Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Nadgarstki.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Hej.

Pytanie mam - jak u Was z nadgarstkami w ćwiczeniach typu:
-podciąganie wąskim nachwytem,
-pompki diamentowe,
-pompki pseudo planche (palce skierowane w stronę stóp),
-pompki na barki (palce skierowane do siebie)?

Ja nie jestem w stanie ich robić w takim ułożeniu rąk.
Teraz pytanie - czy da się rozciągnąć nadgarstki na tyle, żeby być w stanie bez obaw i bólu robić te ćwiczenia (a jeśli tak, to jak?), czy po prostu zmieniać ustawienie na naturalne dla mnie?
być może wcześniej przeciążyłeś je, potrzebujesz ok 2 tygodni by odpoczęły. Następnie pamiętać o dobrze rozgrzewce nadgarstków, o rozciąganiu przedramion po przez różne ułożenie dłoni na podłożu w przysiadzie podpartym
Nie, nie, chodzi o to, że nie jestem w ogóle w stanie ich tak wygiąć.
Na przykładzie pompki diamentowej:
w górnej fazie ruchu (czyli w podporze) - jest okej, mogę trzymać ręce w "diament" i nic mnie nie boli,
ale schodząc w dół ręce automatycznie zmierzają do pozycji takiej jak amen, że tak powiem.

Tutaj foto:
-pozycja wyjściowa - jak widać wszystko jest okej i taka pozycja nie sprawia mi dyskomfortu żadnego
[Obrazek: 6fb3ff3b1f5b6fad.jpg]

-pozycja dolna - schodząc do tej pozycji dłonie się zbliżają do siebie w taki sposób:
[Obrazek: 454fa358f8324c5b.jpg]
Podłączam się do pytania. Mnie się ręce podnoszą.
Ja nawet nie pomyslalem, ze mozna miec z tym problem. Wiec nie kazdy tak ma Smile
Panowie, trzeba po prostu rozciągać. gdy intensywnie trenowałem ju jitsu wszystkie moje stawy były elastyczne, bo ciągle były rozciągane przez techniki. Teraz ta ruchomość się zmniejszyła, bo nie mam styczności z takim ruchem. Nadgarstki rzadko rozciąga się w życiu codziennym, więc trzeba nad tym popracować. Przede wszystkim zapewnić im dobrą rozgrzewkę i potem pobawić się trochę w podporze. Układać ręce w różnym rozstawie i z różnym ułożeniem palców i przesuwać tułów do przodu i do tyłu.
Polecam, naprawde dziala.


Poza tym w wielu sztukach walki macie szereg cwiczen na nadgarstki, np. jj, aikido, wing tsun itp.
Ja stosuję coś takiego od dawna:
WRISTS ROUTINE
Stretching 10-30s (9 różnych ćwiczeń rozciągających)
Dorsal Push Ups x 10 reps
Wrist Push Ups x 10 reps
First-Knuckle Push Ups x 10 reps
Finger Push Ups x 10 reps
Finger Hops x 10 reps

Ostatnio dodałem na koniec jeszcze jedno trudne ćwiczenie, którego nie znam nazwy i nawet nie umiem go opisać. Myślałem kiedyś, żeby nakręcić to wszystko, ale jakoś się nie zebrałem do tej pory. Kiedyś będzie trzeba w końcu się za to wziąć, bo może komuś się przyda.
Satetsu, nagraj, jak wdać jest na to duże zapotrzebowanie Smile

Kello

Satetsu, tak przeczytałem i także prosiłbym o nagranie tego, bo od zawsze mam problemy z nadgarstkami tj. strzykają i mam wrażenie że są moim najsłabszym punktem w chociażby staniu na rękach, więc na pewno bardzo by się przydały różne ćwiczenia na wzmocnienie.
Stron: 1 2 3