Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

drewniane niskie poręcze treningowe
#1

Cześć,

Czy wiecie może gdzie zakupię gotowe drewniane, niskie poręcze treningowe takie jak na stronie Polskok:

http://www.polskok.com.pl/pl/oferta_szcz...,,,,,,100)

Tam jest to nazwane "Przyrząd do treningu stania na rękach". Interesuje mnie inne, tańsze źródło.

Pozdrawiam,
KB
#2

Jeśli znasz jakiegoś stolarza poproś za flaszkę

A tak z ciekawości jaka ich cena bo nie mogę znaleźć cennika
#3

Cennik do pobrania
Mam tylko tel ze sobą i cieżko sprawdzić
chętnie tez sie dowiem

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink
#4

Niestety stolarza nie znam. W Warszawie stolarze, do których wysłałem zapytanie życzą sobie między 100 a 150 PLN za parę poręczy. Problem w tym, że oni nie wiedzą o co chodzi, z jakiego drewna to ma być wykonane, żeby wytrzymałość była odpowiednia. Dlatego szukam firmy gimnastycznej / sportowej, która takie przyrządy wykonuje w standardzie.

Zatem jakie powinno być to drewno przy długości poręczy około 80 - 90 cm? Odpowiednia średnica to chyba ok. 4 cm?
#5

Wiesz co wydaje mi się ze ciężko tu powiedzieć wszystko zależy od rodzaju bo jeśli drewno będzie za twarde to pęknie szczególnie przy długości 90cm.Dlatego powinno to być drewno sprężyste i wydaje mi się ze im krótsze ramię tym bezpieczniej dla Ciebie.A średnica to też kwestia wielkości Twoich dłoni i wytrzymałości drewna
PS a jaka cena tych x tego sklepu(bo też tylko na tel )?
#6

Tak średnica powinna mieć 4 cm. Jakość drewna nie ma tu wielkiego znaczenia bo na tych poręczach nie wykonuje się elementów dynamicznych a staniem na rękach ciężko złamać 4 cm żerdź.

Do produkcji tego sprzętu przymierza się Mt Idea. Może wkrótce już będzie w sprzedaży Smile
#7

No to coś długo się przymierza , sądząc po tym co pisali. Wydaję mi się ze jakość drewna nie jest bez znaczenia bo może kolega będzie chciał się uczyć planche a tu jest kładziony większy nacisk niż masa ciała.Zresztą na kiepskim drewnie nawet przy zwykłym handstandzie prawdopodobnie będzie musiał odwiedzić dentystę
#8

Żerdź o średnicy 4 cm i długości maksymalnie 60 cm spokojnie wytrzyma próbę "planszów" nawet dzika. Jeśli jednak ktoś koniecznie chce coś bardziej wytrzymałego to polecam gatunki liściaste: jesion, buk, dąb.
#9

hej hej

No niestety tak to jest, że plany często się zmieniają szczególnie będąc firmą produkcyjną ciężko zaplanować datę pojawienia się nowych produktów. Mogę tylko powiedzieć że w styczniu rusza nowy sklep mtidea.pl, gdzie pojawią się już nowe poręcze zarówno stalowe w 2 rozmiarach jak i niskie drewniane właśnie do nauki stania na rękach. Przekrój żerdzi będzie najbardziej zbliżony do przekroju optymalnego zatwierdzonego przez FIG. W dużym skrócie lekko zbieżna elipsa ich ostateczny kształt będzie wyprowadzony ręcznie.
Wykonany je w technologii kółek gimnastycznych czyli na dłuższym odcinku będą odpowiednio wytrzymałe.

Pozdrawiam M.S. MTIDEA Smile
#10

(2015-12-26, 20:25)KARLBAR napisał(a):  kolega będzie chciał się uczyć planche a tu jest kładziony większy nacisk niż masa ciała.

No trochę to podważa podstawy fizyki (mechaniki)Smile

Lepiej zużywać się niż rdzewieć - D. Diderot


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości