Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mój pilates
#1

Cześć,

to jest film z moich ćwiczeń pilates w domu. W sumie trwały 30 min, ale okroiłam do 7,20. Wiem, że miejscami technika kuleje i ciągle pracuję nad stabilizacją. Mam prośbę o wskazówki techniczne od gimnastyków. Moim celem jest osiągnięcie jak największej siły. Dzięki za poświęcony czas.

#2

Bardzo ładne. Podobne do sylwetek gimnastycznych, choć bardziej nastawione na wizualizację. Niektóre pozycje można by znacznie utrudnić ale nie wiem czy o to chodzi Smile
#3

(2014-06-22, 15:30)zahir napisał(a):  Bardzo ładne. Podobne do sylwetek gimnastycznych, choć bardziej nastawione na wizualizację. Niektóre pozycje można by znacznie utrudnić ale nie wiem czy o to chodzi Smile

Dzięki : ) Tak, chętnie się dowiem, jak utrudnić : )
#4

no to już rozumiem, że nasze metody treningowe są barbarzyńskie, bo my napier**** ćwiczenia, a nie wprowadzamy powolnych i płynnych przejść. Kwestia tego w jakim kierunku dążymy czy sylwetkowo-siłowym przygotowanie pod elementy gimnastyczne czy prozdrowotne o utrzymanie funkcjonalności całego ciała

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#5

(2014-06-22, 17:55)Newcio napisał(a):  no to już rozumiem, że nasze metody treningowe są barbarzyńskie, bo my napier**** ćwiczenia, a nie wprowadzamy powolnych i płynnych przejść. Kwestia tego w jakim kierunku dążymy czy sylwetkowo-siłowym przygotowanie pod elementy gimnastyczne czy prozdrowotne o utrzymanie funkcjonalności całego ciała


To ty sam nazwałeś się barbarzyńcą : )) Do tej pory ćwiczyłam prozdrowotnie, a teraz chciałabym spróbować wykonać elementy gimnastyczne. Czyli powinnam wprowadzić statykę? Od czego zacząć?
#6

sylwetki gimnastyczne i podpory zwane deskami, wpisz w wyszukiwarkę gdzieś są o tym tematy, ostatnio wrzuciłem charakterystykę kilku podstawowych sylwetek i podporów

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#7

Stanie na rękach i poziomka Smile
#8

Wreszcie konkret. Dzięki! : )
#9

(2014-06-22, 16:04)Justy^a napisał(a):  
(2014-06-22, 15:30)zahir napisał(a):  Bardzo ładne. Podobne do sylwetek gimnastycznych, choć bardziej nastawione na wizualizację. Niektóre pozycje można by znacznie utrudnić ale nie wiem czy o to chodzi Smile

Dzięki : ) Tak, chętnie się dowiem, jak utrudnić : )

W zasadzie każdą pozycję należałoby omówić oddzielnie ale podam pewien przykład: na początku filmu robiłaś taki skrócony mostek opierając się na barkach. Gdyby zrobić podpór gimnastyczny to zaangażowałabyś więcej mięśni (np. ramiona) jak również bardziej podziałałoby rozciągająco (np. nadgarstki i barki) oraz trzeba by było walczyć o większą stabilizację. Gdyby zastosować pełny mostek gimnastyczny efekt byłby jeszcze lepszySmile

(2014-06-22, 16:04)Justy^a napisał(a):  
(2014-06-22, 15:30)zahir napisał(a):  Bardzo ładne. Podobne do sylwetek gimnastycznych, choć bardziej nastawione na wizualizację. Niektóre pozycje można by znacznie utrudnić ale nie wiem czy o to chodzi Smile

Dzięki : ) Tak, chętnie się dowiem, jak utrudnić : )

W zasadzie każdą pozycję należałoby omówić oddzielnie ale podam pewien przykład: na początku filmu robiłaś taki skrócony mostek opierając się na barkach. Gdyby zrobić podpór gimnastyczny to zaangażowałabyś więcej mięśni (np. ramiona) jak również bardziej podziałałoby rozciągająco (np. nadgarstki i barki) oraz trzeba by było walczyć o większą stabilizację. Gdyby zastosować pełny mostek gimnastyczny efekt byłby jeszcze lepszySmile
#10

Racja. Pompki też mogę spróbować robić gimnastyczne (właśnie widziałam tutorial). Spróbuję sobie wieczorem. W hollow body gimnastycy robią kołyskę, a w pilates robi się to jako ćwiczenie oddechowe - takie pompowanie rękami 5 x na wdech, 5 x na wydech. W swan diwe (odwrócone HB) też jeszcze sporo przede mną. No i wszystkie ćwiczenia polegające na krążeniu jedną lub dwoma nogami w leżeniu tyłem (u nas to się nazywa one leg circle albo corkscrew) powinny być dobre na wzmocnienie tułowia do sylwetek i jeszcze lepszą kontrolę.

Pilates twierdził, że ruch powinien być jak wolno obracające się koło, ciągły. Uwielbiam ćwiczyć w ten sposób, tracę wtedy poczucie czasu Smile Dopóki nie wytrzymam długo w poziomce, to sobie ją dodam do pilates.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości