Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: drewniane niskie poręcze treningowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Cześć,

Czy wiecie może gdzie zakupię gotowe drewniane, niskie poręcze treningowe takie jak na stronie Polskok:

http://www.polskok.com.pl/pl/oferta_szcz...,,,,,,100)

Tam jest to nazwane "Przyrząd do treningu stania na rękach". Interesuje mnie inne, tańsze źródło.

Pozdrawiam,
KB

KARLBAR

Jeśli znasz jakiegoś stolarza poproś za flaszkę

A tak z ciekawości jaka ich cena bo nie mogę znaleźć cennika
Cennik do pobrania
Mam tylko tel ze sobą i cieżko sprawdzić
chętnie tez sie dowiem
Niestety stolarza nie znam. W Warszawie stolarze, do których wysłałem zapytanie życzą sobie między 100 a 150 PLN za parę poręczy. Problem w tym, że oni nie wiedzą o co chodzi, z jakiego drewna to ma być wykonane, żeby wytrzymałość była odpowiednia. Dlatego szukam firmy gimnastycznej / sportowej, która takie przyrządy wykonuje w standardzie.

Zatem jakie powinno być to drewno przy długości poręczy około 80 - 90 cm? Odpowiednia średnica to chyba ok. 4 cm?

KARLBAR

Wiesz co wydaje mi się ze ciężko tu powiedzieć wszystko zależy od rodzaju bo jeśli drewno będzie za twarde to pęknie szczególnie przy długości 90cm.Dlatego powinno to być drewno sprężyste i wydaje mi się ze im krótsze ramię tym bezpieczniej dla Ciebie.A średnica to też kwestia wielkości Twoich dłoni i wytrzymałości drewna
PS a jaka cena tych x tego sklepu(bo też tylko na tel )?
Tak średnica powinna mieć 4 cm. Jakość drewna nie ma tu wielkiego znaczenia bo na tych poręczach nie wykonuje się elementów dynamicznych a staniem na rękach ciężko złamać 4 cm żerdź.

Do produkcji tego sprzętu przymierza się Mt Idea. Może wkrótce już będzie w sprzedaży Smile

KARLBAR

No to coś długo się przymierza , sądząc po tym co pisali. Wydaję mi się ze jakość drewna nie jest bez znaczenia bo może kolega będzie chciał się uczyć planche a tu jest kładziony większy nacisk niż masa ciała.Zresztą na kiepskim drewnie nawet przy zwykłym handstandzie prawdopodobnie będzie musiał odwiedzić dentystę
Żerdź o średnicy 4 cm i długości maksymalnie 60 cm spokojnie wytrzyma próbę "planszów" nawet dzika. Jeśli jednak ktoś koniecznie chce coś bardziej wytrzymałego to polecam gatunki liściaste: jesion, buk, dąb.
hej hej

No niestety tak to jest, że plany często się zmieniają szczególnie będąc firmą produkcyjną ciężko zaplanować datę pojawienia się nowych produktów. Mogę tylko powiedzieć że w styczniu rusza nowy sklep mtidea.pl, gdzie pojawią się już nowe poręcze zarówno stalowe w 2 rozmiarach jak i niskie drewniane właśnie do nauki stania na rękach. Przekrój żerdzi będzie najbardziej zbliżony do przekroju optymalnego zatwierdzonego przez FIG. W dużym skrócie lekko zbieżna elipsa ich ostateczny kształt będzie wyprowadzony ręcznie.
Wykonany je w technologii kółek gimnastycznych czyli na dłuższym odcinku będą odpowiednio wytrzymałe.

Pozdrawiam M.S. MTIDEA Smile
(2015-12-26, 20:25)KARLBAR napisał(a): [ -> ]kolega będzie chciał się uczyć planche a tu jest kładziony większy nacisk niż masa ciała.

No trochę to podważa podstawy fizyki (mechaniki)Smile
Stron: 1 2 3