Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wasz progres w ćwiczeniach statycznych.
#1

Witajcie! Nie wiedziałem gdzie umieścić to pytanie więc umieszczam go w offtopicu.

Jestem ciekawy jakie ćwiczenia stosowaliście by dojść do full planche/black levera itp. - po prostu wszystkich statycznych pozycjach. Chciałbym poznać również inne drogi do tych pozycji, gdyż zawsze można przy zastoju je zastosować Smile

Tak to u mnie wygląda:
Osobiście ćwiczę z pomocą książki "Building the gimnastic body". Są tam ukazane pozycje od tych najłatwiejszych po przez te najtrudniejsze. W każdym takim etapie każdego ćwiczenia trzeba utrzymać się przez minutę.

@Przeniesiony Mrowek Smile
#2

Każde ćwiczenie trzymasz 15s jeśli jesteś wstanie utrzymać daną pozycję powyżej tego czasu zmieniasz na trudniejszy wariant , suma czasu treningu danego utrzymania ma wynieść 60s.
Myśle ,że w "Btgb" wszystkie kroki są opisane na tyle dobrze ,że nie trzeba nic dodwać. Chyba ,że nie potrafisz zrozumieć danego kroku to zapraszam do dyskusji Smile
#3

Czyli założenie, że mam trzymać minute każdego etapu było błędne Tongue

Mrowek dzięki podjęcia się tematu. Co do zrozumienia. Trudno zrozumieć książkę, napisaną po angielsku ze specyficznymi ku tej dyscyplinie pojęciami - ale jakoś daje radę. Może spotkałeś się z nią w polskiej wersji ?
#4

Niestety nie, sam mam ang. ale jeśli masz jakieś problemy, postaram się najlepiej jak potrafię pomóc.
#5

Tłumaczenia tej książki na polski nie będzie, bo autor się nie zgadzaSad
#6

Plan powinien wyglądać tak:
Czas:
ustalamy okres treningowy np: 12 tygodni
Określamy ilość treningów tygodniowo np. 5
Ćwiczenia:
Ustalamy ćw. na każdy tydzień np: stanie na rękach z uniku podpartego, następny tydzień z postawy stojąc, kolejny itd co tydzień utrudniamy pozycję początkową
Ilość serri i powtórzeń:
Docelowy czas całego treningu ma wynieść 60s, czyli można to rozpisać 12x5s. Teraz jak to obliczyć :
Wykonujemy dany element, przyjmijmy ,że utrzymaliśmy go 10s , teraz dzielimy go przez połowę wychodzi 5s, 60/5 = 12 , będziemy wykonywać 12 serri po 5s , 45-90s przerwy między seriami.
Cały zarys pownien być modyfikowany tak aby nam najbardziej pasował więc nie trzeba się zamartwiać kiedy umnknie nam sesja treningowa, należy wtedy tak zmodyfikować plan aby nadrobić część straconego czasu Smile. Bardzo ważne należy ukończyć trening bez zmiany progresji samego ćwiczenia i czasu utrzymania nawet gdy czujemy się w nim silni i pewni.
Metoda wg. Christophera Sommera
@Lekka aktualizacja zapomniałem o jednym czynniku Smile
#7

Metoda Stevena Low zakłada trzymania w zakresie 60-70% czasu maksymalnego. Źródło: http://www.eatmoveimprove.com/2012/05/pr...exercises/
jest tam rozpiska z ilością serii i czasami powtórzeń.
#8

Mrówek, dzięki za dokładną rozpiskę! Nareszcie wprowadzę trochę porządku do swoich chaotycznych treningów Wink


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości