Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Ćwiczenia na poręczach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Na to czekałem, brzuch wciągnięty, biodra do tyłu, palce obciągnięte, pośladki spięte. ROM range of motion, od prostych ramion do samego dołu, wzrok skierowany w dół trochę, głowa pochylona lekko w dół? Dobrze to rozumiem? Niech mnie ktoś poprawi.
Wydaje mi się, że trzymając wciągnięty brzuch nie będziesz w stanie trzymać stabilnej sylwetki (hollow body)

Mnie zastanawiają łopatki - ściągnięte w dół, ale czy mają też być odwodzone?
Patrząc po filmiku to tak jest.
Całość polega na tym aby ruch był jak najbardziej pionowy Smile stąd takie ułożenie sylwetki, patrzenie na stopy ułatwia utrzymanie tej pozycji. Jeśli chodzi o łopatki jest to zależne od szerokości poręczy.
tak jest w tym ćwiczeniu, że czuje się iż ciało ciągnie maksymalnie w dół, trzeba dać biodro do tyłu wtedy środek ciężkości będzie pod klatką piersiową ( okolice mostka ) oczywiście poza ciałem i dzięki temu tricepsy dostają maksymalne obciążenie ciężaru ciała pionowo w dół
odkopuję wątek Wink

muszę w końcu swoją wersję ćwiczeń nagrać, zabieram się za to i w końcu nie ma kiedy, bo ludzi brakuje umówię ludzi i coś nagram, ale ze swoją ekipą

powadzi

Mam pytanie, bo na filmikach roznie to wyglada.
Przy zwyklym podporze barki powinny byc sciagniete, a lopatki odwiedzione, biodra powinny byc za linia dloni (napiety korpus z uniesionym tylkiem w gore i w tyl) , stopy przed linia dloni, czyli generalnie pozycja hollow? Dobrze wszystko przeanalizowalem?

Wysłane za pomocą TapaTalk
Stron: 1 2