Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Stanie na rękach od Legii Warszawa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
leżysz na brzuchu i robisz koci grzbiet czyli podnosisz klatkę piersiową, a w 4 koci grzbiet czyli podnosisz klatkę piersiową i nogi proste odrywasz od podłoża, są złączone starasz się udami nie dotykać podłoża
ok, już rozumiem Big Grin, dzięki
Czy mógłby ktoś na szybko opisać te ćwiczenia ?, bo w zasadzie ni bardzo wiem jak one mają wyglądać w praktyce:

- Gibkość ( zalecane wykonanie każdego ćwiczenia po 2-3 razy

1. Pogłębienia tułowia w opadzie, chwyt rękoma na wysokości barków, chwyt skrzyżny – 20 razy
2. Pogłębienia tułowia w klęku – 20 razy - to jest rozciąganie ??
3. Leżenie przodem zwieszone – 10-20 sekund
4. Skłon „japoński” – 10-30 sekund - tojest rozciąganie ??
5. Przenosy gumy/kija nad głową nachwytem/podchwytem – po 10 razy
6. J.w. tylko w leżeniu – po 10 razy
7. Przenosy kółek bokiem w opadzie na nodze wykrocznej – 10 razy
8. W oparciu o ścianę lub chwytem dłoni rozciąganie klatki piersiowej ( palce skierowane w stronę kręgosłupa lub skierowane w dół )– 10-20 sekund na stronę

10. Zwis odwrócony – 10-20 sekund
11. Zwis wykręcony – 10-20 sekund

??
Wszystko jest opisane, czytanie ze zrozumieniem się kłania:

1. Pogłębienia tułowia w opadzie, chwyt rękoma na wysokości barków, chwyt skrzyżny – 20 razy

2. jak wyżej tylko w klęku tyle, że normalny chwyt ramion na wysokości barków
3. Skłon japoński - klękasz biodro wysoko kładziesz ramiona na podłożu i starasz się położyć klatkę piersiowa - wystarczy napisać w google japanese bend i jest obrazek

10 . Zwis odwrócony - ręce z tyłu podchwytem łapiesz szczebelek i wisisz na drabince plecami do drabinki
11. Zwis wykręcony - trudny do opisania, zapraszam na seminaria takie pytania łatwiej pokazać niż opisać ale w google poszukać można, google nie boli, wpisuję chwyt wykręcony i mam:

[Obrazek: maxresdefault.jpg]
A jak wyglądać ma kołyska bokiem? :o jest to gdzieś na forum??
(2016-07-23, 00:38)wild strawberry napisał(a): [ -> ]A jak wyglądać ma kołyska bokiem? :o jest to gdzieś na forum??

mniej więcej tak:

Punkty 3., 4. i 5. z Progresji czyli "Stanie na rękach w oparciu o ścianę..." wykonywać brzuchem czy plecami do ściany?

Marcin88

Można tak i tak Smile
Brzuchem do ściany jest podobno lepsze pod względem sylwetkowym.
Wiem, że to kwestia indywidualna, ale chociaż tak orientacyjnie: ile może potrwać nauka handstandu? Mam za sobą jakieś 3 miesiące prób (jak się uda to 4s max), ale dzięki temu poradnikowi widzę błędy w technice, będę to korygował. Kolejne pytanie: łatwiej nauczyć się stać, aby stać i potem poprawiać technikę, czy od razu poprawnie technicznie (bez banana, ładnie barki)? Słyszałem już odmienne zdania na ten temat, co prawda nie od stricte gimnastyków, stąd moje pytanie Wink
Lepie od razu uczyć się poprawnie. Jak nauczysz się złych nawyków będzie trudno skorygować. A czas nauki, to kwestia indywidualna i zależy zarówno od predyspozycji, jak i metod treningowych.
Stron: 1 2