Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

frogstand to handstand
#1

Witam wszystkich , tak jak napisalem w temacie mam ogrony problem z wykonaniem tej ewolucji co prawda jestem poczatkujacy, obecnie trenuje z ksiazki skazanego napisalem o tym dlatego, ze wydaje mi sie ze mam troche sily aby wykonac to ewolucje otoz gdy przechodze do pozycji i pochylam sie doprzodu nie moge podniesc nog glowa leci mi do przodu ze na nia staje dopiero podnosze nogi ,podlugich treninagach juz myslalem ze podniose nogi i ze je wypchne ale probojac je wypchnac kolana leca mi do wewnatrz tak jak mial bym robic tuck planche nie wiem co mam robic staram sie wykonywac to dobrze technicznie kolana do zewnatrz lokcie do wewnatrz ale nie wychodzi dodam ze dopiero sie ucze i nie umiem stawac na rekach tak profesjonalnie jak nie ktorzy z was ale z 12 do 13 sekund ustane (moze sie wydawac wam to koledzy dziwne ale powoli zaczyna mi wychodzic back lever a nie moge wykonac takiej stojki,) dzieki z gory za pomoc bede bardzo wdzieczny Pozdriawiam wszystkich ludzi z pasja peace (Michael )
#2

Masz możliwość nagrania się i wrzucenia filmiku?
#3

(2013-06-02, 00:23)rafal napisał(a):  Masz możliwość nagrania się i wrzucenia filmiku?

tak postaram sie dzis nagrac i wrzucic filmik ,

http://www.sendspace.pl/file/c61df767f3051714d0f4638 niestety nie mam konta na yt wiec wrzucilem tutaj
#4

jak bys mial chwile zerknac rafal bym byl wdzieczny
#5

O co chodzi z tym filmikiem? Każą wysyłać jakieś kody. Czy oglądanie jest płatne?!
#6

Michael, załóż lepiej konto na yt Wink filmik ma 18MB więc szybko się wrzuci.
#7

Dzieki za odpowiedz chlopaki , troche popelnilem blad wrzucajac na tamta stronke no ale czlowiek na bledach sie uczy, konto na yt juz mam jutro bede robil trening to nagram jeszcze raz bo tamto video skasowalem, dzieki z gory milego wieczoru zycze 3majcie sie Pjona !

Siemanko kochane mordeczki tutaj macie link
troszke mi sie rece trzesly jestem po ciezkim treningu , tak od siebie jeszcze chce wam napisac ze mam m 93 wzrostu wiem to nie jest zadne usprawiedliwienie, ale czasem sam sie dziwie ze potrafie stac na rekach dodam ze trenowalem 3 lata box teraz tak mi sie spodobala gimnastyka i kilistenika , koledzy ktorzy trenuja elementy akrobatyczne nauczyli mnie salta w tyl nie wykonuje go czesto ale umiem , caly czas ide swoja droga, never give up pozdrawiam !
#8

michael, ten gościu powinien Ci trochę pomóc.
http://www.youtube.com/watch?v=-iMWQkhmn...r_embedded
#9

Jeżeli dobrze zrozumiałem co chcesz zrobić to:
1. Musisz mieć siłę żeby zrobić pompkę w staniu na rękach spróbuj ze stania na głowie wejść do stania na rękach
2. Jeżeli wejście ma być kontrolowane/wolne to przydałaby się umiejętność stania na ugiętych rękach (kąt w łokciach 90 stopni)
3. Wykorzystaj pęd - stojąc w frog stand przechyl się w przód aż łokcie zegną się do wspomnianych 90 stopni (poduszkę podłóż w razie czego) i wtedy wypychasz rękami jednocześnie prostując nogi
Na początku możesz sobie pomagać wierzgnięciem nogami
#10

Michael przede wszystkim musisz wzmocnić obręcz barkową, bez tego nie da się stać na rękach a tym bardziej wykonywać zaawansowanych elementów. Polecam tutaj wszelkiego rodzaju:
1. Dojście do stania na rękach zamachem , przy ścianie
2. Pompki z mocnym wychyleniem barków w przód
3. Wchodzenie tyłem do stania na rękach, przytrzymanie, zejście
4. W staniu przy ścianie przenoszenie ciężaru z ręki na rękę
5. Stanie bez oparcia nóg
6. Chodzenie na rękach
7. Pompki na rękach z pomocą
8. Ćwiczenie od Rafała, z stania na głowie wyrzutem nóg stanie na rękach, z pomocą partnera, sam bez pomocy nóg
9. Pompki na rękach sam pod ścianą , samemu bez oparci nóg
Polecam stosować taki zestaw ćwiczeń jako dodatek do treningu, pominąłem część ćwiczeń bo jak napisałeś masz już trochę siłySmile.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości