Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Mój pilates
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Cześć,

to jest film z moich ćwiczeń pilates w domu. W sumie trwały 30 min, ale okroiłam do 7,20. Wiem, że miejscami technika kuleje i ciągle pracuję nad stabilizacją. Mam prośbę o wskazówki techniczne od gimnastyków. Moim celem jest osiągnięcie jak największej siły. Dzięki za poświęcony czas.

Bardzo ładne. Podobne do sylwetek gimnastycznych, choć bardziej nastawione na wizualizację. Niektóre pozycje można by znacznie utrudnić ale nie wiem czy o to chodzi Smile
(2014-06-22, 15:30)zahir napisał(a): [ -> ]Bardzo ładne. Podobne do sylwetek gimnastycznych, choć bardziej nastawione na wizualizację. Niektóre pozycje można by znacznie utrudnić ale nie wiem czy o to chodzi Smile

Dzięki : ) Tak, chętnie się dowiem, jak utrudnić : )
no to już rozumiem, że nasze metody treningowe są barbarzyńskie, bo my napier**** ćwiczenia, a nie wprowadzamy powolnych i płynnych przejść. Kwestia tego w jakim kierunku dążymy czy sylwetkowo-siłowym przygotowanie pod elementy gimnastyczne czy prozdrowotne o utrzymanie funkcjonalności całego ciała
(2014-06-22, 17:55)Newcio napisał(a): [ -> ]no to już rozumiem, że nasze metody treningowe są barbarzyńskie, bo my napier**** ćwiczenia, a nie wprowadzamy powolnych i płynnych przejść. Kwestia tego w jakim kierunku dążymy czy sylwetkowo-siłowym przygotowanie pod elementy gimnastyczne czy prozdrowotne o utrzymanie funkcjonalności całego ciała


To ty sam nazwałeś się barbarzyńcą : )) Do tej pory ćwiczyłam prozdrowotnie, a teraz chciałabym spróbować wykonać elementy gimnastyczne. Czyli powinnam wprowadzić statykę? Od czego zacząć?
sylwetki gimnastyczne i podpory zwane deskami, wpisz w wyszukiwarkę gdzieś są o tym tematy, ostatnio wrzuciłem charakterystykę kilku podstawowych sylwetek i podporów
Stanie na rękach i poziomka Smile
Wreszcie konkret. Dzięki! : )
(2014-06-22, 16:04)Justy^a napisał(a): [ -> ]
(2014-06-22, 15:30)zahir napisał(a): [ -> ]Bardzo ładne. Podobne do sylwetek gimnastycznych, choć bardziej nastawione na wizualizację. Niektóre pozycje można by znacznie utrudnić ale nie wiem czy o to chodzi Smile

Dzięki : ) Tak, chętnie się dowiem, jak utrudnić : )

W zasadzie każdą pozycję należałoby omówić oddzielnie ale podam pewien przykład: na początku filmu robiłaś taki skrócony mostek opierając się na barkach. Gdyby zrobić podpór gimnastyczny to zaangażowałabyś więcej mięśni (np. ramiona) jak również bardziej podziałałoby rozciągająco (np. nadgarstki i barki) oraz trzeba by było walczyć o większą stabilizację. Gdyby zastosować pełny mostek gimnastyczny efekt byłby jeszcze lepszySmile

(2014-06-22, 16:04)Justy^a napisał(a): [ -> ]
(2014-06-22, 15:30)zahir napisał(a): [ -> ]Bardzo ładne. Podobne do sylwetek gimnastycznych, choć bardziej nastawione na wizualizację. Niektóre pozycje można by znacznie utrudnić ale nie wiem czy o to chodzi Smile

Dzięki : ) Tak, chętnie się dowiem, jak utrudnić : )

W zasadzie każdą pozycję należałoby omówić oddzielnie ale podam pewien przykład: na początku filmu robiłaś taki skrócony mostek opierając się na barkach. Gdyby zrobić podpór gimnastyczny to zaangażowałabyś więcej mięśni (np. ramiona) jak również bardziej podziałałoby rozciągająco (np. nadgarstki i barki) oraz trzeba by było walczyć o większą stabilizację. Gdyby zastosować pełny mostek gimnastyczny efekt byłby jeszcze lepszySmile
Racja. Pompki też mogę spróbować robić gimnastyczne (właśnie widziałam tutorial). Spróbuję sobie wieczorem. W hollow body gimnastycy robią kołyskę, a w pilates robi się to jako ćwiczenie oddechowe - takie pompowanie rękami 5 x na wdech, 5 x na wydech. W swan diwe (odwrócone HB) też jeszcze sporo przede mną. No i wszystkie ćwiczenia polegające na krążeniu jedną lub dwoma nogami w leżeniu tyłem (u nas to się nazywa one leg circle albo corkscrew) powinny być dobre na wzmocnienie tułowia do sylwetek i jeszcze lepszą kontrolę.

Pilates twierdził, że ruch powinien być jak wolno obracające się koło, ciągły. Uwielbiam ćwiczyć w ten sposób, tracę wtedy poczucie czasu Smile Dopóki nie wytrzymam długo w poziomce, to sobie ją dodam do pilates.
Stron: 1 2