Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: przeciążenia stawów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Chcialabym zasięgnąć waszej rady,ponieważ wracam powoli do ćwiczeń( dwa m-ce po urodzeniu dziecka) i czuje bardzo przeciążone stawy-proszę o radę co powinnam zmienić lub na jakich ćwiczeniach się skupić.
Na razie ćwiczę rozciąganie,dwa razy w tygodniu po godzinę łyżwy(w tempie 6 km/godz) i powoli wprowadzam raz w tygodniu bieg (5 km) lub rowerek treningowy ( 40 min).
Czy uczucie przeciążenia powinno minąć ,czy przesadziłam z aktywnością, domyślam się też ,że wiek nie jest bez znaczenia a mam już po 40 -ce ;(
Gratki za tak szybki powrót.
Ja osobiście polecę sylwetki nawet codziennie i robić je naprzemiennie
Obserwojac swoje postępy i ćwiczenia zauważyłem ze sylwetki są lekarstwem na wszelkie bóle stawów czy kręgosłupa
Nie wiem jak u innych ale mnie pomagają
Agnieszka, rozjaśnij o co chodzi z przeciążeniami stawów? W których stawach je czujesz? Czy to nie jest pozostałość po ciąży, podczas której dźwigałaś spore ciężary?

Na razie odpuściłbym sobie bieganie a skupił się na sylwetkach. Daj ciału czas na powrót do formy Smile
(2015-03-01, 19:12)zahir napisał(a): [ -> ]Agnieszka, rozjaśnij o co chodzi z przeciążeniami stawów? W których stawach je czujesz? Czy to nie jest pozostałość po ciąży, podczas której dźwigałaś spore ciężary?

Na razie odpuściłbym sobie bieganie a skupił się na sylwetkach. Daj ciału czas na powrót do formy Smile

Czuję ewidentnie stawy biodrowe i kolana,wiem,ze to moga byč pozostałości po ciąży,ale na początku po pierwszych ćwiczeniach /takich przeciążeń nie czułam,chyba ,że dochodzą do tego jeszcze i zmęczenie i dźwiganie maluszka (który jest mega ruchliwy i wije sie w różnych pozachTongue) a tak wogóle to i tak mówią na mnie hardcoreBig Grin,że tak szybko wracam do aktywności

Marcin88

Moją żonę bardzo bolą plecy..Jest 8 miesięcy po porodzie.Ból w odcinku lędźwiowym i troche wyżej.. Chciałaby wrócić do "formy".Tylko ja sam nie wiem jak jej pomóc.. Co Wy byście poradzili? Smile

Sylwetki--> Które wybrać i jak mają wyglądać serie i przerwy?
Jest osobą początkującą zaznaczam.
(2015-03-01, 19:59)Marcin88 napisał(a): [ -> ]Moją żonę bardzo bolą plecy..Jest 8 miesięcy po porodzie.Ból w odcinku lędźwiowym i troche wyżej.. Chciałaby wrócić do "formy".Tylko ja sam nie wiem jak jej pomóc.. Co Wy byście poradzili? Smile

Sylwetki--> Które wybrać i jak mają wyglądać serie i przerwy?
Jest osobą początkującą zaznaczam.
Ja bardzo uważam przy takich prozaicznych czynnościach -jak przewijanie-przewijak powinien być wysoko albo trzeba do przewijania usiąść, przy noszeniu maluszka trzeba miednice podwijac i wciągac mocno brzuch,bujać maluszka w podparciu pleców,przy karmieniu też podeprzeć kręgosłup -to wszystko też ćwiczenia a w chwilach gdy maluszek śpi trzeba robić skłony na siedząco i na stojąco,dodatkowo można próbować deseczki niskie i wysokie(plank , podpór).
Mi to pomaga,dodatkowo dobrze robią ćwiczenia pilates,które wzmocnią kręgosłup ,mięśnie wokół i mięśnie brzucha.
Jak się trochę popilnuje i wejdzie w krew to będzie już odruch-bardzo zdrowySmile

Marcin88

Nie mam pojęcia o pilates.. Znasz jakiś dobry poradnik na you tubie albo polecasz jakąś książkę?Smile

Wiem,sylwetki będą najlepszym początkiem.Myśle że 3 serie po 7:10 sekund na początek wystarczy.
Podpór przodem,podpór na przedramionach,odwrócone hollow tak na start?
(2015-03-01, 21:46)Marcin88 napisał(a): [ -> ]Nie mam pojęcia o pilates.. Znasz jakiś dobry poradnik na you tubie albo polecasz jakąś książkę?Smile

Wiem,sylwetki będą najlepszym początkiem.Myśle że 3 serie po 7:10 sekund na początek wystarczy.
Podpór przodem,podpór na przedramionach,odwrócone hollow tak na start?

Pilates to takie cwiczenia pomiędzy jogą a sylwetkami,ale mądrzejszeSmileco do konkretow na you toube to nie mam specjalnie ulubionych-tzeba trochę poszukać,ale jest tego troche w sieci.
Dodatkowo dobrze wzmocnić też rece-w koncu maluszek rosnie i to niezły odważnikBig Grin
(2015-03-02, 00:04)ghost napisał(a): [ -> ]Pilates to takie cwiczenia pomiędzy jogą a sylwetkami,ale mądrzejszeSmile
hmy co masz na myśli pisząc mądrzejsze ??
(2015-03-01, 19:59)Marcin88 napisał(a): [ -> ]Moją żonę bardzo bolą plecy..Jest 8 miesięcy po porodzie.Ból w odcinku lędźwiowym i troche wyżej.. Chciałaby wrócić do "formy".Tylko ja sam nie wiem jak jej pomóc.. Co Wy byście poradzili? Smile

Sylwetki--> Które wybrać i jak mają wyglądać serie i przerwy?
Jest osobą początkującą zaznaczam.

Wszystkie te które wzmacniają gorset mięśniowy w obrębie pleców. Jak napisała Ghost, po ciąży dochodzi jeszcze dźwiganie maluszka i szczególnie niebezpieczny jest ruch odkładania go do łóżeczka na prostych kolanach. Moja żona właśnie tak nabawiła się poważnego bólu kręgosłupa i jej fizykoterapeuta od razu zdiagnozował ja jako "ofiarę łóżeczka dziecięcego" Big Grin

Oczywiście jeśli robi się sylwetki na plecy, to trzeba zadbać również o mięśnie antagonistyczne, czyli cały przód. Tak więc: hollow body i wszystkie wariacje i arch body i wszystkie wariacje. Do tego podpory przodem i tyłem

(2015-03-01, 19:24)ghost napisał(a): [ -> ]Czuję ewidentnie stawy biodrowe i kolana,wiem,ze to moga byč pozostałości po ciąży,ale na początku po pierwszych ćwiczeniach /takich przeciążeń nie czułam,chyba ,że dochodzą do tego jeszcze i zmęczenie i dźwiganie maluszka (który jest mega ruchliwy i wije sie w różnych pozachTongue) a tak wogóle to i tak mówią na mnie hardcoreBig Grin,że tak szybko wracam do aktywności

dochodzą przeciążenia związane z dźwiganiem. Zanim wziąłbym się za bieganie i tego typu formy aktywności zafundowałbym sobie "rewitalizację", czyli wzmocnił całe ciało sylwetkami.
Stron: 1 2