Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Odmyk
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Piotrek 95

Cześć. Muszę się nauczyć robić odmyk na egzamin sprawnościowy. Czy wpierw muszę się nauczyć muscle up(wejście siłowe) żeby później zrobić odmyk ?
Podciągam się 13 razy nachwytem na szerokość barków. Nie potrafię podczas podciągnięcia, podnieść bioder na wysokość drążka, żeby później zrobić odmyk.
Co polecacie ? Widziałem filmiki z gimnastycy.pl, ale dużo ćwiczeń pomocniczych tyczy się wymyku. Z góry dziękuję za rady i pomoc. Pozdrawiam
żeby zrobić odmyk musisz najpierw wejść do podporu. Łatwiejsze od MU jest wejście wymykiem więc jak najbardziej poradniki do wymyku Ci się przydadzą.

Piotrek 95

(2015-07-24, 11:14)rafal napisał(a): [ -> ]żeby zrobić odmyk musisz najpierw wejść do podporu. Łatwiejsze od MU jest wejście wymykiem więc jak najbardziej poradniki do wymyku Ci się przydadzą.
Tylko, że ten egzamin jest na czas. I robiąc wpierw wymyk a później odmyk stracę trochę czasu. Chyba, że źle zrozumiałem to co napisałeś.
Tutaj na tym filmiku, jest pokazany odmyk( 15 sekunda filmu) https://www.youtube.com/watch?v=TCUYhiV7...tu.be&hd=1 . Drążek podczas egzaminu jest na wysokości 190 cm( tyle ile mam wzrostu). Proszę o odpowiedź jak do tej przeszkody się najlepiej przygotować. Pozdrawiam.
nie dasz rady wskoczyć do podporu przy tej wysokości drążka? będzie najszybciej.
edit: na filmiku właśnie widać wskok do podporu. zrób tak samo.

Piotrek 95

(2015-07-24, 14:38)rafal napisał(a): [ -> ]nie dasz rady wskoczyć do podporu przy tej wysokości drążka? będzie najszybciej.
edit: na filmiku właśnie widać wskok do podporu. Zrób tak samo.
Wiem muszę to sprawdzić, tylko wpierw sobie drążek ogarnę na tej wysokości.
A odnośnie tej przeszkody mam tak napisane w zasadach rekrutacji ''Odmyk(przewrót w przód) na drążku ze wspierania przodem''.
Odezwę się później jak będę miał drążek na wysokości 190 cm i zobaczę czy wskoczę do podporu. Dzięki za odpisanie

Buh

U mnie w szkole jak zaliczaliśmy wymyk i odwyk to praktycznie tylko na wymyk się patrzyło bo odmyk każdy da radę zrobić. Zapewne też dlatego ćwiczenia pomocnicze skupiały się na wymyku :p