Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Wspieranie ciągiem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Słabo to wygląda, ekscentryczna faza to u mnie widzę, że jest spadanie, zaczynam od bardzo zgiętego ramienia, ale tylko dlatego, że czuję jak mi się głęboki chwyt wyślizguje i jakbym wyprostował, to bym już żadnego powtórzenia nie zrobił. Pracuję nad tym.

Im wyżej kółka zawieszone tym mniejsza stabilność?
Tak. Smile
Im dłuższe taśmy tym większa niestabilność. Kółka mogą być 10 m nad ziemią i będzie łatwo jeśli będziesz miał krótkie taśmy. Mogą być 3 m nad ziemią, ale metr dłuższe taśmy od tych powyżej i będzie trudniej. Poza tym ładny MU, nad podporem musisz trochę popracować. Tak to jest jak się z krótkich taśm przejdzie na długie. W Gdańsku się o tym przekonałem. Big Grin Chciałem zaistnieć, ale się nie udało.
Im dłuższe taśmy tym trudniej.
Bartek, nie bądź dla siebie taki krytyczny. Ładne wspieranieSmile Wzmocnisz głęboki chwyt, dodasz pełny zakres ruchu i nie będzie się czego czepić Smile

Co do taśm, to tak jak napisał Krzysiek liczy się długość taśmy. Jest to jeden z nielicznych przypadków gdzie rozmiar ma znaczenieWink
Dawno na Tęczy nie byłem, ale jakiś czas temu robiłem tam 5 powtórzeń z odkręcaniem kółek, a tutaj jest bez, tyle, że tam kółka są strasznie magnezją wysmarowane i się zastanawiam, czy mam słabszy głęboki chwyt, czy to wina braku magnezji i jest sporo trudniej.
Odkręć kółka na zewnątrz tak żeby kciuki był skierowane na zewnątrz. Wtedy wyprostujesz łokcie.
(2014-05-09, 21:22)Chudini napisał(a): [ -> ]Dawno na Tęczy nie byłem, ale jakiś czas temu robiłem tam 5 powtórzeń z odkręcaniem kółek, a tutaj jest bez, tyle, że tam kółka są strasznie magnezją wysmarowane i się zastanawiam, czy mam słabszy głęboki chwyt, czy to wina braku magnezji i jest sporo trudniej.

Na pewno magnezja ma znaczenie ale nie wiem czy aż takie. Możesz to sprawdzić robiąc panierkę z coli miodu i magnezji na Twoich kółkach.
Powtórzę za innymi, ale może trochę dosadniej.

Im dłuższa taśma, na której są zawieszone kółka, tym trudniej stabilizować się w podporze (w zwisie to nie ma wielkiego znaczenia). Z tym, że ten efekt destabilizacji jest coraz mniejszy (Sensie między taśmami 20m czy 100m, pewnie nie poczułbyś różnicy - bo różnice kątów wychylenia taśmy przy ruchu byłby już tak małe, że ich efekt byłby pomijalny. Nie wiem natomiast, jak duża różnica byłaby odczuwalna między np. 3, 5 a 7m, ale między 1m a 3m jest ogromna Big Grin).

Podpór jak mówili, do poprawy. Przyblok łokci a następnie odkręcenie nadgarstków.

Schodząc faktycznie jest efekt spadania, ale sam utrudniasz sobie zadanie, gdybyś robiąc przejście z podporu do wiszenia poprowadził kółka blisko mostka, mógłbyś na chwilę przyblokować się w takim "wąskim, prawie że podchwycie" i opuścić z kontrolą.

Generalnie w prostej, ale "poprawnej" już wersji, jest dwukrotnie 90 stopniowy obrót kółek. W wiszeniu wykręcasz ręce, tak że palce wskazują na zewnątrz a kciuk przed siebie, u góry podciągnięcia ściągasz kółka wąsko, do mostka, tak, że kciuki wskazują do siebie. Robiąc wyprost ramion do podporu, znowu wykręcasz kółka na zewnątrz. W drodze powrotnej tak samo - zamiast spadać Smile.
Update
Celem dla mnie jest, aby przejście robić poprzez przerzucenie klatki do przodu. Wie ktoś nad czym powinienem popracować, co by mi pomogło, jakieś rady?
nie bardzo rozumiem co znaczy przerzucenie klatki do przodu, chyba teraz na tym filmiku to robiłeś ?
Stron: 1 2