Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

cwiczenie pod wagę w podporze przodem
#11

Dziękuję za rady, ale znając swoje możliwości twierdzę, że 5 kg poczuję dopiero przy wyższej ilości powtórzeń, a to nie jest moim celem.
#12

Ja przy rozpiętkach gimnastycznych brałem po 4kg na rękę i po 15 powtórzeniach już przestawałem dawać radę.
#13

No ja już trenuję 3 lata więc już trochę powtórzeń z obciążeniem robiłem, nawet teraz wziąłem sam gryf 8kg i machałem kilkanaście razy po czym mi się znudziło.

A te 30 powtórzeń w paru seriach zaczynając od samego gryfu zda egzamin? Czy bez sensu jest robic tak dużo?




Zrobiłem przed chwilą 30 powtórzeń rozpięc z talerzami 5 kg na rękę. Lekka pompa jest owszem, ale mógłbym zrobic więcej tych powtórzeń.
#14

A ręce miałeś proste?
#15

Tak, proste.
To te 30 powtórzeń coś dadzą? Pewnie tak skoro będę progresował z obciążeniem. Chociaż mniejsza ilośc powtórzeń z większym obciążeniem dała by szybszy wzrost siły.
#16

Tu nie chodzi tylko o wzrost siły ale o adaptację stawów a to następuje wolniej niż rozrost mięśni, czy wzrost siły.
#17

No to będę robił na zmianę Smile Dziękuję.
#18

Na zmianę jest bez sensu, bo jeśli wrzucisz zbyt duży ciężar na nie przygotowany do tego staw zrobisz sobie krzywdę. Adaptacja stawów do obciążeń trochę trwa ale warto w nią zainwestować, bo praktycznie ws ystkie trudniejsze elementy robi się na prostych rękach.
#19

A nie jest tak, że silne mięśnie pomagają stawom?

Jednorazowo zrobiłem maks 3 powtórzeń na większym ciężarze.
Z ciekawości zrobiłem dzisiaj 5 serii po 30 powtórzeń tego cwiczenia co z filmiku, z minutowymi przerwami i samym gryfem 8 kg. I powiem, że poszło bez większych problemów. Nie robiłem już więcej serii tylko dołożę jutro te 1,25 kg na stronę i zrobię tyle samo.
#20

Gdyby silne mięśnie pomagały stawom to trenerzy sportów siłowych nie kazali by oszczędzać stawów poprzez nie prostowanie do końca rąk.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości