Wątek zamknięty
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kreatyna 10 najważniejszych pytań
#11

a czy ja piszę o dawkowaniu jakiś dodatkowych suplementów ? Jakieś nieporozumienie i kpina, w gruncie rzeczy mówię tutaj o spożywaniu białka 2 g na kilogram masy ciała, co jest oczywiste, że jeśli spożyjemy w produktach 160 g białka to 100% tego białka nie zostanie wchłonięte, równie dobrze zbyt duża ilość węglowodanów również jak i tłuszczów jeśli napchamy w siebie takie ilości, że organizm tego nie przetrawi. Nie ma szans, że 100% to co zjemy zostanie wykorzystane przez nasz organizm. Ja pozostaje przy tym czego się nauczyłem, nie stosuje odżywek białkowych, a nawet jeśli to nawet serwatka wchłanialność jest ok 80%, wskazuje na to czynnik BV. Bazuję więc na wagowej ilości białka, na zasadzie wypijam pół litra mleka, pierś kurczaka, serek wiejski i trochę warzyw strączkowych i mam 160 g białka i jakoś nie umarłem od tego

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#12

Miałem na myśli odżywkę białkową, wiadomo że nie przyswoisz 100% składników, ale po co pchać w siebie 160gB ? mało kto wie ale dieta wysoko białkowa dieta odbiera ci "męskość " w dosłownym znaczeniu, może nie umrzesz od razu, ale powoli wykończysz organizm, odczujesz skutki mając 60lat, podwyższony cholesterol, cukrzyca, ciśnienie... wysoko białkowa dieta wyniszcza
#13

(2014-07-21, 17:01)Newcio napisał(a):  Co mówi biochemia ?

Z tego co wiem to orientacyjnie eksploatacja organizmu w gimnastyce jest na bardzo dużym poziomie, więc uważam sport ten należy do grupy sportów o wysokim zapotrzebowaniu białka w celu odbudowy tkanki mięśniowej. 160 g białka w moim przypadku to jest nic na cały organizm, a co dopiero przy kimś kto trenuje wyczynowo i regularnie
Biochemia mowi, ze bialka nie da sie magazynowac a jego podaz limituje aminokwas ogranizczajacy synteze wszystkich. Nadmiar przy okreslonych warunkach metabolicznych zostanie zuzyty na cele energetyczne albo zwyczajnie zutylizowany, obciazajac mocno uklad wydalniczy.

Co do poziomu zapotrzebowania bialka, to np noworodek w ciagu 5 miesiecy podwaja swoja wage, wiec wynikaloby z tego, ze potrzebuje gigantycznej ilosci bialka. Jezeli sprawdzisz sklad mleka matki, to sie dowiesz, ze tego bialka jest ok 5%. Zwierzeta takie wyczyny robia w czasie jeszcze krotszym, np cielak w 45 dni, a zawartosc bialka w mleku krowim jaka jest?

Przytaczany przeze mnie cytat z "Biomorfozy i jej znaczenia w procesie starzenia sie i stanach chorobowych" Maxa Burgera (w temacie o bialku) wskazuje na kirgizow zywiacych sie takimi duzymi ilosciami bialka i szybko sie starzejacymi. Duza ilosc bialka to szybsze skracanie sie telomerow, czyli czestsze wystepowanie bledow w replikacji dna a zatem kodowaniu bialek i ogolnie spadek "jakosci" organizmu. Owszem, dopoki sie cwiczy i mocno obciaza CUN i inne uklady a w dodatku jest sie mlodym, to jakos to leci na wysokim bialeczku (pomijajac slaba cere i krosty). Gorzej jak sie przestanie.

Moim zdaniem nie warto przezerac sie azotem dla chwilowego poczucia przeplywu. Zreszta najlatwiej jest sprawdzic to na sobie - sciac bialko na miesiac do np 0,8g na kg naleznej wagi ciala. Spadkow masy nie bedzie co zaswiadczam sam soba jadac czasami na smiesznych ilosciach bialka. Od ilosci znacznie wazniejsza jest jego jakosc - im lepsza, tym mniej bialka potrzeba.
#14

(2014-07-21, 22:56)armpower napisał(a):  Miałem na myśli odżywkę białkową, wiadomo że nie przyswoisz 100% składników, ale po co pchać w siebie 160gB ? mało kto wie ale dieta wysoko białkowa dieta odbiera ci "męskość " w dosłownym znaczeniu, może nie umrzesz od razu, ale powoli wykończysz organizm, odczujesz skutki mając 60lat, podwyższony cholesterol, cukrzyca, ciśnienie... wysoko białkowa dieta wyniszcza

nie czaje jednej rzeczy jak 160 g białka ma być nazywana wysokobiałkową skoro w tym przypadku mniej więcej zaspokajam ok 20-30% energii z pożywienia, w gruncie rzeczy niezależnie od tego jaki wysiłek wykonujemy zawsze 8% udziału w zużywaniu energii są zużywane białka. Biorąc pod uwagę kaloryczność, jeśli spalimy 600 kcal, to 8% z 600 kcal daje nam ok 52 kcal co daje nam 13 g białka. Czyli jeśli podstawowa przemiana materii to ok 2000 kcal + wysiłek fizyczny powiedzmy 1000 kcal to potrzebujemy 3000 kcal średnio te 8% to będzie 260 kcal co daje nam ok 70 g białka, które chcąc nie chcąc zostaną zużyte w ciągu dnia, żeby utrzymać zerowy bilans energetyczny, a gdzie odbudowa komórek ? połączeń nerwowych, regeneracja komórek mięśniowych to nie jest 100 g jak narządy tylko mięśnie ważą kilogramy, z czego to jest zbudowane niby ?

Sugeruję się tym i sądzę, że jak na masę 80 kg ta liczba 160 g nie jest przesadzona, co jeśli uznamy że zjemy najwyższej jakości białko i średnio go wchłoniemy 80% to daje nam ok 128 g białka wchłoniętego, nawet jeśli organizm potrzebuje 80 g białka to myślę, że 48 g białka to nie jest taki problem dla organizmu co innego jak przemielić pół kilo kartofli w tłuszcz i cukry

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#15

Ty ważysz 80? To ze mną jest już źle...Big Grin Od 10 sierpnia zabieram się za zbijanie wagi... To będzie wiele kontrowersji jak zacznę dziennik prowadzić.. Ja też sobie wyliczyłem 160g..
#16

przyswajalność białka zależy od organizmu, jakości treningu i od jakości białka
2g b na kg to nie jest dużo
dużo to 3g

ostatnie badania mówią, ze najlepszy przyrost masy odbywa się w przedziale 2-3g/kg

oczywiście kwestia celów - nie każdy chce szybko masować jak bodybilderzy :p
#17

(2014-07-21, 23:30)Newcio napisał(a):  nie czaje jednej rzeczy jak 160 g białka ma być nazywana wysokobiałkową skoro w tym przypadku mniej więcej zaspokajam ok 20-30% energii z pożywienia
Zuzywanie bialka na cele energetyczne jest jak palenie w piecu banknotami. Do zaspokojania potrzeb energetycznych organizmu sa inne substraty niz bialko. Oczywiscie organizm zawsze znajdzie wyjscie awaryjne, oczywiscie koszem czegos innego.....ale po co palic tymi banknotami?

(2014-07-22, 08:44)Struc napisał(a):  2g b na kg to nie jest dużo
dużo to 3g
A 2,5 to duzo czy malo? Big Grin

(2014-07-22, 08:44)Struc napisał(a):  ostatnie badania mówią, ze najlepszy przyrost masy odbywa się w przedziale 2-3g/kg
Najwiecej zalezy od tego kto robi te ostatnie badania, ale mi sie wydaje, ze pewnie sie ukazaly w jakims Muscle&Fitness albo podobnym kolorowym szmatlawcu z nadmiarem reklam.
#18

Wszystkie "ostatnie badania" mówią co innego. Tongue

Chłopaki z WK mówią, że 1,4-1,6 spokojnie wystarcza do masowania, też opierają się na jakichś badaniach, ale co najważniejsze - sami masują i zajmują wysokie miejsca w zawodach kulturystyki naturalnej, więc chyba mówią z sensem.
#19

[MOD]czy ktoś zauważył że wątek jest o kreatynie a nie o białku?[/MOD]

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#20

jedni słuchają tylko wk a inni czerpią wiedzę z różnych publikacji - niekoniecznie wszystkich wiarygodnych ale im więcej różnych źródeł przeczeszesz tym lepiej dla twojej wiedzy i dla twojw psychy

wk twierdzi, że 1,4 B styknie a 100 g proszku to wcinają codziennie jak słodycze

ok. kończmy o białku - to zawsze kontrowersyjny temat :p
Wątek zamknięty


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości