku:
Izometryka
Specjalnie nie dodaje ćwiczeń pomocniczych z faktu dużej intensywności samego trening izometrycznego. Ale jeśli miał bym polecić jakieś ćwiczenia jest to podciąganie w wadze i tzw. Amerykany, wykonujemy zwis na ugiętych rękach w momencie wyprostu, dynamicznym ruchem przechodzimy do wagi i zatrzymujemy się na 1s w pozycji i uginamy ręce do pozycji wyjściowej, ciało musi być napięte przez całe ćwiczenie !
#23

Nie mam za bardzo możliwości i czasu nagrać teraz czegokolwiek. Ogólnie jestem na etapie, gdy stosowanie w treningu wagi kucznej zaczyna być zbyt proste, jednocześnie przy większości wariacji waga w rozkroku jest zbyt trudna (np. przechodzenie z dołu do poziomu). Z jednej strony, zapewne będzie to praca bardziej nad wytrzymałością siłową, lecz chcę jak najmocniej pilnować techniki, bo wiem dobrze z doświadczenia do czego prowadzą złe nawyki. Także porobię do 4. tygodnia włącznie kucznie.

Dzięki Newcio za wpis i opinię, pozdrawiam. Smile
#24

Właśnie o to chodzi Daniel żebyś nie robił kroku w tył, zawsze możesz zrobić rozkrok bardziej w osi pionowej niż poziomej Smile.

Jeśli nie czujesz przyrostu siły, polecam dodać podciąganie w wadze kucznej i pozycji gimnastycznej. Na mięśnie lędźwiowe tzw. dragon flag (opisanego wyżej przez Newcio) i podpór przodem na kółkach (utrudniamy ćwiczenie poprzez przeniesienie prostych rąk do przodu) , na mięśnie brzuch pozycje gimnastyczną w leżeniu tyłem i wznosy prostych nóg.
#25

(2013-09-05, 00:01)Newcio napisał(a):  Ze streetworkoutu pomocne ćwiczenie jeszcze jest waga, gdzie jest pionowy drążek stoimy do niego tyłem, chwyt za głową i w oparciu o mięsień kapturowy karku ( może boleć ) próbujemy podnieść tułów z prostymi nogami.
Jako że o "street workout'owych" wynalazkach trochę wiem to mogę coś podpowiedzieć z własnego doświadczenia. Fakt faktem jest to całkiem eleganckie ćwiczenie które bardzo szybko odczujemy w korpusie. Na początku cudów nie ma i na 99% będzie bolało, kluczem jest znalezienie tego idealnego miejsca. Staraj się przyłożyć drążek jak najbliżej szyi ale tak żeby jej nie dotykał (podobna zasada jak z pasami bezpieczeństwa w samochodzie). Oczywiście można założyć bluzę co znacznie ułatwi sprawę. Kolejną sprawą jest sam drążek, nie może mieć za małej średnicy bo będzie Tobą obracać i ciężko jest się skupić na samym ćwiczeniu, za szeroki też nie dobrze bo trudno go złapać. W moim przypadku świetnie działa zwykły trzepak przed blokiem. No i kolejną sprawą jest samo wejście do dragon flag. Najłatwiej jest przyłożyć drążek do karku, ustawić sobie stosunkowo wygodny i pewny chwyt, następnie podskoczyć i wybić nogi do góry i powoli kontrolując ruch opuszczać się do poziomu. Pamiętaj też o tym żeby napiąć praktycznie wszystko łącznie z łydkami tak samo jak to działa w wagach. No a jeśli full dragon flag jest za trudny to rób to samo tylko w rozkroku. Codziennie 4 serie po 5 sekund w poziomie i po 2 tygodniach poczujesz różnicę w sile korpusu.

Tutaj masz zdjęcie poglądowe jak to wygląda, oczywiście chodzi o to żeby ciało było jak najbardziej proste Smile
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=...=1&theater


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości