Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Stretching
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Siema mam niedługo poprowadzić zajęcia które mają w całości opierać się na stretchingu. Z tego co wiem stretching to nie tylko samo rozciąganie ale w większości powinno się w tym zawierać, chodzi tutaj o napięciu mięśnia a następnie rozluźnieniu i rozciągnięciu. Ćwiczenia mają być na całe ciało od góry do dołu. Tutaj moje pytanie do was czy znacie jakieś fajne formy czy coś dodatkowego abym mógł prowadzone zajęcia urozmaicić, coś dodać? Mam na myśli jakieś dodatki różne formy i ćwiczeń od was które mógłbym nie znać a wy sami stosujecie w swoim treningu i chcielibyście pokazać. Prowadzę je z grupą studentów która w większość ma niski poziom z gimnastyki. Każda wasza wiedza, ćwiczenie może okazać się pomocne. Jeżeli macie jakiś pomysł na ćwiczenie to śmiało, możliwe że uda mi się część z nich wykorzystać. Z góry dzięki za pomoc.
Przeczytaj sobie "Rozciąganie odprężone" i "Super Stawy" Tsatsouline'a - znajdziesz tam masę metod rozciągania. Smile
Poleciłbym całą I serię Ashtangi, jest przeznaczona dla początkujących rozciąga i wzmacnia całe ciało. Na początek powitania słońca A i B wystarczą, ogólnie cała seria jest ciężka, trwa jakieś 40min-1h30 bez odpoczynku pomiędzy, ale stretching to nie yoga. Więc chyba nie pomoże Ci to, choć nadal Surya Namaskara A i B(powitania słońca) są wspaniałe na rozgrzewkę.
Bardzo lubię łączyć ćwiczenia statyczne z rozciąganiem statycznym/izometrycznym Smile

Zawsze możesz im przemycić poziomki Big Grin